DOGE, MATIC ve Bu Coinler İçin Dikkat: Bildiri Yayınlandı!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 ay önce
4.446 görüntülenme
DOGE, MATIC ve Bu Coinler İçin Dikkat: Bildiri Yayınlandı!

Hong Kong, kripto dostu hamleleriyle manşetlere çıkıyor ve DOGE, MATIC ve bu coinler için bir bildiri yayınladı. Kriptokoin.com olarak SFC’nin yayınladığı bildiri detaylarını sizler için derledik.

DOGE, MATIC ve bu altcoinleri ilgilendiren bildiri

Son birkaç gündür Hong Kong, kripto dostu hamleleriyle manşetlere çıkıyor. Özel idari bölge, perakende yatırımlara izin vererek kripto para birimlerini benimsiyor. Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu [SFC], bu haftanın başlarında, perakende yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi büyük sermayeli varlıklar alıp satma olasılığına dikkat çeken bir bildiri yayınladı.

Bireysel yatırımcılar, ajans lisansı verilen borsalarda popüler kripto paraların ticaretini yapabilecekler. Bununla birlikte bu sanal varlık ticareti firmaları, Hong Kong’un yatırımcı korumasını dikkate almalıdır. Wu Blockchain bu konu ile ilgili bir tweet attı.

Hong Kong SFC’nin planına göre, yalnızca en az iki tanınmış endeksin parçası olan büyük hacimli sanal varlıklar alım satım için uygun olacaktır. Bu varlıkların tümü SFC tarafından ağırlanmayacaktır. Örneğin Bitcoin Cash, Stellar Lumens, Ethereum Classic, Litecoin, Polkadot ve EOS oldukça düşük likiditeye sahiptir.

Ek olarak, bu varlıkların piyasa derinliği de zayıf bir şekilde sıralanmıştır. Piyasa derinliği bir piyasanın, varlığın fiyatını önemli ölçüde etkilemeden büyük piyasa emirlerine direnme yeteneğidir. Tüm bu faktörler, birçok kişinin Hong Kong gözlemcisinin bu ‘spekülatif tokenleri’ içermeyebileceğine inanmasına neden oldu.

Hong Kong piyasası hangi varlıkları destekleyebilir?

Hong Kong piyasası Dogecoin, Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğerleri gibi varlıkları destekleyebilir. Bunun nedeni, büyük likidite garanti etmeleridir. Ancak Dogecoin, XRP, MATIC ve LINK, büyük bir gereklilik olan iki endeksin parçası değil.

Bitcoin’den farklı olarak Dogecoin, gerekli sayıda endeksin parçası değildir. Bununla birlikte meme coinin şansı hala yüksek. Aynı konuyu detaylandıran Kaiko, şunları söyledi:

“SFC’nin yeni kuralları kapsamında değerlendirilebilecek tokenlerden bazıları, hem temel hem de likidite açısından en yüksek kalibrede değil. Bu aslında kriptoda endeks oluşturmayla ilgili bir sorundur, ancak SFC’nin likiditeyi düzgün bir şekilde hesaba katması gerekiyor, çünkü bunlar daha iyi temellere ve likiditeye sahip bazı tokenleri sırf iki endekste yer almadıkları için hariç tutuyor olabilir.”

Hong Kong’un kripto para adımlarını her geçen gün güçlendirmesiyle birlikte Çin Merkez Bankası’nın geçtiğimiz hafta faiz artırımlarına nokta koyması ile birçok hisse senedi gibi kripto paralara da yükseliş getirmiştir. Bununla birlikte haftalık bazdaki artışlarda %500 gören CFX dışında VET ve NEO’daki yükselişler de dikkat çekmiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 12 Altcoin Büyük Haberlerle Fırladı! SHIB, LINK de Var!
Bu 12 Altcoin Büyük Haberlerle Fırladı! SHIB, LINK de Var! Coinbase’in Ethereum katman 2 ölçekleme ürünü Base’i piyasaya sürmesiyle SHIB, LINK ve bu altcoinler fırladı. Coinbase yeni ürününü duyurdu Perşembe günü Nasdaq listesinde yer alan merkezi kripto para borsası Coinbase (COIN), katman 2 ağ Optimism’in teknolojisinden yararlanacak...
Emre Borsan 1 ay önce