Dünya Devi: DOGE Değil! Bu Altcoin 1 Doları Görecek

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
29.135 görüntülenme
Dünya Devi: DOGE Değil! Bu Altcoin 1 Doları Görecek

Ünlü şirket DOGE yerine Cardano’nun DeFi’ye yönelik agresif hamlesiyle gerçek potansiyelini ortaya çıkaracak anahtarı bulabileceğini söylüyor.

DOGE için 1 dolar gerçekçi değil

Şirket, Dogecoin’in 2023’te mevcut fiyatı olan 0,07$’dan 1$’a fırlaması gerçekçi görünmediğini söyledi. Bu fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesini işaret ediyor. Aynı zamanda, Dogecoin’i yalnızca Bitcoin ve Ethereum’un ardından dünyanın en değerli üçüncü kripto para birimi yapacak olan 132 milyar dolarlık yeni bir piyasa kapitalizasyonu anlamına gelir.

Dünya Devi: DOGE Değil! Bu Altcoin 1 Doları Görecek

Kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli ve spekülatiftir, özellikle DOGE gibi mem paralarla daha riskli olabilir. Bunun için 2023’te en az üç büyük şeyin olması gerekiyor. İlki, pazarın toparlanması, ikincisi Twitter ile entegrasyon ve son olarak teknoloji yükseltmesi ancak şirkete göre bunların hiçbiri şu anda pek olası görünmüyor.

Cardano’daki geliştirme faaliyeti yükselmeye devam ediyor

Cardano’ya her zaman yöneltilen en büyük şikayetlerden biri, bunun önemli hiçbir şeyin gerçekleşmediği bir ‘hayalet zincir’ olduğudur. Kısmen bu eleştiri doğrudur çünkü Cardano, yeni inovasyonlar söz konusu olduğunda Ethereum (ETH) gibi pazar liderlerinin her zaman gerisinde kalmıştır. Örneğin, Cardano akıllı sözleşmeleri yalnızca 2021’de kullanıma sundu. Bu, Ethereum’un onları ortaya çıkarmasından tam altı yıl sonra olmuştur. Bununla birlikte rakamlara bakıldığında, Cardano’nun blok zinciri geliştirmeye yönelik yavaş ve istikrarlı yaklaşımının sonunda işe yaramaya başladığı görülüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce belirttiğimiz üzere Santiment, kısa süre önce Cardano’nun geliştirme faaliyeti açısından 2022’de dünyanın 1 numaralı blok zinciri olduğunu belirtti. Bunun nedeni büyük ölçüde Cardano geliştiricilerinin GitHub gibi açık kaynak kod depolarına ne kadar kod eklediğidir.

Dünya Devi: DOGE Değil! Bu Altcoin 1 Doları Görecek

Geliştirme faaliyeti önemlidir çünkü muhtemelen yeni özelliklerin yolda olduğunu veya yeni ürünlerin gönderilmek üzere olduğunu gösterir. Cardano’ya göre 2022, yeni blockchain cüzdanları, genel işlem etkinliği ve yeni ortaklıklar ve işbirlikleri gibi ölçümlerle ölçülen zincir içi büyümede büyük bir artış gördü. Artık akıllı sözleşmeler Cardano blok zincirinde yayında olduğuna göre, blok zinciri dünyasının farklı pazar nişlerinde, özellikle merkezi olmayan finansta (DeFi) yeni fırsatlar sunuyor. Tüm bunlar, 2023’te Cardano çevresinde yeni bir ivme kazanmaya yardımcı olabilir.

Cardano’nun 1 dolar hedefi ne kadar gerçekçi?

Cardano’nun sadece 0,25 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, 1 dolarlık bir fiyat hedefi çok agresif. Bunun olması için pek çok şeyin doğru gitmesi gerekiyor ve bunların bir kısmı Cardano’nun kontrolü dışında. En açık şekilde, tüm kripto piyasasının 2023’te tersine dönmesi gerekiyor. Bitcoin (BTC) gelecek yıl %65 daha düşerse, Cardano’nun 1 doları vurduğu herhangi bir senaryo hayal etmek zordur.

Dünya Devi: DOGE Değil! Bu Altcoin 1 Doları Görecek

Şu anda, Cardano için fikir birliği tahmini, öngörülebilir gelecekte 0,15 ila 0,35 dolar gibi nispeten dar bir bantta işlem yapmaya devam edeceği yönünde. Ayrıca bu, tamamen yeni bir pazar yerine büyük bir şekilde girmek isteyen bir kripto para birimi için çok muhafazakar bir aralıktır. Ancak şirket, Cardano’nun sonunda 1 doları göreceğine inanmaktadır. Bununla birlikte önümüzdeki 12 ay içinde değerinin %300 artması, muhtemelen Nisan 2022’den bu yana 1 doların üzerinde işlem görmeyen bir kripto para birimini istemek için çok fazladır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sıcak Gelişme: Binance Bu 6 Altcoin İçin Delist Dedi!
Sıcak Gelişme: Binance Bu 6 Altcoin İçin Delist Dedi! Günlük işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni bir “delist” duyurusu yaptı. Yani borsa, belirli altcoin’leri borsadaki bazı hizmetlerden kaldıracağını açıkladı. Söz konusu en son delist işlemi, izole ve çapraz marjin işlemlerine yönelik...
Aslı Dinçer 4 hafta önce