DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Seviyeleri!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 26 Kasım 2022
32 görüntülenme

Bitcoin ve çoğu büyük altcoin bir rahatlama rallisine tanık oluyor, ancak daha yüksek seviyelerin ayılar tarafından güçlü satışları çekmesi muhtemel. İşte DOGE, MATIC, BTC için teknik seviyeler…

Bitcoin (BTC) 17,000 doların altında ne kadar daha zaman geçirecek?

Bitcoin, 21 Kasım’da 15.476 dolardan destek buldu. Bu, daha düşük seviyelerin agresif boğaların alımlarını çektiğini gösteriyor. İndikatör tarafında RSI, ayıların hakimiyetini kaybediyor olabileceğini düşündüren bir yükseliş sapması oluşturdu.

Alıcılar şimdi fiyatı 17.180 ile 17.622 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu yapmayı başarırlarsa, BTC trendde olası bir değişikliği gösterecek. Analist Rakesh Upadhyay’a göre daha sonra 18.718 dolara yönelecek. Buradan sonra boğaların sıradaki hedefi 20.000 dolarda. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, bu, ayıların yardım rallilerinde satıcı olarak kaldığını gösterecek. Ayılar daha sonra pariteyi tekrar 15.588 doların altına düşürmeye çalışacak ve düşüş trendine devam edecek. Aşağı yöndeki bir sonraki destek 12.200 dolarda.

ETH/USDT

Ethereum, 22 Kasım’da BTC eşliğinde 1.073 dolar civarındaki güçlü destekten ivme kazandı. 24 Kasım’da düşüş trend çizgisinin üzerine çıktı. Bu da boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor.

ETH, bundan sonra dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 1.248 dolara yönelecek. Alıcılar bu engeli aşarsa, sıradaki hedef alçalan kanal formasyonunun direnç çizgisi olacak. Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, duyarlılığın negatif kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı kanalın destek hattına çekmeye çalışacaklar. Bu destek kırılırsa, 1.000 dolar ile 881 dolar bölgesi sıradaki destekler.

BNB/USDT

BNB 21 Kasım’da 258 dolarlık güçlü desteğin altına düştü. Bu bir ayı tuzağıydı ve kısa sürdü. Fiyat 22 Kasım’da yükseldi ve ivme 23 Kasım’da daha da arttı. Böylece fiyatı 300 dolarlık genel dirence götürdü.

24 ve 25 Kasım’da oluşan mum formasyonundan görüldüğü gibi, boğalar ve ayılar 300 dolarda zorlu bir savaşa tanık oluyor. Boğalar zirveye çıkarsa, BNB fiyatı 338 dolara yönelecek. Burada ayılar tekrar güçlü bir direnç oluşturabilirler. Aksine, fiyat mevcut seviyeden aşağı iner ve hareketli ortalamaların altına düşerse, fiyatın birkaç gün daha 258 ile 300 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini düşündürecek.

XRP/USDT

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, XRP fiyatı 21 Kasım’da 0,34 dolardan yükseldi. 24 Kasım’da simetrik üçgenin ve 20 günlük 0,40 dolarlık EMA’nın üzerine çıktı. Bu da alıcılar ve satıcılar arasındaki belirsizliğin boğalar lehine çözüldüğünü gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı 0,41 dolarlık genel direncin üzerine çıkararak avantajı geliştirmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, XRP ivme yukarı yönde ivme kazanıyor. Daha sonra 0,50 ve ardından 0,56 doları hedefleyecek. Ancak, ayıların başka planları olması muhtemel. Alıcıları 0,41 dolarda durdurmaya çalışacaklar ve fiyatı tekrar üçgene çekecekler. Bu olursa, agresif boğalar tuzağa ve BNB fiyatı destek hattına düşecek.

ADA/USDT

ADA güçlü bir düşüş trendinde. Boğalar, 22 Kasım’da dip seviyeyi 0,30 doların altına satın aldı. Ancak fiyatı 20 günlük EMA olan 0,33 dolara çıkarmakta zorlanıyor.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu ancak RSI’nin yükseliş eğilimi oluşturduğunu gösteriyor. Bu da satış baskısının azalıyor olabileceğini düşündürüyor. İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olacak. ADA/USDT çifti daha sonra 0,36 doların ardından düşüş trendi çizgisine doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Bunun yerine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, destek hattına yönelecek.

DOGE/USDT

Dogecoin, 21 Kasım’da destekten 0,07 dolardan toparlandı. Bu, boğaların bu seviyede daha yüksek bir dip oluşturmaya çalıştığını gösteriyor.

DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Seviyeleri!

Ralli 0,09 dolara ulaştı ve boğaların ayılardan güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, DOGE bir süre için 0,07 ile 0,09 dolar arasında bir aralığa bağlı kalacak. Aksine, eğer alıcılar fiyatı genel direncin üzerine çıkarırsa, yükseliş ivmesi artacak. Daha sonra 0,10 dolara doğru bir ralliye hazır olacak.

MATIC, DOT, LTC, UNI analizleri

Polygon (MATIC), 21 Kasım’da yükseliş trendi çizgisinden yukarı yönde harekete geçti. Ancak rahatlama rallisi 24 Kasım’daki hareketli ortalamalardan geri döndü. Bu durum MATIC satışlarının daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor.

DOGE, MATIC, BTC Trade Seviyeleri

Satıcılar bir kez daha fiyatı yükseliş trendi çizgisinin altına indirmeye çalışabilirler. Bunu başarabilirlerse, Polygon (MATIC) 0,69 dolar önemli desteğe düşecek. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunması beklenmekte. Çünkü kırılırsa parite yeni bir aşağı hareket başlatabilir ve 0,52 dolara düşebilir. Tersine, fiyat yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, kısa vadeli avantaj boğaların lehine döner. Daha sonra 0,97 dolara ve daha sonra 1,05 dolara yönelecek.

DOT/USDT

DOT fiyatında 5 dolardan toparlanma, 20 günlük 5,69 dolarlık EMA yakınında dirençle karşılaşıyor. Bu, ayıların rallileri bir satış fırsatı olarak görmeye devam ettiğini gösteriyor.

DOGE, MATIC, BTC Trade Seviyeleri

Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ayılar DOT/USDT çiftini 5 dolardaki kritik desteğe çekmeye çalışacak. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Parite daha sonra 4,32 dolara yönelecek. Bu olumsuz görüşü geçersiz kılmak için, boğaların fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. Bunu başarabilirlerse, düşüş trendinin sona erebileceğini önerecektir. Parite daha sonra 7,43 dolara yönelecek.

LTC/USDT

Litecoin piyasa genelinden bağımsız yukarı yönde hareket etti. 23 Kasım’da 75 dolarlık genel direncin üzerinde kapandı. Ancak boğalar devamını getiremedi. Ayılar şu anda fiyatı 75 doların altına çekmeye çalışıyor.

DOGE, MATIC, BTC Trade Seviyeleri

Başarılı olurlarsa, LTC/USDT çifti 20 günlük EMA olan 65 dolara düşebilir. Burası göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü güçlü bir sıçrama, duyarlılıkta rallilerde satıştan düşüşlerde alıma doğru bir değişiklik olduğunu gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı 84 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve olası bir ralli için kapıları 104 dolara açacak. Alternatif olarak, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, daha yüksek seviyelerin satıcıları çekmeye devam ettiğini gösterecektir. Parite daha sonra 50 günlük SMA olan 58 dolara yönelecek.

UNI/USDT

UNI boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret eden büyük bir simetrik üçgen formsayonu oluşturdu. Fiyat, 22 Kasım’da üçgenin destek hattından toparlanarak daha düşük seviyelerden alım yapıldığını gösterdi.

DOGE, MATIC, BTC Trade Seviyeleri

Kurtarma girişimi, hareketli ortalamalarda dirençle karışılacak. Fiyat buradan aşağı dönerse, ayılar yine UNI/USDT çiftini üçgenin altına indirmeye çalışacaklar. Böyle bir durumda, fiyat 3,33 dolarla karşı karşıya. Aksine, eğer boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, parite üçgenin direnç çizgisine tırmanacak. Bu seviye büyük bir engel görevi görecek. Ancak boğalar bunu aşarsa parite 8 dolara yönelecek. Ardından 10 dolara yükselme girişiminde bulunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Daha Fazlası Geliyor' Uzmandan Altın ve Kripto Tahminleri!
‘Daha Fazlası Geliyor’ Uzmandan Altın ve Kripto Tahminleri! FTX’in çöküşünden sonra kripto para piyasasında endişe hakim. Metalla Royalty direktörü çoğu kripto varlığının iflas edeceği konusunda uyarıyor. Bununla birlikte, altın fiyatlarının 2023 yılında 2 bin doları göreceğini söylüyor “Kripto ile ilişkili varlıkların çoğu iflas edecek!” Sürekli...
Vural Erkan 26 Kasım 2022