DOGE, Ripple ve Solana İçin Hesapları Değiştiren Yıl Sonu Tahminleri!

DOGE, Ripple ve Solana İçin Hesapları Değiştiren Yıl Sonu Tahminleri!
Google News

CoinMarketCap kripto topluluğu, Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP) ve Solana (SOL)’un yıl sonu fiyatını tahmin ediyor. Ayrıca analistler, tokenlere ilişkin beklentilerini paylaşıyor.

Dogecoin (DOGE) fiyatı yıl sonu tahmini

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasasının çoğunluğu hala kırmızı denizde yüzüyor. Bununla birlikte, Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere varlıklarının çoğu, konsolide olmaya başlıyor. CoinMarketCap kripto topluluğu, DOGE’nin 31 Aralık 2022’ye kadar ortalama 0,09862 dolar olacağını tahmin ediyor. Topluluğun 840 oydan oluşan tahminleri doğru çıkarsa, mevcut DOGE fiyatı olan 0,08552 dolara 0,0131 dolar ekleyecek. Diğer bir ifadeyle %15,32 artış kaydedecek.

DOGE
31 Aralık için sosyal DOGE fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Yatırımcılarda DOGE ile ilgili iyimserlik hakim. Geçen hafta DOGE holder’larının istikrarlı artışı da bunu gösteriyor. Benzersiz DOGE adreslerinin toplam sayısı 16 Kasım’da 4.456.345’e ulaştı. Bu, 5 Kasım’daki önemli bir düşüşün ardından %1,49’luk bir toparlanmayı temsil ediyor.

DOGE
DOGE 1 aylık holder grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Dogecoin (DOGE) teknik analizi

Bu arada, DOGE teknik analizi tarafsız kalıyor. Ayrıca, 10’daki ‘satış’ duyarlılığına doğru hafifçe eğiliyor. Oysa ‘nötr’ gösterge ‘alış’ için 7’ye kıyasla 9’da. Bu arada, osilatörler ‘ nötr’ bölge 8’de, hareketli ortalamalar (MA) 1 günlük göstergelerde 9’da ‘sat’ öneriyor.

DOGE
DOGE teknik analizi 1 günlük göstergeler / Kaynak: TradingView

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Dogecoin, genel kripto piyasasının modellerini takip ediyor. Böylece, yıl başından bu yana istikrarlı bir düşüş kaydediyor. Bu dönemde 1 Ocak’tan bu yana %63,92 değer kaybetti.

XRP topluluğu yükselişini sürdürüyor

Genel piyasa gerilemesine rağmen, XRP topluluğunun yükselişe geçtiğini belirtmekte fayda var. CoinMarketCap XRP topluluğuna göre, token 31 Aralık 2022’ye kadar ortalama 0,43 dolardan işlem görecek. Fiyat, XRP’nin yayınlanma sırasındaki fiyatından yaklaşık %23’lük kazançları temsil ediyor. Fiyat tahmini için 888 topluluk üyesi oy kullandı.

31 Aralık için sosyal XRP fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Trading Shot takma adlı analiste göre, XRP’nin mevcut fiyatı kısa vadeli yatırımcılar için bir satın alma fırsatı sunuyor. Analist, XRP’nin toparlanma olasılığının, FTX’in piyasa üzerindeki borsa etkisi nedeniyle raydan çıktığını söylüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

XRP, varlık 0,286 dolar desteğinin altına düzeltme yaparsa, bu hareket 0,236 doları hedefleyecek bir satış baskısına maruz kalabilir. Token, destek seviyesinin üzerinde kazançları sürdürürse, XRP 2022’nin sonuna kadar 0,4 doları hedefleyebilir.

XRP fiyat analizi grafiği / Kaynak: TradingView

XRP teknik analizi

Ayrıca, XRP’nin günlük teknik analizi, 15’te satışa işaret eden bir özet ile düşüş eğilimini sürdürüyor. Token’ın hareketli ortalamaları, 13’te ‘güçlü satışı’ desteklerken, osilatörler yedide esas olarak nötr durumda.

XRP teknik analizi

0,50 dolar seviyesi XRP için gerçekçi bir hedef olmaya devam etse de, pozisyona ulaşma beklentileri büyük ölçüde genel kripto para piyasası duyarlılığına bağlı. Özellikle, piyasa, makroekonomik faktörlerden etkilenen kırmızı bölgede işlem görürken. Aynı zamanda, XRP’nin toparlanma veya düşme yeteneği, varlığın FTX krizinden kaynaklanan serpintilere nasıl tepki verdiğine bağlı olacak. Ayrıca, XRP’nin toparlanma potansiyeli kısmen SEC davasının sonucuna bağlı. Mahkeme Ripple aleyhine karar verirse, XRP’nin daha fazla düzeltme tehdidiyle karşı karşıya kalması mümkün.

Kripto topluluğu Solana için iyimser

CoinMarketCap’te 919 kripto topluluğu oyu, Solana için daha güçlü bir yükseliş hissi gösteriyor. Şu anda Solana’nın 31 Aralık 2022’ye kadar 31,66 dolar fiyattan el değiştireceğini tahmin ediyor.

Solana sosyal fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Bu tahminler doğru çıkarsa, yıl sonuna kadar SOL, 14,13 dolar olan mevcut fiyatına 17,53 dolar ekleyecek. Bu da %124,01 artacağı anlamına geliyor. Solana, en son 30 doların üzerinde işlem yaptığında 8 Kasım’dı. Yani, devam eden FTX krizi şiddetlenmeye başlamadan hemen önceydi.

Önümüzdeki birkaç haftadaki SOL fiyatını tahmin etmek için bu diyagonali analiz eden Maikisch şunları belirtiyor:

Bu bir bitiş diyagonaliyse, tamamlandığında, fiyat diyagonalin başladığı yere, yani 18 dolarlık alana yönelecek. Bu sabah erkenden 13,50 dolardan 1.000 Solana satın aldım ve doldurdum. Bu formasyon tamamlanır ve 18 dolara çıkarsa, stop fiyatımı kendi giriş fiyatımda veya belki biraz daha düşük olarak belirleyeceğim. Öte yandan, ‘eğer bu seviyeden düzeltici bir şekilde düşersek ve dürtüsel olarak 18 dolar seviyesini çıkarırsak, o zaman 2 yıl sonra SOL’u 300 dolar seviyesinde tartışmak için burada buluşalım mı?

Solana fiyat eylem analizi / Kaynak: Maikisch / TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Kaynak Finbold Thecryptobasic U.Today

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku