Metrikler Can Sıkıyor: Yatırımcılar DOGE’yi Terk Mi Ediyor?

47584520992 dd80ac624c k 1
47584520992 dd80ac624c k 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2,1 milyon takipçili Dogecoin (DOGE) Twitter hesabı, AMC CEO’su Adam Aron’un gönderisini retweetledi ve meme coin’inin kapsamını artırmak için milyarder Elon Musk ve Mark Cuban’ı etiketledi. Ancak metriklere göre Dogecoin’in popülaritesi, düşüş yaşıyor.

Farklı bir fiyat hareketi gözlemlenmediğinden, Dogecoin (DOGE) ilgisi düşüyor

Dogecoin’in resmi Twitter hesabı, Aron’un aynı zamanda büyük meme coin destekçileri olan Musk ve Cuban ile konuşmasını tavsiye etti. Verilere göre, dün ve bugün sürekli gündeme gelmesine rağmen DOGE‘un durumu hala çok iyi değil. İlk olarak, CryptoCompare’e göre, fiyatı tartışmadan, ağlarındaki günlük işlem sayısı sadece 18.000’e düştü. Nisan ayında 140.000’den fazla zirve yaptıktan sonra 2017’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Günlük işlem oranı, blockchain kullanımını yansıtan temel zincir içi metriklerden biridir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, fiyat açısından DOGE, 8 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolardan yaklaşık yüzde 71’lik bir düşüş kaydetti. Ayrıca, “Dogecoin” terimi için Google aramaları Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyelerine düştü. “Dogecoin fiyatı” anahtar kelimesi için arama, ayı piyasasının ortasında 22 Eylül’de 4. dibe vurdu.

Dogecoin fiyatında son durum

Dogecoin rallisi, bazılarının DOGE’u hızlı bir şekilde patlayan bir balon olarak görmesine neden olsa da, meme coin’in bir moda olduğunu söylemek için henüz çok erken. Dogecoin 2013’ten beri var, iki acımasız ayı piyasası döngüsünden sağ çıktı ve 2021’de her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döndü.

Dogecoin, 28 milyar dolarlık piyasa değeriyle, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan kripto para birimleri arasında 10. sırada yer alıyor. Meme-coin’i, son 24 saatte yüzde 5.1 oranında değer kazandı. Son 7 günde yüzde 11.1, son 14 günde yüzde 14.3, son 30 günde ise yüzde 30.9 oranında düşüş yaşadı. Yine de, yıllık bazda kazandığı değer oldukça göz kamaştırıcı – kripto para birimi, bir yılda yüzde 8.207 oranında yükseldi. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Metrikler Can Sıkıyor: Yatırımcılar DOGE’yi Terk Mi Ediyor?