XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

DOGE Mucidi O Altcoin İçin Konuştu: Sattıklarına Şaşırmadım!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 11 Haziran 2022
18 görüntülenme
15165

Billy Markus, Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon ve ekosistem hakkında konuştu. Billy Markus, en büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE)’in kurucu ortağıdır. İşte detaylar…

DOGE kurucusu, Do Kwon hakkında tweet attı

Do Kwon, geliştirici arkadaşlarını, aleyhindeki tüm iddiaların artık şok edici olmadığı bir noktaya getirmeyi başardı. Buna bir örnek, aleyhindeki en son iddialar olarak gösterilebilir. İddialar, Kwon’u bir TFL kara para aklama planına bağlıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere TFL çalışanları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na Do Kwon’un Terra’nın fonlarını zimmetine geçirdiğini doğruladılar. Do Kwon şirket fonlarından gizli kripto cüzdanlarına ve yabancı bankalara ayda 80 milyon dolarlık fon aktardı. Ancak Dogecoin yaratıcısı Billy Markus gibi insanlar hiç şaşırmadı.

Bu Altcoin Sıradaki LUNA Olabilir

Billy, iddialar karşısında şok olmuş gibi davranarak biraz alaycı bir GIF tweet’i attı. DOGE kurucusunun şok olmamasının nedeni, bu günlerde “her kripto projesi, yaratıcıları topluluk pahasına zenginleştirmek için yapılıyor” düşüncesine inanması. Son zamanlarda DOGE kurucusu Luna 2.0’ı eleştirdi. “Luna 2.0 dünyaya kripto kumarbazlarının gerçekten ne kadar aptal olduğunu gösterecek,” ifadelerini kullandı.

Diğer kullanıcılar da Kwon’a tepki göstermeye devam ediyor

Diğer kullanıcılar, Do Kwon ve Bernie Madoff arasında bir karşılaştırma yapmak için şanslarını kullandılar. 2009’da Madoff, 60 milyar dolarlık yatırımcı parasının kaybından sorumluydu. 150 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 2022’de, Do Kwon, Luna ve UST Mayıs’ta çöktüğünde aynı miktarda yatırımcı fonunu kaybetti.

LUNA ve UST Olayında 4 Büyük Gelişme: Çöküşten Önce...

SEC’in görüştüğü çalışanlara göre, Kwon, Luna çökmeden önce aylık 80 milyon dolarlık Terra transfer ediyordu. Blockstream’den Adam Back, bu eylemlerin Terra ekosisteminin çöküşüne önemli ölçüde katkıda bulunduğunu söylüyor. Back, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sadece 12 x 80 milyon dolar = 1 milyar dolar demek. Bu satış seviyesi ve ortaya çıkan kaldıraç artışı, zaman içinde piyasa değerine bağlı olarak çöküşe önemli ölçüde katkıda bulunmuş olabilir.

SEC, Kwon’u araştırıyor

Do Kwon ve TFL şu anda SEC tarafından araştırılıyor. Daha önceki bir SEC mahkeme celbine karşı yaptıkları temyiz başvurusunu birkaç gün önce temyiz mahkemesi reddetti. Bu, Kwon’un ABD’de hala yasal olarak başının belada olduğu anlamına geliyor. Dava, UST’yi ABD’de kayıt dışı menkul kıymet olarak satmak için Mirror Protocol’ü kullanıp kullanmadığıyla ilgili. Kwon, SEC’in kendisini suçlama yetkisi olmadığını savunmakta. Ancak, Güney Kore’de olduğu yerde işler farklıdır. Güney Kore vergi memuru, vergi kaçakçılığı için 78 milyon dolarlık bir uzlaşma talep ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Profi Trader Der Altcoin Boom wird grosser als man es sich vorstellen kann coincierge
Efsane Traderdan Felaket Ethereum Tahmini: Önümüzdeki Günlerde… Efsanevi trader Peter Brandt, lider altcoin Ethereum (ETH)’un Merge yükseltmesi hakkında yorum yaptı. Tradera göre, son zamanlardaki zorluk gecikmesinin duyurulması; Ethereum (ETH) fiyatını daha da düşürme riski ytaşıyor.  “Zorluk Bombası” gecikmesinin haberini takiben; dünyanın en büyük ikinci...
Aslı Dinçer 11 Haziran 2022