“DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor

"DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!" Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik analistler, Dogecoin (DOGE) fiyatının uzun vadeli yatay destek seviyesini kırması durumunda %50’lik düşüşle karşı karşıya olacağını söylüyor. Öte yandan, Cardano (ADA), son haftaki düşüşlerin ardından güçlü bir toparlanma eğilimi içerisinde.

Dogecoin (DOGE) fiyatı %50 düşebilir. Bu 3 şeye dikkat

DOGE, fiyatın Haziran 2022’den bu yana 0,059 dolarlık destek seviyesinin biraz üzerinde kaldığını ortaya koyuyor. Bu destek seviyesi birçok kez doğrulandı ve bu da onu oldukça önemli kılıyor. Özellikle, en son onaylar (yeşil simgeler), satın alma aktivitesinin arttığını gösteren uzun alt fitilleri gösterdi.

Ancak bu olumlu işaretlere rağmen DOGE, Kasım 2022’den beri mevcut olan alçalan direnç trend çizgisi nedeniyle baskı altında. 0,059 dolar desteğiyle birleştirildiğinde, genellikle düşüş eğilimi gösteren bir alçalan üçgen deseni oluşturuyor. Bu dönemde DOGE birkaç düşük yüksek seviye tespit etti. Bu da yükseliş momentumunun kaybına işaret ediyor. DOGE fiyatı neredeyse 0,059 dolar seviyesine geri dönerek son yükselişinden elde ettiği kazanımları sildi.

"DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!" Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor

Bu formasyonun (beyaz) tüm yüksekliğini kapsayan bir kırılma olması durumunda DOGE’nin fiyatı potansiyel olarak 0,030 dolara düşürecek. Bu da yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş anlamına geliyor. DOGE’nin bu dökümü doğrulamak için 0,059 dolarlık yatay destek seviyesinin altında kapanması gerekiyor. Öte yandan alçalan direnç çizgisine dönüş ise %16’lık bir artış olacakk.

Diğer haberlerde, FTX’in birçok kripto parayı geri ödemeler için tasfiye etmeye edeceğini öğrendik. Bununla birlikte, Dogecoin’de varlıkları olduğu bildirilmesine rağmen, borsanın herhangi bir hisseyi tasfiye etme planı yok. Kriptokoin.com olarak FTX’in altcoin rezervlerine ve ABD mahkemesinin son kararına bu yazıda yer verdik.

DOGE fiyatı için sırada ne var?

17 Ağustos’tan bu yana DOGE fiyatında çift dip formasyonu ortaya çıktı. Bu da bir yükseliş işareti olarak değerlendiriliyor. İlk dip, uzun alt fitil ile karakterize edilirken, ikincisi günlük RSI’da yükseliş eğilimini teyit etti. Bu dayYukarı yönlü önemli hareketlerin bir işaretiydi. Şu anda günlük zaman diliminde yükseliş işaretleri mevcut ve fiyatın 0.070 dolarlık direnç çizgisine kadar çıkabileceği beklenmekte. Ancak, 0,061 dolarlık seviyenin altında bir kapanış, çift dip modelini geçersiz kılacak.

Özetle, bu senaryo uzun vadeli bir düşüşe yol açıyor. Sonuç olarak, şu anki durum DOGE için belirsiz. Fiyatın 0,059 dolarlık destek seviyesine sıçraması söz konusu. Öte yandan %15’lik bir artış yaşayabilir. Ya da bu seviyenin altına düşerek %50’lik bir değer kaybına uğrayabilir. Gelecek hareketler, 0,059 dolarlık alanın nasıl tepki göstereceğine bağlı olarak şekillenecek.

Cardano (ADA) tekrar yükselişe geçti

Geçen hafta Cardano %12 artış göstererek 12 Eylül’deki 0,24 dolardan 19 Eylül’deki 0,26 dolara yükseldi. Ancak bu sırada spekülatif yatırımcılar ADA Vadeli İşlemler piyasalarından sermayelerini çekiyorlardı. Raporlara göre ADA ‘Open-Interest’, fiyat yükselişinin başladığı 12 Eylül’den bu yana 5.6 milyon dolar düştü.

Cardano, bu hafta kripto piyasalarında yükseliş eğilimi gösteren rüzgarların etkisiyle önemli bir talep gördü. Ancak trader’lar satış yapmadan önce fiyatların önemli ölçüde artmasını bekliyor. Binance, Kucoin ve Coinbase dahil olmak üzere kripto borsalarının Sipariş Defterlerinden alınan toplu verilere göre, ADA satın alma emirleri artık satış emirlerini aştı.

Aşağıda gösterildiği gibi boğalar, şu anda satışa sunulan 280,3 milyon ADA coinin oldukça üzerinde olan 320,12 milyon ADA coini satın alma emri verdi. Boğalar piyasayı sıkı bir şekilde kontrol ederken, satıcılar daha yüksek fiyatlara direniyor. Aşağıdaki grafik, 185 milyon ADA’nın veya mevcut satış emirlerinin %67’sinin 0,29 dolar ve üzeri fiyatlarla monte edildiğini göstermektedir.

"DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!" Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor

ADA fiyatı için sırada ne var?

Yukarıda analiz edilen temel göstergelere göre mevcut spot piyasa talep seviyeleri, Cardano fiyatının önümüzdeki günlerde muhtemelen 0,25 dolar aralığının üzerinde kalacağı anlamına geliyor. Ancak boğalar 0,30 dolarlık bölgeyi geri almakta ciddi zorluklarla karşılaşacak.

Mevcut Cardano sahiplerinin satın alma fiyatı dağılımını özetleyen Fiyat Giriş/Çıkış verileri bu öngörüyü doğruluyor. 40,92 milyon adresin ortalama 0,28 dolar fiyatla 1,9 milyar ADA coin satın aldığını vurguluyor. Alıcılar hisselerini önemli ölçüde artırmadıkça bu direnç seviyesi göz korkutucu olacak. Ancak boğalar bu satış duvarını aşabilirse ADA fiyatı 1 Ağustos’tan bu yana ilk kez 0,30 doları geri almak için başka bir girişimde bulunacak.

Ancak beklenmedik bir şekilde piyasa FUD’unun yoğunlaşması durumunda Cardano ayıları potansiyel olarak 0,20 dolara doğru büyük bir düşüşe neden olacak. Fakat 27.030 adres minimum 0,24 dolar fiyatla 198,6 milyon ADA satın almıştı. Eğer HODL’yi seçerlerse Cardano’nun fiyatı tahmin edildiği gibi bu bölgenin üzerinde konsolidasyona uğrayacak. Ancak bu destek seviyesi izin verirse, analizlere göre ADA fiyatı 0,20 dolara yaklaşmaya başlayacak. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Cardano kurucusunun proje hakkında son acıkmalarına bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor