DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
588 görüntülenme
DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Silvergate Bank ve FTX’ten gelen ilgili haberler, yatırımcıların satış düğmesine basma kararını etkilemiş olabilir. Ancak Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, daha fazla düşüş potansiyeli sınırlı kalabilir. Aşağı yönde, Bitcoin ve DOGE dahil büyük altcoin’lerde destek görevi görebilecek ve toparlanmayı başlatabilecek önemli seviyeler neler? Analist, öğrenmek için ilk 10 kripto parayı masaya yatırıyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, kripto para piyasalarını aşağıya doğru yönlendiriyor ve mesele, Silvergate Bank’ın devam eden sorunları nedeniyle daha da kötüleşiyor. Bu hafta kripto para birimi odaklı banka, yıllık 10-K raporunu sunmak için ek süreye ihtiyacı olduğunu söyledi ve 12 ay daha faaliyet gösteremeyebileceği konusunda uyardı. Bu habere tepki gösteren birkaç kripto para şirketi, Silvergate Bank ile olan ortaklıklarını azalttıklarını veya iptal ettiklerini açıkladı. Bankanın geleceğine ilişkin belirsizlik ve bunun kripto para sektörü üzerindeki genel etkisi, ani bir tepkiye neden olmuş olabilir. Ancak bulaşma yayılmazsa olumsuzluk sınırlı kalabilir.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Kripto para piyasaları için bir başka olumlu nokta da, ABD hisse senedi piyasalarının toparlanmaya çalışıyor olması. Bu, traderların portföylerine daha düşük seviyelerde risk eklemeye devam ettiğini gösteriyor. Bu risk iştahı, Bitcoin ve belirli altcoinlerdeki olumsuz yönü sınırlayabilir. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Traderlar kâr alıyor olabilir

Bitcoin’in 24.000 dolar seviyesinin üzerine çıkamaması, traderları kâr almaya teşvik etmiş olabilir. Satış 3 Mart’ta hızlandı ve ayılar fiyatı 22.800 dolarlık yakın desteğin altına çekti.

20 günlük üstel hareketli ortalama (23.332 dolar) hala yatay ancak göreli güç endeksi (RSI) 44’ün altına düşerek kısa vadeli momentumun düşüş eğilimine girdiğini gösteriyor. Aşağı yönde izlenecek bir sonraki önemli destek 21.480 dolar. Alıcıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor. Çünkü, bunun altında bir kırılma ve kapanış, psikolojik açıdan önemli olan 20.000 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi için kapıları açabilir. Alternatif olarak, fiyat 21.480 dolardan yükselirse, boğalar 22.800 dolardaki genel engeli aşmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, BTC birkaç gün daha 21.480 dolar ile 25.250 dolar arasında sıkışıp kalabilir.

Ethereum (ETH): Ayılar, bu seviyeyi gayretle savunuyor

ETH, 2 Mart’ta 1.680 dolarlık genel dirençten bir kez daha geriledi ve ayıların seviyeyi gayretle savunduğunu gösterdi.

Traderlar, 50 günlük SMA’daki (1.607 dolar) desteği kıran 3 Mart’ta agresif bir şekilde satış yapmış görünüyor. ETH, alıcıların geri çekilmeyi durdurmaya çalışabileceği 1.461 dolarlık kritik desteğe düşebilir. Fiyat güçlü bir şekilde 1.461 dolardan toparlanırsa, bu, ETH’nin birkaç gün boyunca bir aralık içinde kalabileceğini gösterir. Boğalar, fiyatı 1.680 doların üzerine çıkarır ve sürdürürlerse oyuna geri dönecekler. Aksine, fiyat 1.461 doların altına düşerse, düzeltme 1.352 dolara kadar derinleşebilir.

Binance Coin (BNB): Ayılar, boğaları alt etti

BNB’deki simetrik üçgen paterni, 3 Mart’ta düşüşe geçerek, ayıların boğaları alt ettiğini gösteriyor.

BNB 280 dolardaki güçlü desteğe düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. Çünkü, kırılırsa, BNB aşağı yönlü bir baş ve omuz modelini tamamlayacak. Bu olumsuz kurulumun 245 dolarlık bir hedef hedefi var. Ayılar keskin düşüşü önlemek istiyorsa, 280 dolar seviyesini şiddetle korumak zorunda kalacaklar. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, BNB bir süre daha 280 ile 318 dolar arasında salınabilir. BNB 338 doların üzerinde yükselişe geçebilir.

Ripple (XRP): Traderlar, rallilerde satış yapıyor

Boğalar, XRP’yi 1 Mart’ta 20 günlük EMA’ya (0,38 dolar) itti, ancak üst engeli aşamadı. Bu, duyarlılığın negatif kaldığını ve Traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar 2 Mart’ta fiyatı düşürdü ve 3 Mart’ta satış baskısını artırdı. Bu, fiyatı 0,36 dolardaki güçlü desteğin altına çekti. Fiyat bu seviyenin altında kalırsa düşüş, azalan kanal formasyonunun destek hattına kadar uzayabilir. Boğalar yakın vadede üstünlük kazanmak istiyorlarsa, fiyatı kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, XRP 0,43 dolara doğru bir yükseliş başlatabilir.

Cardano (ADA): Ayılar daha yüksek seviyelerde satış yapıyor

ADA, 1 Mart’ta 0,34 dolardan toparlanmaya çalıştı, ancak ayılar daha yüksek seviyelerden satış yaptı ve fiyatı 3 Mart’taki desteğin altına çekti.

Günün şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların desteği 0,32 dolar olarak tahmin etmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar, konumlarını güçlendirmek istiyorlarsa fiyatı tekrar 0,34 doların üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. ADA, boğaların ayılardan sert bir dirençle karşılaşabileceği 20 günlük EMA’ya (0,37 dolar) yükselebilir. Fiyat genel dirençten düşer ve 0,32 doların altına gerilerse, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösterecek. ADA daha sonra slaydın bir sonraki ayağını 0,27 dolara başlatabilir.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Dogecoin (DOGE): Aşağı yönlü alçalan üçgen modelini tamamladı

DOGE, 3 Mart’ta 0,08 dolar desteğinin altına düşerek aşağı yönlü alçalan üçgen modelini tamamladı.

DOGE ilk önce 0,07 dolar yakınındaki desteğe düşebilir. Alıcıların bu seviyeyi agresif bir şekilde korumaları bekleniyor. DOGE fiyatı bu seviyeden yükselirse, toparlanma 0,08 dolara ulaşabilir. Bu, boğaların ve ayıların üstünlük için zorlu bir savaşa gireceği yer. DOGE fiyatı 0,08 dolardan düşerse, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterecek. Bu, 0,06 dolarlık model hedefine düşme olasılığını artırabilir. Öte yandan, alıcılar fiyatı 0,08 doların üzerine çıkarırsa, DOGE 0,10 dolara yükselebilir.

Polygon (MATIC): Boğalar, genel engeli aşamadı

MATIC, 1 Mart’ta 50 günlük SMA’dan (1,18 dolar) sıçradı, ancak boğalar 20 günlük EMA’da (1,27 dolar) genel engeli aşamadı.

DOGE

Satış 3 Mart’ta ivme kazandı ve ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına gönderdi. Fiyat 50 günlük SMA’nın altında kalırsa, MATIC 1,05 dolardaki güçlü desteğe kayabilir. Diğer bir olasılık ise fiyatın toparlanması ve 50 günlük SMA’nın üzerinde kapanması. Bu olursa, daha düşük seviyelerde sağlam alım sinyali verecektir. Boğalar daha sonra tekrar 1,30 dolardaki engeli aşmaya ve üstünlüğü ele geçirmeye çalışacak.

Solana (SOL): Boğalar başaramadı

Boğalar, 1 Mart’ta Solana SOL’u 20 günlük EMA’nın (22,77dolar) üzerine çıkarmayı bir kez daha başaramadı. Bu, daha fazla satış çekti ve fiyatı 19,68 dolara çekti.

DOGE

20 günlük EMA gerilemeye başladı ve RSI 43’e yaklaştı, bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. SOL, boğaların güçlü alımlarını çekebilecek olan 19.68 dolardaki önemli desteğe ulaşabilir. Fiyat güçlü bir şekilde 19.68 dolardan toparlanırsa, boğalar SOL’u tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak ve direnç çizgisine meydan okuyacak. Tersine, 19,68 dolarlık destek kırılırsa, SOL fiyatı 15 dolara düşürebilecek agresif bir satışa tanık olabilir.

Polkadot (DOT): Ayılar, küçük rallilerde satış yapıyor

Boğalar, DOT’u 1 Mart’ta 50 günlük SMA’nın (6,47 dolar) üzerine çıkardı, ancak 20 günlük EMA’yı (6,60 dolar) aşamadılar. Bu, ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

DOGE

Fiyat 2 Mart’ta düştü ve bir kez daha 50 günlük SMA’nın altına çekildi. Bu saldırgan boğaları hazırlıksız yakalamış olabilir. Satışlar 3 Mart’ta ivme kazandı ve ayılar DOT’u 5,50 dolardaki güçlü desteğe indirmeye çalışıyor. Boğaların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor. 20 günlük EMA, yukarı yönde dikkat edilmesi gereken temel direnç olmaya devam ediyor. Bunun üzerinde bir kırılma, satış baskısının azalıyor olabileceğinin ilk göstergesi olacak.

Litecoin (LTC): Boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi

LTC, 28 Şubat’ta 50 günlük SMA’dan (93 dolar) sıçradı ve 1 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (94 dolar) üzerine çıktı. Ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi.

DOGE

Fiyat 2 Mart’ta 98 ​​dolardan düştü ve 3 Mart’ta hareketli ortalamaların altına geriledi. Bu, LTC’yi 85 dolar yakınındaki ilk desteğe doğru çekerek, birkaç kısa vadeli alıcının durmasını tetiklemiş olabilir. Bu seviye tutunamazsa, LTC 81 dolara ve ardından 75 dolara düşebilir. Yukarı yönde izlenmesi gereken önemli direnç seviyeleri, hareketli ortalamalar ve ardından 98 dolar. Alıcılar, bir geri dönüş sinyali vermek istiyorlarsa bu iki engeli de yıkmak zorunda kalacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Diplere Kayarken Türkler Bu Altcoin'leri Topladı!
Bitcoin Diplere Kayarken Türkler Bu Altcoin’leri Topladı! Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri değer kaybı yaşadı. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), her iki kripto para biriminin de kazançlar ve kayıplar arasında dalgalanmasıyla volatilite eksikliği yaşıyor. Hafta sonu önemli bir fiyat...
Aslı Dinçer 3 hafta önce