Finansçı Elon Musk’a Seslendi: DOGE Değil, Bu Altcoin’i Seçmelisin!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 28 Kasım 2022
1.382 görüntülenme
DOGE Değil, Bu Altcoin'i Seçmelisin

Tanınan bir finans uzmanı, Elon Musk’ın kripto paraları savunmak için Dogecoin’den (DOGE) diğer alternatiflere yönelmesi gerektiğini söylüyor.

Mason Versluis, DOGE yerine bu altcoin’in daha etkili olacağını düşünüyor

1,2 milyon Titok takipçisi olan Versluis, Musk’ın DOGE yerine XRP’yi desteklemesi gerektiği öne sürdü. 27 Kasım’da, “Elon Musk’ın neden XRP yerine DOGE’yi seçtiğini asla anlayamayacağım” diye tweet attı. Bu tweet’leri topluluktan büyük destek aldı.

Elon Musk, Dogecoin ile yakın ilişkilidir. Geçen yıl attığı tweet’ler sayesinde meme coin rallisinin kıvılcımı oldu. Ancak Musk’ın neden Dogecoin’i seçtiği hakkında henüz çok az şey biliniyor. Versluis’in en son yorumları, doğrudan bu konuya yönelikti. Musk ve DOGE ekibi arasında bir tür benzersiz ilişki veya gelecekteki mülkiyet garantisi olabileceğini iddia etti. Tesla CEO’su, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus ile Twitter sık sık sohbet ediyor. Bu tweet’ler bir haberle örtüştüğünde patlayıcı etki yapıyor.

Neden DOGE yerine XRP?

Versluis’in öne sürdüğü bu tartışma bazı soru işaretlerini beraberinde getirdi. Bazıları Dogecoin’in XRP’den daha faydalı olduğunu iddia etti. Diğer görüşler, DOGE’nin XRP’den daha üstün tokenomiğe sahip olduğunu savunuyor. Bu da Elon Musk’ın Dogecoin’i seçmesindeki başlıca neden olarak ortaya çıkıyor. Hatırlamak gerekirse, Musk daha önce Dogecoin hakkında “halkın parası” çağrısı yapmıştı. Bu DOGE sahiplerinin çoğunun bireysel yatırımcılar olduğu, bu nedenle gücün halkta olduğu anlamına geliyor.

Dogecoin, Elon Musk etkisiyle ralli yapmaya devam ediyor

Tesla CEO’su geçen yıl olduğu gibi bu yolda Dogecoin hakkında açıklamalar yaptı. Twitter’ı satın alması sonrası DOGE’i platforma entegre edeceğini ima etmesi bunlardan biriydi. Musk ayrıca Dogecoin’in 0,73 dolar zirvesinde başrol oyuncusuydu. Daha sonra, 2022’de, Terra ve FTX olaylarının ardından Dogecoin’de piyasaya ayak uydurmak zorunda aldı.

Ek olarak, Musk defalarca DOGE’nin Twitter ödeme sistemine eklenebileceğine dair ipuçları verdi. Bu da fiyatın her seferinde yükselmesine neden oluyor. Ek olarak, Musk şimdi ismi Dogecoin’e adanan bir uyduyu aya fırlatmak istiyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Yukarıdakilerle birlikte Musk, Mayıs ayında SpaceX’in DOGE ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı. Ayrıca 14 Eylül’de DOGE’nin Tesla’nın yakın zamanda piyasaya sürdüğü CyberWhistle’ı satın almak için kullanılabileceğini belirtti. Musk ayrıca, zaman zaman yaptığı açıklamalarla DOGE fiyatını yükselmeye devam ediyor. Buna karşılık DOGE, piyasa değerine göre en büyük kripto paralardan daha iyi performans gösteriyor. Yazım sırasında geçen haftaya göre olan kazancını %20’nin üzerinde tutuyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Platformu İflas Bayrağını Çekti
FTX’ten Sonra Bu Bitcoin Platformu İflas Bayrağını Çekti! FTX’in iflas başvurusunun devam eden yansımaları arasında bir Bitcoin platformu daha iflasını duyurdu. Şirket bu yılın başlarında FTX’ten 400 milyon dolarlık bir kredi limiti almıştı. FTX çöküşü bu Bitcoin platformunun sonunu getirdi Kripto kredi kuruluşu BlockFi, FTX...
Buğra Çağlar 28 Kasım 2022