Reklamı kapat

DOGE, MATIC, DOT, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2 görüntülenme
DOGE, MATIC Al-Sat Seviyeleri

Bitcoin ve belirli altcoin’ler, ani direnç seviyelerinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Sonuç olarak satıcılar, FTX’in başlattığı olumsuz haberler zincirini değerlendirmeye devam ediyor. DOGE, MATIC, DOT, ve BTC için hangi seviyeler kritik teknik analizlerin dökümüne bakalım.

Kripto para ekosistemindeki duyarlılık kırılgan olmaya devam ediyor

Yeni analizlerinde, ticaret şirketi QCP Capital, kripto paraların yeni yıla kadar düşük performanslarını sürdürebileceğini söyledi. QCP, Bitcoin’in 12.000 dolara ve Ethereum’un 800 dolara düşeceğini öngörüyor. Kripto hedge fonu ZX Squared Capital’in kurucu ortağı CK Zheng’e göre, iyi tarafından bakıldığında, FTX mevcut ayı piyasası döngüsü sırasında tozu ısıran son büyük oyuncu olabilir.

FTX'ten Sonra Bu Bitcoin Platformu da İşlemleri Durduruyor!

Zheng ayrıca, uzun vadeli bir ufku olan kurumsal yatırımcıların Blockchain teknolojisine yatırım yapmaya ve Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini seçmeye devam edebileceklerini de sözlerine ekledi. Duyarlılık düşüşe geçtiğinde, söylentiler korkudan varlıklarını elden çıkaran yatırımcılar arasında panik yaratır. Genellikle, bu durumlar bir dip oluşturur. Peki, önümüzdeki günlerde göz önünde bulundurulması gereken önemli seviyeler nelerdir ve hangileri düzeltmenin bittiğini gösterebilir? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’in teknik analizlerine göz atalım.

Bitcoin, Ethereum, DOGE, XRP analizleri

Bitcoin (BTC)

BTC, negatif bir işaret olan 17.622 dolar kırılma seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Yüksek volatilite döneminden sonra, fiyat 16.229 ile 17.190dolar aralığında kaldı.

DOGE, MATIC Al-Sat Seviyeleri

17.980 dolarlık 20 günlük EMA aşağı doğru eğiliyor. RSI’da negatif bölgede, ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor. Fiyat 16.229 doların altına düşerse, BTC 9 Kasım’ın en düşük seviyesi olan 15.588 doları yeniden test edebilir. Bu desteğin altına bir kırılma, 12.200 dolara panik doğru panik satışı tetikleyecek. Aksine, eğer alıcılar fiyatı 17.190 doların üzerine çıkarırsa, bu daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösterecek. BTC daha sonra 17.622 dolar ile 20 günlük EMA arasındaki genel direnç bölgesine yönelecek. Bu bölgenin üzerinde bir kapanış, yeni bir yukarı hareketin başladığına işaret ediyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum, son birkaç gün içinde kademeli olarak zemin kaybediyor. Ayılar, fiyatı 1.171 dolarlık kritik desteğin altına çekerek avantajlarını artırmaya çalışırlar. Başarılı olurlarsa, ETH alçalan kanal formasyonun destek hattına yönelecek.

DOGE, MATIC Al-Sat Seviyeleri

20 günlük 1.325 dolarlık EMA ve negatif bölgedeki RSI, satıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı kanalın destek hattının altına çekerse satış hızlanacak. Daha sonra ETH fiyatı 1.000 dolara yönelecek. İlk güç işareti, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Böyle bir hareket, düşüş trendi çizgisine olası bir ralli için kapıları açıyor. Boğalar, yeni bir yukarı hareketin başladığını işaret etmek için bu engeli aşmak zorundalar.

BNB Coin (BNB)

BNB 17 Kasım’da bir kez daha 258 dolarlık güçlü desteğe yaklaştı. Ancak boğalar yerlerini korudu. Alıcılar şimdi 291 dolarlık 20 günlük EMA’ya ulaşacak bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyorlar.

DOGE, MATIC Al-Sat Seviyeleri

Negatif bölgedeki aşağı eğimli 20 günlük EMA ve RSI, ayıların kontrolün elinde olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar desteği 258 dolardan kırmak için bir girişim daha yapacak. Bunu olursa, BNB fiyatı 239 dolara ve ardından 216 dolara yönelecek. Aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa 300 dolar bölgesine yükselecek. Boğalar, 338 dolara olası bir rallinin kapılarını açmak için bu engeli aşmak zorundalar.

XRP (XRP)

XRP düşüş trendi çizgisi yakınında satışla karşı karşıya. Bu, ayıların avantajlarını artırmaya ve fiyatı 0,36 dolarlık kritik desteğin altına çekmeye çalıştığını gösteriyor.

DOGE, MATIC Al-Sat Seviyeleri

20 günlük 0,41 dolarlık EMA ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönlü olduğunu gösteriyor. 0,36 dolar seviyesi düşerse, XRP fiyatı 0,32 dolara yönelecek. Bu düşüş görüşünü geçersiz kılmak için, alıcıların düşüş trendi çizgisi ile 0,41 dolar arasındaki bölgedeki zorlu mücadelenin üstesinden gelmesi gerekecek. Bu gerçekleşirse, parite ivme kazanacak ve 50 günlük SMA olan 0,45 dolara yönelecek.

Cardano (ADA)

Cardano güçlü bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor. Ayılar fiyatı 0,31 dolarlık kritik desteğin altına düşürmeye çalışıyor. Ancak boğaların başka planları olması muhtemel. Bu seviyeyi agresif bir şekilde savunmaya çalışabilirler.

Herhangi bir rahatlama rallinin, bölgede 0,35 ile 20 günlük 0,36 dolar EMA arasında sert bir dirençle karşılaşması muhtemel. Fiyat bu bölgeden aşağı dönerse, 0,31 doların altına kırılma olasılığı artar. ADA daha sonra destek hattına yönelecek. Bu, takip edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü kırılırsa bir sonraki durak 0,25 dolar olacak.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olacak. ADA daha sonra düşüş trendi çizgisine yönelecek. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, potansiyel bir trend değişikliğine işaret ediyor.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) son birkaç gündür hareketli ortalamalar arasında işlem görüyor. Bu, boğaların 50 günlük SMA’ya 0,08 dolarlık düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Ayrıca, ayıların 20 günlük EMA’ya (0,09 dolar) rallileri sattığına işaret ediyor.

Aşağı eğimli 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen altındaki RSI, ayılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Fiyat düşer ve 50 günlük SMA’nın altına gerilerse, DOGE fiyatı 0,07 dolara ve daha sonra 0,06 dolara yönelecek. 20 günlük EMA’da fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacakları için boğaların muhtemelen başka planları olacak. Başarılı olurlarsa, DOGE daha güçlü bir toparlanma başlatacak. DOGE boğaları daha sonra 0,12 dolara doğru yönelecek.

Polygon (MATIC)

Polygon, son birkaç gündür hareketli ortalamalar arasında işlem yaptıktan sonra, 17 Kasım’da 50 günlük SMA’nın (0,89 dolar) altında kapandı. Alıcılar, fiyatı 18 Kasım’da 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayıların sert direnciyle karşılaştı.

Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, MATIC fiyatı 0,95 dolara yönelecek. Ayılar muhtemelen bu seviyede güçlü bir savunma yapacaklar. Ancak boğalar bu engeli aşarsa fiyat 1,05 dolara ivme kazanacak. Alternatif olarak, eğer fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkamazsa, bu durum hissiyatın negatif kaldığını ve trader’ların rallilerde satış yaptığını gösterir. Bu, yükseliş çizgisine düşme olasılığını artırıyor.

Polkadot (DOT)

Son birkaç günün fiyat hareketi, genellikle bir devam modeli görevi gören bir flama oluşturdu. Negatif bölgede aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, satıcıların Polkadot’ta avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşer ve flamanın altına inerse, satışlar hızlanacak. DOT fiyatı, düşüş trendinin bir sonraki ayağına 5,32 doların altında bir kırılma ile başlayacak. Aşağı yöndeki bir sonraki destek 4,32 dolarda. Tersine, fiyat yükselmeye devam ederse ve flamanın üzerine çıkarsa, düşüş eğilimini geçersiz kılacak. Daha sonra 50 günlük SMA olan 6.20 doara yönelecek. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, kısa vadeli gerilemenin sona erebileceğini gösterecek.

Uniswap (UNI)

Uniswap 16 Kasım’da 50 günlük SMA olan 6.43 dolar geriledi. Ancak boğalar 5.66 dolarda daha yüksek bir dip oluşturmaya çalışıyor.

Boğalar, üstünlük elde etmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Bu olursa, UNI fiyatı 7,36 dolara ve ardından 7,79 dolara yönelecek. 18 Kasım’daki uzun fitil, ayıların hareketli ortalamaları savunduğunu gösteriyor. 20 günlük 6,20 dolarlık EMA ve orta noktanın hemen altındaki RSI, ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. 5,66 doların altında bir kırılma ve kapanış, 5,14 doların yeniden test edilmesi için yolu temizleyeek.

Litecoin (LTC)

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Litecoin 17 Kasım’da 59 dolarlık 20 günlük EMA’nın üzerinde kırdı ve kapattı. Bu arada RSI’da pozitif bölgeye sıçrayarak boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösterdi.

Şimdi, yukarı hareketin 65 dolarda sert bir dirençle karşılaşması muhtemel. Fiyat bu seviyeden düşerse, LTC fiyatı tekrar hareketli ortalamalara doğru yönelecek. Bu varsayımın aksine, eğer alıcılar fiyatı 65 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, yükseliş momentumu artacak. Daha sonra 75 dolardaki genel dirence doğru bir toparlanma girişimine başlayacak. Ayıların tüm güçleriyle bu seviyeyi savunması gerekiyor. Fiyat 75 dolardan düşerse, birkaç gün daha 46 ila 75 dolar aralığında zaman geçirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2022 Bitcoin Tahminleri Çıktı
2022 Bitcoin Tahminleri Çıktı! İşte Kripto Para Tahminleri 2022 Bitcoin tahminleri çıkan bir kripto para analisti, Cardano ve Bitcoin için fiyat hedeflerini paylaştı. Fiyat tahmini FTX krizinin kritik destekler üzerinde soğudu bir dönemde geldi. İsabetli analist Bitcoin ve Cardano tahminlerini güncelliyor Capo lakaplı Twitter analist,...
Buğra Çağlar 2 hafta önce