DOGE Değil, Bu Meme Coin Manşetlerde: Yok Sattı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 11 Ocak 2023
491 görüntülenme
DOGE Değil, Bu Meme Coin Yok Sattı

Solana tabanlı Bonk Inu NFT’leri, mint aşamasından sonra taban fiyatını 10’a katladı. Yeni yılın ilk haftalarında meme coin projeleri manşetlerde yer almaya devam ediyor.

Meme coin projeleri tekrar kripto para piyasasının gündeminde

Meme coin’ler, yıllardır kripto kültürünün bir parçasıydı, ancak 2020 ve 2021, onların yepyeni bir seviyeye yükseldiğini gördü. Öyle ki, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB) ilk 10 kulübüne sık sık üye olduğu bir noktaya geldi. 2022 ayı piyasası çoğu meme coini ciddi şekilde etkiledi, ancak Bonk Inu bu alanı tekrar hareketlendiriyor.

Bonk Inu (BONK), kısa bir süre önce arzının %50’sini Solana airdrop olarak hediye etti. Bunun %20’si Solana NFT koleksiyonlarına gitti. Diğerleri Solana koleksiyoncularına ve geliştiricilerine gibi çeşitli kesimlere ayrıldı. Bununla birlikte BONK, geçtiğimiz birkaç gün boyunca önemli sayıda token yaktı. Kısa süre önce piyasa sürülen Bonk Inu NFT’leri ise BONK token fiyatındaki 40x’lik ralliyi takiben, yok satmaya devam ediyor.

Bonkz NFT’lerin fiyatları, Salı günü piyasaya sürüldüklerinden bu yana 10 kat arttı ve 15.000 koleksiyon parçasının tamamı satıldıktan sonra 900.000 doların üzerinde işlem hacmi çekti. Solana NFT pazar yeri Magic Eden’den alınan verilere göre, 6.165’in üzerinde bireysel cüzdan şu anda bu koleksiyondan parçalar tutuyor. Koleksiyon öğeleri, Bonkz’un kuruluşunda doğrudan yer almayan popüler Shiba Inu temalı Solana projesi Bonk Inu’ya dayanmaktadır.

BONK Inu NFT’leri yok sattı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, BONK Inu kurucuları Salı günü, koleksiyon öğelerinin tamamen sanata dayalı olduğunu ve yakın bir fayda planı olmadığını söylemişti. Koleksiyonun mint fiyatı 25 dolar değerinde BONK idi ve ikincil işlem, Solana (SOL) ile gerçekleştirildi. Şu anda, her NFT 280 doların üzerinde fiyatlandırılıyor. Bu NFT’leri satın almak için kullanılan tüm BONK’lar yakıldı. Başka bir değişle, bir meme coin olarak BONK dezenflasyonist bir mekanizma uyguluyor. Yani 250.000 dolar değerindeki BONK (165 milyar adet) arzı Salı günü dolaşımdan kaldırıldı.

BONK şu anda, piyasanın en büyük merkezi borsalarından Poloniex, Bitmart, Hotbit, CoinEX, Huobi, Gate.io ve Bitget üzerinde listeleniyor. NFT projesinin lansmanı ve satış sonrası dalgalanma etrafındaki ilgiye rağmen, BONK tokeninin kendisi, son 24 saat içinde önceki birkaç yukarı ve aşağı dalgalanmanın ardından, CoinGecko verilere %4 civarında düştü. Meme coin şu anda 0.000001549 dolar civarında işlem görüyor. Piyasa ilk sürüldüğünde kısa sürede %2,500’ün üzerinde değer kazanmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023 Tahmini Altcoinler Ölecek Bunlar Patlayacak
2023 Tahmini: Bu Altcoinler Ölecek! Bunlar ise Patlayacak! Altcoinler oldukça yıkıcı bir yılı geride bıraktı. 2023 ile birlikte, Litecoin halving’den Ethereum’un Şanghay güncellemesine yoğun bir program yatırımcıları bekliyor. Peki altcoin piyasası yıl boyunca nasıl şekillenecek? Analist Kamya Pandey, 2023’te hangi piyasaların silineceğini ve hangilerinin boşluğu...
Buğra Çağlar 11 Ocak 2023