DOGE, LTC, FTM, FIL ve BNB: Bunlara Hazır Olun!

DOGE, LTC, FTM, FIL ve BNB: Bunlara Hazır Olun!
DOGE, LTC, FTM, FIL ve BNB: Bunlara Hazır Olun!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bluntz takma adlı analist LTC için bir ralli bekliyor. Analist Filip L, DOGE için %20’lik bir negatif riskten bahsediyor. Kripto analisti Ekta Mourya ise BNB’nin rakiplerinden daha iyi performans göstereceğini söylüyor. Analist Aaryamann Shrivastava, FTM’nin %20’lik bir artış göstermesi mümkün. Son olarak analist Lockridge Okoth FIL fiyatında %40’lık bir artış bekliyor.

LTC, DOGE, BNB, FTM ve FIL için tahminler

Litecoin 190 doları aşacak

Bluntz takma adlı analiste göre, son Litecoin rallisinin 40 gün daha devam etmesi mümkün. Bluntz’un tahmini, Litecoin’in son iki halving olayı öncesindeki tarihsel fiyat davranışından kaynaklanıyor.

Bluntz’un paylaştığı analitik veriler, her iki seferde de LTC fiyatının halving olayından yaklaşık 50 gün öncesine kadar önemli kazançlar elde ettiğini gösteriyor. Özellikle 2019’da, fiyat geri çekilmeden önce %300’den fazla artış gösterdi. Bir sonraki Litecoin yarılanması için beklenen tarih 26 Temmuz 2023.

“The Wolf” takma adlı bir başka analist de önemli bir Litecoin rallisi öngörüyor. Ona göre parti daha yeni başlıyor. Analist, LTC fiyatının mevcut trendini destekleyen yukarı yönlü trend çizgisine saygı göstermesini beklediği bir grafik analizinin ekran görüntüsünü paylaşıyor. Fiyatın LTC’nin yıllık en yüksek seviyesi olan 105,69 doları aşmasını beliyor. Bu doğrultuda, bir sonraki halving olayından önce 190 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

DOGE fiyatı hala %20 negatif risk taşıyor

DOGE, ticaret kurulumunda bir dizi düşüş unsuru taşıyor. Mevcut fiyat hem 55 günlük hem de 200 günlük Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) altında hareket etmekle kalmıyor, aynı zamanda bize Ölüm Haçını veren 200 günlük SMA’nın altındaki 55 günlük fiyat. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) hala düşmek için yeterli alana sahip olması nedeniyle tüm teknik unsurlar daha olumsuz bir görünümü teyit ediyor.

DOGE’nin şu anda kumda 0,068 dolar civarında bir çizgisi var. Bu seviye geçen haftanın en düşük seviyesine denk geliyor. Ayrıca, aylık S1 destek seviyesinden sadece birkaç santim uzakta. Bunu kırdığında, hem önemli bir zemin seviyesi hem de Mayıs ayı için aylık S2 olan ve onunla birlikte% 20 devalüasyon taşıyan 0.057 dolara doğru net bir yol olacaktır.

DOGE haftalık grafik

Daha fazla yatırımcıyı çekebilecek ve DOGE’yi bir miktar para yatırmak için daha cazip bir yer haline getirebilecek tek unsur, DOGE’nin geçen haftanın en yüksek seviyesini kırabilmesi olacak. 0,077 doların üzerinde bir kırılma, kesinlikle daha fazla traderın ilgisini çekecek. Bu da bir boğa kırılması olarak görülecektir. Sırada 55 günlük ve 200 günlük SMA’nın üzerinde bir yeniden giriş ve nihayetinde 0,100 dolara geri dönüş var.

BNB rakiplerinden daha iyi performans gösterecek

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BNB, Binance’in DeFi dünyasındaki hakimiyetinden faydalanıyor. BNB, Haziran 2022 ortasında başlayan bir yükseliş trendinde. Ayrıca, altcoin %50 Fibonacci düzeltmesini (Nisan 2022’nin en yüksek seviyesi olan 460 dolardan Haziran ayının en düşük seviyesi olan 184 dolara düşüşün) 322 dolardan geçme yolunda ilerliyor. 318,80 dolar seviyesindeki 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama, yükseliş eğilimindeki BNB için yakın direnç.

DOGE
BNB bir günlük fiyat grafiği

Fiyatların düşmesi durumunda, 289,50 dolardaki %38,2 Fibonacci seviyesi kilit önem taşıyacak. Bu seviyenin altına düşmesi durumunda BNB için yükseliş tezini geçersiz olur. Bir düşüş olması durumunda 267,7 dolarlık eşit düşük seviyenin BNB için destek görevi görmesi muhtemel.

Fantom, Mayıs zirvelerini hedefliyor

FTM fiyatı 0,38 dolardan işlem görerek son üç günde yaklaşık %7’lik bir toparlanma kaydetti. Bu yüzden altcoin, bu yola devam etme potansiyeline sahip. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50.0’daki nötr çizgiye doğru tırmanıyor. Bunu bir destek seviyesine çevirmek muhtemelen fiyatta daha fazla artışı tetikleyecek. Şu anda, Fantom fiyatı için bir sonraki ana direnç 0,42 dolarda duruyor. Bu fiyat noktası 50 ve 100 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ile çakışıyor. Ancak daha geniş piyasa ipuçları tek başına fiyatı yönlendirmiyor; yatırımcıların azmi de öyle.

DOGE
FTM 1 günlük grafik

Geçtiğimiz ay boyunca Fantom, borsalardaki aktif mevduatlarda keskin bir düşüş gözlemledi. Günlük ortalama 113 mevduattan 33 mevduata %70’lik bir düşüşle, FTM sahipleri şimdilik varlıklarını ellerinde tutmaya karar vermiş gibi. Genellikle, aktif mevduatlardaki bir artış, yatırımcıların çoğunun hala su altında olduğu göz önüne alındığında ideal olmayan satış anlamına gelir.

Sonuç olarak Fantom fiyat hareketi, %20’lik bir ralliye işaret ediyor. Ancak bu 0,42 dolardaki direnç seviyesini bir destek tabanına çevirmesi halinde mümkün. Öte yandan, toparlanma başarısız olursa, FTM’nin Mart ayının en düşük seviyesi olan 0,33 dolara düşmesi olası.

Filecoin fiyatı %40’lık bir ralli mi yapacak?

FIL, yazı sırasında 4,53 dolardan açık artırmaya çıkıyor. Yakın destek seviyesi 4,00 dolarda FIL’i döndürüyor. Altcoin, Parabolik SAR’ın fiyatın altına düşmesinin ardından yükselişe geçti. Bu durum, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) sinyal çizgisini (sarı bant) aşağıdan geçtikten sonra FIL satın alma çağrısı yaptığında verdiği yükseliş sinyaliyle desteklendi.

Bu destekleyici faktörler devam ederse, alım baskısındaki artış FIL fiyatının 6,37 dolar direnç seviyesini etiketlemek için bir boyun yukarı çıkmadan önce 5,12 dolardaki yakın engeli aştığını görebilir. Böyle bir hareket %40’lık bir yükseliş anlamına gelecektir. Güçlü bir yükseliş durumunda FIL, 20 Şubat civarında reddedildiği 7,50 dolar veya 8,57 dolar civarında Mayıs ayı başındaki en yüksek seviyeleri geri alabilir.

DOGE
FIL 1 günlük grafik

Tersine, erken kar alımı mevcut yükseliş ısınmasını bozarak düşüş eğilimine yol açar. Bu durum altcoin fiyatını 4,00 dolarlık kritik desteğin altına çeker. Ya da en kötü ihtimalle 2,79 dolarlık düşük seviyeyi düşmesi olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE, LTC, FTM, FIL ve BNB: Bunlara Hazır Olun!