Reklamı kapat

Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Etkileyen Yasakta Sıcak Gelişme!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 25 Mart 2022
0 görüntülenme
iStock 506815322 1024x576 1

DOGE, Bitcoin, Ethereum ve bir dizi PoW Blockchain’in kaderi belirleyecek MiCA yasa tasarısından olumlu sonuçlar geldi. Avrupa Parlamentosu üyesi Stefan Berger, düzenleyici projenin ihtisas komitesinden geçtiğini ve PoW yasağının olmayacağını duyurdu.

DOGE, BTC, ETC ve ETH yatırımcılarına müjdeli haber

Geçtiğimiz haftalarda, madenciliğe (PoW) dayanan Blockchain’lere yönelik kısıtlama getirecek MiCA yasa tasarısı 24 oya karşı 32 oyla reddedilmişti. Geçtiğimiz birkaç gün içinde yapılan müzakerelerde, Bitcoin (BTC) gibi PoW kriptolarının kullanımını kısıtlamayı amaçlayan çekişmeli bir unsur olmadan bir sonraki tura geçilmek üzere karar kılındı. MiCA çerçevesini denetleyen parlamenter Stefan Berger, diğer AB liderlerinin, madenciliğe dayanan kripto para birimlerini engellemek için son bir girişimde daha bulunacaklarını ifade etmişti. Ancak Berger tarafından yapılan güncellemeye göre PoW yasağı artık söz konusu değil. Aşağıdaki listede yer alan ilgili altcoin projeleri rahat bir nefes alabilir.

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Litecoin (ETC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • XMR, ZEC, BSV, KDA, RVN ve diğerleri.

PoW tabanlı kripto para operasyonlarını yasaklama taraftarları, tasarının mevcut versiyonuna meydan okumak için yeterli desteği toplayamadılar, bu da MiCa’nın Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi arasındaki üçlü toplantılarda gözden geçirilmek üzere güvenli bir şekilde geçeceği anlamına geliyor. NFT ve DeFi projeleri önümüzdeki haftalarda değerlendirilecek…

MiCA önümüzdeki haftalarda NFT ve DeFi projelerini değerlendirecek

AB yetkilileri ayrıca, NFT ve DeFi token’lerinin MiCA paketine dahil edilip edilmemesi gerektiğini ve hangi AB kurumlarının kripto alanını denetlemesi gerektiğini tartışıyorlar. Berger, bu konuda, MiCA üçlemesinin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi.

MiCA nedir?

MiCA, 126 maddeyi ve bunların AB ve üye devlet kurumları tarafından uygulanmasının ayrıntılı bir planını içeren düzenleyici bir çerçevedir. Taslak, Avrupa Komisyonu tarafından Dijital Finans stratejisinin bir parçası olarak 2020’de tanıtıldı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, 14 Mart tarihli MiCA oylamasının ayrıntılarına ve uzmanların görüşlerine buradan göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

0x0 son dakika rusya ukrayna savasi ile altin fiyatlari sert dalgalandi altin ve piyasalar icin ruzgar tersine mi 1645779046171
“Şok Olacaksınız” Ünlü Yönetici, Altın Tahminlerini Açıkladı! Goehring & Rozencwajg Associates’in yönetici ortağı Leigh Goehring’e göre, piyasalar 2019 ortasından bu yana bir dizi siyah kuğu olayını sindirmekle meşgul, ancak şok serisi bitmeyebilir. Ünlü yönetici, döngü tamamlandığında Dow Jones ile altın fiyatının tekrar kesişeceğini tahmin...
Vural Erkan 25 Mart 2022