DOGE, XRP, SOL, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, XRP, SOL, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
DOGE, XRP, SOL, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Eylül ÜFE piyasaların beklentisini aşarak %0,5’e yükseldi. Bunun ardından Bitcoin ve DOGE dahil belli başlı altcoinler baskı altına girdi. Birçok analist uzun vadede yükseliş eğiliminde. Ancak kısa vadede çeşitli olumsuzluklar nedeniyle belirsizlik devam ediyor. Bitcoin ve altcoinler toparlanabilir mi yoksa düşmeye devam mı edecek? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Alıcılar Bitcoin fiyatını 27,000 doların üzerinde tutmakta zorlanıyor. ABD Eylül ayı ÜFE’nin %0,3 artış beklentisine karşılık %0,5 yükselmesinin ardından satışlar arttı. Bu durum, enflasyon baskılarının ABD ekonomisi için aceleyle hafifletilmesinin olası olmadığını gösteriyor. Yakın vadedeki belirsiz ortam, analistlerin odağını Kasım ayına ve Nisan 2024’te beklenen halving olayına kaydırdı. Kripto analisti Miles Deutscher, tarih tekerrür ederse Bitcoin’in 21 Kasım’a kadar yükselmesinin mümkün olduğunu söylüyor.

DOGE
Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, 2026’ya doğru ilerlerken daha da yükselişe geçiyor. Hayes, Bitcoin’in fiyatının 2026 yılına kadar 750.000 ila 1 milyon dolara ulaşabileceğini ileri sürüyor. Ayrıca Hayes, ABD hükumetinin bir mali krizden kaçınmak için aralıksız para basmasının çeşitli varlık sınıflarında büyük bir boğa piyasasını tetikleyeceğini savunuyor.

BTC, ETH, BNB, XRP ve SOL analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin, son iki gündür 20 günlük üssel hareketli ortalamada (27.227 dolar) destek buluyordu. Ancak BTC, 11 Ekim’de bu seviyenin altına indi. Bu da ayıların kontrolü ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor.

Aşağı yönde izlenecek bir sonraki destek 50 günlük basit hareketli ortalamadır (26.615 dolar). Bu seviyeyi kırarsa, traderların çıkmak için acele ettiğini gösterecektir. BTC’nin daha sonra 26.000 dolara düşmesi mümkün. Ardından da 24.800 dolardaki desteği tekrar test etmesi olası. Fiyat 50 günlük SMA’dan toparlanırsa, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Bunun da 28.143 dolara kadar potansiyel bir ralli için kapıları açması mümkün. 20 günlük EMA düz. Ayrıca, göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen altında. Bu da yakın vadede olası bir aralığa bağlı eylem öneriyor.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether son iki gündür 1.531 dolar desteğinin yakınında alıcı buluyor. Dolayısıyla bu olumlu bir işaret. Bu, fiyatın bir süre daha 1.531 ila 1.746 dolar arasında salınmaya devam edeceğini gösteriyor.

ETH’deki pozitif ayrışma, satış baskısının 1.531 dolar civarında azalacağını gösteriyor. Bu durumun, 20 günlük EMA’ya (1.619 dolar) ulaşacak bir rahatlama rallisi başlatması mümkün. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ayılar ETH’yi 1.531 doların altına çekmek için bir girişim daha yapacak. Böylece, 1.368 dolara doğru aşağı yönlü bir hareket başlatacaktır. Aksine, hareketli ortalamaların üzerinde bir yükseliş, daha düşük seviyelerde güçlü bir birikime işaret edecektir. ETH’nin daha sonra 1.746 dolara yükselmeye çalışması mümkün. Boğalar bu seviyenin üzerine çıkmakta zorlanabilir. Ancak bunu yaparlarsa ETH’nin 1.961 dolara yükselmesi muhtemel.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 9 Ekim’de yükseliş trend çizgisinin altına düştü. Ancak 203 dolardaki güçlü destekten sıçradı. Bu da fiyatın 203 dolar ile 220 dolar arasında değiştiğini gösteriyor.

Ekim 10 mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların hareketli ortalamalara doğru rallileri sattığını gösteriyor. Ayılar, fiyatı 203 doların altına çekerek pozisyonlarını güçlendirme çabalarını tekrar ikiye katladılar. Bir sonraki trend hareketinin 203 doların altında bir kırılma veya 220 doların üzerinde bir ralli ile başlaması muhtemel. Eğer 203 dolar desteğini kırarsa, BNB’nin 183 dolara kadar düşmesi olası. Aksine, 220 doların üzerindeki bir yükseliş, 235 dolara ve ardından 250 dolara potansiyel bir ralli için kapıları açabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Alıcılar, simetrik üçgenin üzerindeki kırılmanın üzerine inşa edemedi. Dolayısıyla 0,56 dolardaki bariyerin üstesinden gelemedi. Bu da XRP talebinin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

Fiyat 9 Ekim’de aşağı döndü ve hareketli ortalamaların altına indi. Bu, boğaların pes ettiğinin ilk göstergesiydi. Satışlar 11 Ekim’de daha da arttı. Böylece, ayılar XRP’yi yükseliş trendi çizgisinin altına çekti. Bu da XRP’nin 0,41 dolar ile 0,56 dolar arasında kalış süresini bir süre daha uzatacağını gösteriyor. Aşağı yönde, ilk destek 0,46 dolar ve sonrasında 0,41 dolar. Aksine, bir toparlanma başlatma girişimlerinin hareketli ortalamalarda ve ardından 0,56 dolarda satışla karşılaşması muhtemel.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana, 20 günlük EMA’daki (21,79 dolar) yakın desteğin üzerinde işlem görüyor. Bu yüzden, piyasadaki daha güçlü büyük kripto para birimlerinden biri.

Fiyatın mevcut seviyeden yukarı dönmesi halinde SOL ters ‘baş ve omuz’ formasyonu oluşturmaya çalışacaktır. Bu tersine dönüş formasyonu, boyun çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanışla tamamlanacaktır. Bu formasyonun hedef noktası 32,81 dolar. Ancak bir konsolidasyon içinde oluştuğu için etkinliği biraz azalıyor. Boğalar yakında 20 günlük EMA’dan güçlü bir toparlanma başlatamazsa, ayılar güçlenecektir. Daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’ya (20,44 dolar) çekmeye çalışacaklar. Bu seviye yol verirse, bir sonraki durak 18,50 dolar ve daha sonra 17,33 dolar olabilir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Ayılar, 9 Ekim’de ADA’yı hareketli ortalamaların altına çekti. Böylece, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret etti.

DOGE

ADA’nın, önemli bir destek olan 0,24 dolar seviyesini yeniden test etmesi mümkün. RSI’daki pozitif sapma, boğaların 0,24 dolar seviyesini şiddetle koruyacağını gösteriyor. Daha sonra, daha fazla güç sinyali vermek için fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaları gerekecek. Aksine, 0,24 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığını gösterecektir. ADA’nın önce 0,22 dolara ve sonunda 0,20 dolara düşmesi mümkün.

ADA, DOGE, TON, DOT ve MATIC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE fiyatı 9 Ekim’de 0,06 dolar desteğinin altına düştü ve günü bu şekilde kapattı. Bu da ayıların yönetimde olduğunu gösteriyor.

DOGE

Ekim 9 mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0,055 dolarlık desteği agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Alıcılar geri dönüş yapmak istiyorsa, DOGE fiyatını hızlı bir şekilde 0,06 dolarlık arıza seviyesinin üzerine çıkarmaları ve ardından toparlanmayı hareketli ortalamalar üzerinde uzatmaları gerekecek. Bunu yapamazlarsa, ayılar 0,055 dolarlık desteğe baskı yapmaya devam edecekler. Bu seviyeyi kırarsa, DOGE fiyatının 0,05 dolar civarındaki önemli desteği yeniden test etmesi olası. Bu seviyenin yine DOGE boğaları tarafından sağlam alımlar çekmesi bekleniyor.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Boğalar 7 Ekim’de Toncoin’i (TON) 20 günlük EMA’nın (2,06 dolar) üzerinde tutmayı başaramadı. Bu da ayıların rahatlama rallilerinde satış yaptığını gösteriyor.

Boğalar lehine küçük bir olumlu gelişme ise TON’u 50 günlük SMA’nın (1,96 dolar) üzerinde tutmayı başarmış olmaları. Alıcılar daha sonra 20 günlük EMA’daki genel engeli aşmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, TON’un 2,18 dolara ve ardından 2,32 dolara yükselmesi mümkün. Bu arada, ayıların başka planları olması muhtemel. Fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacaklar. Eğer başarılı olurlarsa, TON’un 1,60 dolara doğru aşağı yönlü bir hareket başlatması olası.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Ayılar 9 Ekim’de harekete geçti ve DOT’u 3,91 dolardaki hayati desteğin altına çekti. Boğalar 10 Ekim’de fiyatı tekrar arıza seviyesinin üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar yerlerini korudu.

DOGE

Satışlar 11 Ekim’de yeniden başladı. Şimdi ayılar fiyatı bir sonraki hedef olan 3,50 dolara doğru çekmeye çalışıyor. Düşen hareketli ortalamalar ayıların hakimiyetini sürdürdüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, RSI’daki pozitif sapma boğalar için tersine dönüşün mümkün olduğuna dair küçük bir umut ışığı sunuyor. İlk güç işareti, 3,91 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bunun, agresif ayıları tuzağa düşürmesi ve bir ‘short squeeze’e kapı açması mümkün. DOT daha sonra 50 günlük SMA’ya (4,16 dolar) yükselmeye çalışacaktır.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC 9 Ekim’de düşüşe geçti ve hareketli ortalamaların altına indi. Bu da 0,49 ila 0,60 dolar aralığının bozulmadan kaldığını gösteriyor.

DOGE

20 günlük EMA (0,53 dolar) desteğini kaybetmek olumsuz bir işaret. Bu boğalara 0,49 dolardaki önemli desteği savunma sorumluluğunu yüklüyor. Fiyat bu seviyeden toparlanırsa, boğaların düşüşlerde alıcı olmaya devam ettiğini gösterecektir. Bu da muhtemelen MATIC’in bir süre daha aralık içinde sıkışıp kalmasına neden olur. Bu nötr görüş, fiyatın düşmeye devam etmesi ve 0,49 doların altına düşmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu da MATIC’in daha sonra düşüş trendinin bir sonraki ayağının 0,45 dolara doğru başladığını gösterecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE, XRP, SOL, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!