Dogecoin Pumplanırken Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti!

Dogecoin Balinaları Bu 3 Altcoin'e Akın Etti
Dogecoin Balinaları Bu 3 Altcoin'e Akın Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para balinaları, Dogecoin rallisi soğurken 3 altcoin’in peşine düşüyor. En büyük meme coin, hafta içindeki performansıyla altcoin piyasasını harekete geçirdi.

Dogecoin sadece 7 günde yüzde 155 yükseldi

Dogecoin liderliğindeki rallisi sayesinde altcoin piyasası önemli bir fiyat artışıyla canlandı. Büyük yatırımcılar, daha fazlasını biriktirmek için bazı altcoinlere öncelik vermek zorunda kaldı. Hafta sonu hafif düşmesine rağmen, DOGE’nin fiyatı piyasa ortamına hakim olmaya devam ediyor. En büyük meme coin şu anda haftalık bazda bir hafta öncesine göre yaklaşık %119 yeşilde.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, 27 Ekim’de resmi bir şekilde Twitter satın alımını tamamladı. Bu da Dogecoin’in ve bunun sonucunda tüm kripto para piyasasının rallisine neden oldu. Bu bağlamda Musk’ın Twitter için Dogecoin (DOGE) tabanlı abonelik ödemelerini etkinleştirebileceği konuşuluyor.

Dogecoin trendeyken balinalar bu altcoin’leri stokluyor

Bu arada, kripto balinaları DOGE liderliğindeki mevcut ralliyi takiben birkaç altcoin’i daha stokluyor. Kripto fenomeni Ran Neuner’e göre, birkaç altcoin satın alma aktivitesinde belirgin bir artış yaşıyor. Neuner, yeni analizde, “3 altcoin, kripto balinaları tarafından agresif bir şekilde biriktiriliyor” dedi. Ayrıca Chainlink’in (LINK) uzun süredir birikim aralığında işlem gördüğü için değerinin düşük olduğunu iddia etti. Neuner’in analizlerine göre Dogecoin, Chiliz ve Chainlink şu anda yoğun bir birikim sürecinde.

Kripto analisti, LINK satın almak için mevcut seviyelerin ideal olduğunu bekliyor. Bunun nedeni Chainlink’in tokenomiklerinde yapılan önemli bir değişikliğe dayandırıyor. CoinMarketCap’e göre, LINK fiyatı önceki güne göre %4,35 artışla 7.97 dolardan işlem görüyor. Şu anda piyasa değerine göre 21. sırada yer alıyor.

Analist ayrıca, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması göz önüne alındığında, DOGE’nin büyüme beklentilerinin şu anda çok olumlu olduğunu da sözlerine ekledi. Buna rağmen, Dogecoin’in sonunda Twitter’ın çeşitli kullanım durumlarına dahil edilip edilmeyeceğinden emin değil.

Ralliye FIFA katalizörü eşlik ediyor

Neuner’e göre 42.sıradaki Chiliz (CHZ) önümüzdeki günlerde ideal satın alma fırsatları sunacak. CHZ, FIFA Dünya Kupası yaklaştıkça daha fazla alıcının dikkatini çekiyor. Bunun nedeni, en büyük taraftar tokenlerinden biri olmasıdır. CHZ şu anda 0.2181 dolardan işlem görüyor. FIFA Dünya Kupası 2022’nin açılış günü 20 Kasım olarak belirlendi.

Chiliz, piyasa bazı kritik seviyeleri geri kazandıkça bu hafta daha performans bazın ilk sıralardaydı. Fiyatı, yaklaşan 2022 FIFA Dünya Kupası’yla yükselişe geçiyor. Fan token hizmetinin CHZ fiyatını önemli ölçüde artırması bekleniyor ve yatırımcılar şu anda bu yönde tepki veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Pumplanırken Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti!