Ünlü Analist Uyardı: DOGE ve SHIB Bu Diplere Dalabilir!

poster dogecoin loss june 2021
poster dogecoin loss june 2021
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist Ali Martinez’e göre, DOGE ve Shiba Inu yakında yeni bir düşüş trendinin başlayıp başlamayacağını belirleyecek kritik bir destek seviyesini yeniden test edebilir. 

  • Dogecoin ve Shiba Inu’nun sosyal katılım metrikleri Mayıs ayından bu yana düştü. 
  • Analiste göre, DOGE şimdi zayıf destekte oturuyor ve 0.17 doları yeniden test etmeye hazır. 
  • Benzer şekilde analiste göre, SHIB 0.00000582 dolara düşüşe hazırlanıyor.

Dogecoin ve Shiba Inu, tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırlamalarına izin veren kalabalık desteğini kaybetti. Bireysel ilgi geri gelene kadar analiste göre, her iki varlık da daha fazla zarar görebilir. 

Analist: DOGE ve SHIB keskin bir düşüşle karşı karşıya kalabilir!

Meme coin’ler buhar kaybediyor. DOGE ve SHIB, bu yılın başlarında art arda yükseldi ve Mayıs ayında piyasa çapında bir çöküş öncesinde olağanüstü getiriler elde etti. Diğer birçok kripto parayla birlikte, her ikisi de piyasaya yönelik bireysel ilginin zirveye ulaşmasıyla tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. LunarCRUSH’den gelen veriler, Dogecoin ve Shiba Inu’nun sosyal katılım metriklerinin piyasa çılgınlığının ortasında yükseldiğini gösteriyor. 

Kaynak: LunarCRUSH

LunarCRUSH, favoriler, beğeniler, yorumlar, yanıtlar, retweetler ve paylaşımlar gibi sosyal medya etkileşimlerini ölçer. DOGE, 9 Mayıs’ta 1,76 milyardan fazla kayıt yaparken, SHIB 122 milyona ulaştı.  Ancak, her iki varlık için de sosyal aktivite seviyesi Mayıs ayından bu yana düştü. Dogecoin’in sosyal etkinliği şu anda günde yaklaşık 150 milyon etkileşimde bulunuyor, Shiba Inu’nun ise 10 milyona yakın.  DOGE ve SHIB’e olan ilgi zayıflarken, analiste göre fiyatları keskin bir düşüşle karşı karşıya kalabilir. 

Ali Martinez: Dogecoin bu seviyelere doğru düşebilir!

Dogecoin’in fiyat hareketi son beş aydır durgun. Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi, bir dizi daha düşük seviye kaydederken, 0.17 dolarlık destek seviyesi herhangi bir düşüşü emebilir. Teknik açıdan bakıldığında, fiyat davranışının günlük grafikte azalan bir üçgen oluşumuna yol açtığı görülüyor. Analiste göre, DOGE’nin konsolidasyon modelinin zirvesine yaklaşmasıyla birlikte, önemli bir fiyat hareketi yakın olabilir. Üçgenin hipotenüsünün 0,26 dolardan yukarısına yakın belirleyici bir günlük mum çubuğu, 0,41 dolara doğru patlayıcı bir kırılmayla sonuçlanabilir. 

Kaynak: TradingView

Yine de analiste göre, desteğin DOGE’nin 0,04 dolara düşmesini görebileceğinden, yatırımcıların üçgenin x eksenini 0.17 dolarda izlemesi gerekiyor. Makro görünüm analiste göre, destek veya direnç kırılana kadar daha fazla durgunluğa işaret ederken, yakın gelecek düşüş eğilimi gösteriyor. Dogecoin şu anda Tom DeMark (TD) Sequential’ın kurulum trend çizgisi tarafından 0.198 dolar seviyesinde tutuluyor. Bu destek seviyesi zamanla zayıflıyor, bu da analiste göre, bir ihlalin yakın olduğunu gösteriyor. Bu seviyenin yakında kırılması muhtemel, bu da analiste göre, DOGE’yi üçgenin x eksenine doğru 0.17 dolar seviyesinde aşağı itecek. 

Analist uyardı: SHIB fiyatı bu diplere dalabilir!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Dogecoin gibi Shiba Inu’da uzun bir durgunluk döneminde yer alıyor. Fiyatı, günlük grafikte paralel bir kanal içinde yer alıyor gibi görünüyor.  SHIB, 5 Haziran’dan bu yana kanalın üst veya orta sınırına her yükseldiğinde, fiyatları alt kenara iten bir reddetme meydana geldi. Bu noktadan itibaren, bir kanalın karakteristiği ile tutarlı olan geri tepme eğilimindedir. SHIB yakın zamanda kanalın üst sınırından reddedildi ve şu anda orta trend çizgisinin altında işlem görüyor. 

Kaynak: TradingView

Bu koşullar, geçen ay görülen fiyat hareketinin tekrar etmesi durumunda analiste göre, Shiba Inu’nun 0,00000582 dolardan kanalın alt kenarına dalacağını gösteriyor. Bu kritik talep duvarının altında kapanış analiste göre, %36’lık bir düzeltmeye yol açabileceğinden, düşüş eğilimi olması durumunda SHIB’nin 0.00000582 dolarda kalması gerektiğini belirtmekte fayda var. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Analist Uyardı: DOGE ve SHIB Bu Diplere Dalabilir!