DOGE, SHIB, ADA, LUNC ve XRP: 2023’te Bu Seviyeleri Bekleyin!

10.648 görüntülenme
DOGE, SHIB, ADA, LUNC ve XRP 2023 Seviyeleri

Bitcoin (BTC), bu ay %40 veya daha fazla kazandıktan sonra daha yüksek seviyeleri koruyor, bu esnada altcoin piyasasından bazıları %70’in üzerinde anormal ralliler gördü. DOGE, SHIB, ADA, LUNC ve XRP için 2023’te hangi seviyeleri görebiliriz, teknik analistlerin beklentilerine göz atalım.

DOGE, SHIB, ADA, LUNC ve XRP için 2023 tahminleri

Dogecoin (DOGE), 2022 ayı piyasası boyunca zirve fiyatından %90’dan fazla değer kaybetti. Yeni yıla ise olumlu bir notla başlıyor. Şu anda çoğu analist, DOGE satın almak için mükemmel bir zaman olduğu konusunda yatırım tavsiyesi veriyor. Bunun nedenlerinden biri, geçen yılın tüm iflaslarına ve çetin ayı piyasasına rağmen Dogecoin’in ilk 10 arasında kalmayı başarması.

2023 tahminlerine gelince, Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coin’lerin 2023’te büyük ilgi görmesi bekleniyor. Meme coin piyasası, potansiyel enflasyon tehditleriyle savaşmak için yatırımcıların risk iştahını karşılama potansiyeline sahip. Bu nedenle tahminler, 2023’ün sonunda DOGE fiyatının 0,158 dolara kadar tırmanması yönünde. Bununla birlikte, olası bir kriz fiyatı 0,079 dolara düşürebilir. Uzmanlar, yıl boyunca DOGE fiyatının ortalama 0,118 dolardan işlem görmesini bekliyor.

Cardano (ADA)

Cardano’nun arkasındaki geliştirici şirket IOHK, Hydra yükseltmesi için henüz net bir tarih belirtmese de, bu yıl içinde yürürlüğe girdiğini görebiliriz. Hydra, katman 2 ölçeklenebilirlik çözümü için Cardano’nun bir sonraki yükseltmesidir ve temel amacı, aynı zamanda en aza indirilmiş işlem maliyeti sunan düşük gecikme süresi ve yüksek verim yoluyla işlem hızını artırmayı amaçlar. Aynı zamanda, ağ güvenliğini iyileştirecek ve kapasitelerini yeni zirvelere çıkaracak.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, geciken Hydra hakkında yapılan spekülasyonlar hakkında “Bunlar, Twitter’ın zehirliliğine ve acımasız aptallığına bir örnek. Bugün birçok konuyu birbirine bağlayan ve ölçekleme ana planı için farklı sistemlerin nasıl kullanılacağını gösteren bir beyaz tahta videosu hazırladım. Hydra, Github’da açık bir yol haritası olan halka açık bir projedir” demişti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Cardano başkan yardımcısı Tim Harrison, kısa bir süre önce yeni bir sürümün ayrıntılarını paylaştı.

Hydra artırılmış verim, en aza indirilmiş gecikme ve uygun maliyetli çözümler vaat ediyor. Fiyat sürekli düşmeye devam ettiğinden, Cardano’nun (ADA) fiyatı Hydra duyurusunun ardından olumlu bir fiyat hareketi görmedi. Bu kriptonun fiyatının düşük olması ve önümüzdeki günlerde yüksek bir potansiyele sahip olması nedeniyle yatırımcılar için iyi bir zaman olduğu söyleniyor.

Sonuçlar eninde sonunda ADA’nın fiyatına yansıyacağından, Cardano için istikrarlı bir öne çıkma eğilimi zorunludur. Böylesine iyimser bir senaryoda, uzmanlar ADA fiyatının 0,716 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Olumsuz tarafı, işler ayıların lehine olursa, altcoin fiyatı 0,472 dolara inebilir. Art arda, alım ve satım baskılarındaki bir denge, ortalama fiyatı 0,554 dolara indirebilir.

Terra Classic (LUNC)

Terra Classic, Mayıs ayındaki çöküşün ardından topluluğun ve Binance gibi devlerin desteğiyle tekrar canlanmaya çalışıyor. Bu çabanın destekçilerinden Terra Rebels, Terra Classic ekosistemi için ortak bir hedefle bir araya gelen merkezi olmayan bir organizasyon. Amaçları, bir zamanlar sahip olduğu gücü Terra Classic’e geri getirmek. Terra Rebels şu anda LUNC fiyatını tekrar 1 dolara çıkarmak için çalışıyor. Bu yıl için birçok etkinlik ve yükseltme planlanıyor ve bu kriptoyu istikrara kavuşturmak için çaba gösteriliyor.

Terra Classic, 2023’ün ilk çeyreğinde balinalar tarafından büyük bir talebe tanık olabilir ve altı aylık kapanışa kadar 0,0002 doların üzerinde kalmaya çalışabilir. Kayda değer bir yükselişi daha da sürdüren LUNC, yıllık kapanışa kadar fiyatından bir sıfır çıkarmaya çalışabilir. Ayrıca, 2023’ün sonuna kadar potansiyel zirvesi olan 0,000314 dolara ulaşabilir. Öte yandan, proje ayıların eline düşerse, uzmanlar LUNC’nin fiyatı minimum 0,000255 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, lineer momentum tarafından kısıtlanan ortalama fiyat 0,000289 dolar olabilir.

Shiba Inu (SHIB)

En son Shiba Inu haberlerine göre, düşüş eğilimi devam ediyor ve piyasadan pek bir şey beklenmiyor. Sektörün bu trendden kurtulması biraz zaman alabilir. Birçok analist, büyük bir kripto kışının yakın gelecekte henüz gelmediğini düşünürken, bazıları yatırımcılar için iyi günlerin yakın olduğunu söylüyor.

DAO, Shiba Inu oyunu ve NFT’ler gibi girişimlerin daha fazla ivme kazanmasıyla, uzmanlara SHIB fiyatı 0,0000259 dolar hedefini aşabilir. Aynı zamanda, olağan alış ve satış baskıları fiyatı 0,0000185 dolara çıkarabilir. Son olarak, düşüş eğilimleri fiyatı 0,0000112 dolar seviyesinde bırakabilir.

Ripple (XRP)

Ripple-SEC davasından son gelişmelerde taraflar, yasal süreci sona bir adım daha yaklaştıran nihai yanıtlarını sundular. Şu anda, 2023’ün ilk çeyreğinde yapılacak olan özet karar bekleniyor. Ripple ve SEC, 18 Ocak’ı parti dışı mühürleme başvurularına karşı çıkmak için son tarih yapmak istiyor.

Bununla birlikte, XRP tokenin işlevi, üreticilerinin herhangi bir varlığı merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan oluşturmasını, yayınlamasını ve yönetmesini de kolaylaştırır. 2023 yılı sonuna kadar olaylar dizisi öngörüldüğü gibi gerçekleşirse. O zaman Ripple fiyat tahmininin yeni bir dönüm noktasına ulaşma olasılığı yüksek.

Ayrıca, fiyat yeni maksimum değer oluşturabilir ve yıllık kapanış hedefi olan 1.1043 dolara doğru değişebilir. Aksi takdirde, davanın bir etkisi olmazsa, tipik alış ve satış baskıları fiyatı 0,8486 doların altına düşürür. Ancak tersine, SEC davayı daha da ileri götürürse veya XRP aleyhine bir karar gelirse, uzmanlara göre XRP 0,5850 dolar civarında işlem görecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tahmin Bu Olursa Dogecoin 10 Dolar
Çılgın Tahmin: Bu Olursa Dogecoin 10 Doları Vuracak! Kripto para piyasası son iki haftada önemli kazanımlar elde etti. Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok altcoin 2022 kayıplarını telafi ederken, Dogecoin’in performansı da makul görünüyor. Dogecoin yakında 10 doları görecek mi? Bu yazıda ayrıntılı olarak bunun nasıl...
Buğra Çağlar 2 ay önce