DOGE, SHIB Değil: Bu Meme Coin 18x Yaptı!

2.238 görüntülenme
DOGE Değil: Meme Coin 18x Yaptı

Kısa süre önce piyasa sürülen Solana tabanlı bir meme coin projesi, DOGE ve SHIB gibi devleri gölgede bırakıyor. Yoğun talebin arkasında; büyük olasılıkla, toplam arzın %50’sini kullanıcılara dağıtan airdrop haberi yer alıyordu.

DOGE ve SHIB, Solana tabanlı yeni bir rakiple karşı karşıya

İlgili meme coin Bonk Inu (BONK), 29 Aralık günü işleme açılmasından bu yana işlem hacmi bazında rekor kırıyor. BONK fiyatı, sadece 4 gün içinde %650’den fazla değer kazandı. Bunun eşliğinde, işlem hacmindeki artış %1800’ü aştı. Yoğun ilginin arkasında, birkaç Solana NFT projesine airdrop olarak dağıtılması yer alıyor. Özetle, Bonk Inu, geçen hafta kullanıcılara token arzının %50’sini airdrop yoluyla hediye edeceğini açıkladı. Haberi, yazım sırasında bile %100’un üzerinde kalan fiyat artışı izledi:

BONK, sadece 24 saat içinde on-chain hacimlerde 19 milyon doları aşmış durumda. 25 Aralık’tan bu yana, Bonk’un 85.000’den fazla sahibi ve yaklaşık 93 milyon dolarlık bir piyasa değeri var. Verilere göre, kullanıcılar geçen hafta bonk token kullanarak 500.000’den fazla işlem gerçekleştirdi.

Bonk Inu (BONK) neden yükseliyor?

Airdrop büyük olasılıkla topluluğun büyük ilgisini çekti, böylece geçen yıl meydana gelen Aptos rallisinin bir benzeri oraya çıktı. Ayrıntılarda, toplam airdrop arzının %20’si Solana NFT koleksiyonlarına ve %10’u Solana odaklı sanatçı ve koleksiyonculara gitti. Airdrop etkinliği öncesinde birden fazla proje, yerel tokenlerini Bonk Inu (BONK) ile entegre etmeye başladı.

Bazı Solana projeleri, listelenen NFT’ler için ödeme olarak kullanılmak üzere BONK tokeni zaten entegre ederken, bazıları NFT tabanlı etkinlikler için “yakma” mekanizmalarını tanıttı. Bunun dışında BONK, hızlıca merkezi borsaların listesine girerek küresel ölçekte yatırımcı çekmeye devam ediyor.

BONK, MEXC listesine hazırlanıyor

Meksika merkezli kripto para borsası MEXC Global, bugün yeni bir duyuruda BONK/USDT çiftini listelediğini bildirdi. İşlemler şuan itibariyle aktif durumda. Para çekme işlemleri 4 Ocak saat 14:00’da açılıyor.

Bu arada, Bonk Inu hakkında hala kısıtlı bilgiye sahip olduğumuzu belirtelim. Projenin resmi web sitesinde yer alan white paper link hale pasif durumda.

DOGE ve SHIB ne durumda?

Her iki meme coin’de yazım sırasında hafifçe düşüyordu. Bu esnada Solana (SOL), son 24 saat içinde %15 civarında kazançla ilk 50 arasında sayılı yeşil isimlerden biriydi. Bonk Inu’da (BONK) olduğu gibi, SOL fiyatı da yeni yıldan bu yana yeni alıcılarını ağırlıyor. Kriptokoin.com olarak Solana’nın neden yükseldiğine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

MANA ve 9 Coin GitHub Patlaması Yaşıyor
MANA ve Bu 9 Coine Bakın: GitHub Patlaması Yaşıyorlar! Kripto para piyasası, 2022’nin sert koşullarında bile gelişimini sürdürmeyi başardı. 2023 başlarken büyük ağlardaki geliştirme ekipleri kendi ekosistemlerini inşa ediyor ve genişletiyor. GitHub verilerine göre MANA, DOT ve ATOM gibi projeler, geliştirme etkinliği bazında ilk 10 arasında...
Buğra Çağlar 1 ay önce