Efsanevi Borsacı: Satın! DOGE ve Bu 3 Altcoin Sıfıra Gidiyor

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 6 Aralık 2022
17.342 görüntülenme
Efsanevi Borsacı: Satın! DOGE ve Bu 3 Altcoin Sıfıra Gidiyor

Ünlü borsacı Jim Cramer, bir süredir kripto para alanına yönelik olumsuz hissiyatını pekiştiriyor.  Cramer, CNBC’de Mad Money programının sunucusudur. Programının 5 Aralık’ta yayınlanan bölümünde, yatırımcıları çok geç olmadan kripto varlıklarını satmaya çağırdı. Milyoner, Ripple (XRP), Cardano (ADA), Polygon ve Dogecoin (DOGE) gibi en büyük kriptolara dikkat çekti. Üstelik Cramer, bunların yakında 0 dolara düşebileceğine inanmakta.

Jim Cramer, kripto traderlarını uyardı

Net değeri 150 milyon dolar olan Amerikalı bir TV kişiliği olan Jim Cramer, yatırımcılara zaman varken “piyasadan çıkmalarını” tavsiye etti. Milyoner, 2023’te piyasaların daha da gerileyeceğine ve kripto varlıkların 0’a düşebileceğine inanmakta. Cramer’in şu ifadeleri kullandı:

Kendinizi hırpalayıp ‘hey, satmak için çok geç’ diyemezsiniz. Gerçek şu ki, berbat bir pozisyonu satmak için asla geç değildir. Bu kripto paralara sahipseniz de yapmanız gereken şey bu.

Bugün Bu 18 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Cramer, yatırımcılara, fiyatlar hala yüksek kabul edilirken kripto para birimleri satmak ve gemiye atlamak için asla geç olmadığını söyledi. Cramer’e göre ABD Merkez Bankası (FED) para politikasını sıkılaştırmaya devam ederken spekülatif varlıklar düşer. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi merkez bankası yükselen enflasyonla mücadele ederken para politikasının sıkılaştırılması uygulanmaktadır. Para politikası sıkılaştırıldığında, merkez bankası tarafından faiz oranları yükseltilmekte ve para arzı azaltılmakta. Yatırımcılar, Fed’in önlemlerine yanıt olarak Bitcoin ve altcoinler gibi riskli varlıklardan çekiliyor.

Cramer’e göre XRP, Cardano, MATIC ve DOGE 0 dolara gidebilir

Cramer, XRP, Cardano, MATIC ve Dogecoin gibi kripto para birimlerine özellikle işaret etti. Ayrıca, yaklaşan durgunlukta bu coinlerin 0 dolara düşebileceklerini söyledi. Mad Money sunucusu, yatırımcıları spekülatif varlıklarda kalmamaları konusunda uyardı ve yatırımcıların bazı kripto paraların şişirilmiş piyasa değerlerine aldanmaması gerektiğini söyledi. Cramer, piyasa değeri 65,57 milyar olan bir stablecoin olan Tether’ı (USDT) eleştirdi.

Ekonomistlerden Kripto Para Tahminleri

Uzman isim, Tether için “Dolara bir nevi sabitlenmesi gereken sözde bir stablecoin” dedi. Ardından, USDT’nin hala 65 milyar dolarlık bir piyasa değeri olduğunu aktardı. “Tüm bunları havada tutmak için çaresizce çabalayan koca bir kripto güçlendirici endüstrisi var” diye ekledi. Ancak bunun dot-com çöküşü sırasında kötü hisse senetlerinde olanlardan çok farklı olmadığını aktardı.

Cramer’ın kripto para piyasasına yönelik düşünceler oldukça değişken. Geçtiğimiz yıl uzman isim, elinde Ethereum (ETH) olduğunu söylemişti. Üstelik, ETH’de yükselişte olduğunu aktarmıştı. O sıralar piyasada boğa koşusu olduğunu belirtmekte fayda var. Şu anda ise piyasa, amansız bir kış mevsimi ile karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Goldman Sachs, Bu Kripto Para Şirketlerine Yatırım Yapabilir!
Goldman Sachs, Bu Kripto Para Şirketlerine Yatırım Yapabilir! Kripto şirketi değerlemeleri son FTX fiyaskosundan etkilendi. Bu sırada, finansal hizmetler şirketi Goldman Sachs, fiyatlar düşükken kripto para şirketlerini satın almakla ilgili. Yani Goldman Sachs, ayı piyasasında “dipten satın almayı” planlayan yatırımcılarla benzer düşünmekte. Raporlara göre Goldman...
Aslı Dinçer 6 Aralık 2022