Reklamı kapat

ECB Yöneticisinden DOGE ve Bu Altcoin’lere Yönelik Sert Uyarı!

Vural Erkan
Vural Erkan 25 Nisan 2022
0 görüntülenme
319.0.149131655 0026 k8RB U32101561618413fFG 656x492@Corriere Web Sezioni

ECB Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, Columbia Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, kripto dünyasını Vahşi Batı’ya benzeterek sert eleştiriler getirirken, Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum (ETH) gibi Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizması ile çalışan kripto paralar için daha yüksek verilendirme yapılabileceğini belirtiyor.

“Kripto dünyası, Vahşi Batı’ya döndü”

“Satoshi Nakamoto’nun güvenilir para yaratma hayali tam da bu – bir rüya” diyen Fabio Panetta, kripto varlıkların, vaat ettiklerinin tam tersi olan istikrarsızlık ve güvensizlik, yani yeni bir Vahşi Batı yarattığını söylüyor.

Fabio Panetta, bir Game of Thrones karakteri olan Littlefinger’dan alıntı yaparak “kaos bir merdivendir” dedikten sonra, kripto piyasasının patlamaya hazır bir balon olduğunu ifade ediyor. “Balonun patlamasını bekleyerek ve ancak o zaman kripto riskinin finansal sistemde ne kadar yaygın hale geldiğini anlayarak aynı hataları tekrarlamamalıyız” diyen Fabio Panetta, kripto yatırımcılarından bazılarının zamanında kurtulmayı başarabileceğini, ancak birçoğunun tuzağa düşeceğini belirtiyor. ECB Yönetim Kurulu Üyesi, kripto varlıklarını ponzi piramidine benzetiyor ve şunları söylüyor:

Bir Ponzi planında olduğu gibi, bu tür dinamikler ancak artan sayıda yatırımcı fiyatların artmaya devam edeceğine ve herhangi bir gelir veya garanti akışı tarafından desteklenmeyen itibari değer olabileceğine inandığı sürece devam edebilir. Coşku kaybolana ve balon patlayana kadar.

DOGE

DOGE, BTC, LTC gibi PoW coinleri için daha yüksek vergi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere konuşmasında Proof-of-Work (PoW) Blockchain’lere dayalı kripto varlıklara ayrıca değinin Fabio Panetta, BTC, ETH, DOGE ve LTC gibi PoW ile çalışan kriptoların büyük miktarda kirliliğe ve çevreye zarar verebileceğini söylüyor.

“Dolayısıyla kripto varlıklar, topluma büyük zarar verebilecek spekülatif varlıklardır” diyen Fabio Panetta’ya göre, şu anda değerlerini esas olarak açgözlülükten alıyorlar, başkalarının açgözlülüğüne ve planın engellenmeden devam edeceği umuduna güveniyorlar.

Buradan hareketle ECB Yönetim Kurulu Üyesi, şu anda kripto varlıkların vergi muamelesinin asgari düzeyde olduğunu ve nasıl yeterince vergilendirileceğinin düşünülmesi gerektiğini belirtiyor. Ve burada DOGE gibi PoW ile çalışan kriptolara ayrıca bir başlık açarak, şu değerlendirmeyi yapıyor:

PoW’a dayalı olanlar gibi bazı kripto varlıklarının diğer finansal araçların vergilendirilmesinin üzerinde ve ötesinde daha yüksek vergilendirilmesi için de bir durum olabilir. Yüksek kirlilik gibi toplum için batık maliyetlere yol açan olumsuz dışsallıklar, kripto piyasalarındaki katılımcılara (ihraççılar, yatırımcılar ve hizmet sağlayıcılar) uygulanan uygun vergilere dahil edilebilir.

DOGE
PoW konsensüsüyle çalışan ilk 15 kripto para

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

iStock 1248735902
2 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşebilir! Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası’nın para politikasını sıkılaştırmaya yönelik giderek daha agresif ve şahin bir yaklaşım sergilediğine dair bahislerin doları artırması ve külçe talebini baskı altına almasıyla Pazartesi günü dört haftanın en düşük seviyesine geriledi. “Mevcut durum,...
Vural Erkan 26 Nisan 2022