Metrikler Can Sıkıyor: Yatırımcılar DOGE’yi Terk Mi Ediyor?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 23 Eylül 2021
5 görüntülenme
47584520992 dd80ac624c k 1

2,1 milyon takipçili Dogecoin (DOGE) Twitter hesabı, AMC CEO’su Adam Aron’un gönderisini retweetledi ve meme coin’inin kapsamını artırmak için milyarder Elon Musk ve Mark Cuban’ı etiketledi. Ancak metriklere göre Dogecoin’in popülaritesi, düşüş yaşıyor.

Farklı bir fiyat hareketi gözlemlenmediğinden, Dogecoin (DOGE) ilgisi düşüyor

Dogecoin’in resmi Twitter hesabı, Aron’un aynı zamanda büyük meme coin destekçileri olan Musk ve Cuban ile konuşmasını tavsiye etti. Verilere göre, dün ve bugün sürekli gündeme gelmesine rağmen DOGE‘un durumu hala çok iyi değil. İlk olarak, CryptoCompare’e göre, fiyatı tartışmadan, ağlarındaki günlük işlem sayısı sadece 18.000’e düştü. Nisan ayında 140.000’den fazla zirve yaptıktan sonra 2017’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Günlük işlem oranı, blockchain kullanımını yansıtan temel zincir içi metriklerden biridir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, fiyat açısından DOGE, 8 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolardan yaklaşık yüzde 71’lik bir düşüş kaydetti. Ayrıca, “Dogecoin” terimi için Google aramaları Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyelerine düştü. “Dogecoin fiyatı” anahtar kelimesi için arama, ayı piyasasının ortasında 22 Eylül’de 4. dibe vurdu.

Dogecoin fiyatında son durum

Dogecoin rallisi, bazılarının DOGE’u hızlı bir şekilde patlayan bir balon olarak görmesine neden olsa da, meme coin’in bir moda olduğunu söylemek için henüz çok erken. Dogecoin 2013’ten beri var, iki acımasız ayı piyasası döngüsünden sağ çıktı ve 2021’de her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döndü.

Dogecoin, 28 milyar dolarlık piyasa değeriyle, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan kripto para birimleri arasında 10. sırada yer alıyor. Meme-coin’i, son 24 saatte yüzde 5.1 oranında değer kazandı. Son 7 günde yüzde 11.1, son 14 günde yüzde 14.3, son 30 günde ise yüzde 30.9 oranında düşüş yaşadı. Yine de, yıllık bazda kazandığı değer oldukça göz kamaştırıcı – kripto para birimi, bir yılda yüzde 8.207 oranında yükseldi. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

silver gold charts 1024x768 1
“Sıçrama An Meselesi” Ünlü Yönetici, Altın Fiyatları İçin Dev Tahmin Yaptı! Altın fiyatları acı çekiyor, çünkü piyasada ABD para politikasını çevreleyen bir bilgi boşluğu var. Bir fon yöneticisine göre yatırımcılar, değerli metaller piyasası için beklenmeyen en kötü durum senaryolarıyla boşluğu dolduruyor. Uzman isim, FED etkisinde bile “altın’ın geri sıçramasının an...
Serkan Eser 23 Eylül 2021