Reklamı kapat

Dogecoin Balinası Tek Günde 167.000 Dolardan Fazla Kaybetti! Ama…

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 23 Haziran 2021
0 görüntülenme
HOW TO BUY dogecoin cryptocurrency

33 yaşındaki Glauber Contessoto, birikimlerini Dogecoin (DOGE)’e yatırıp milyoner olarak haberlere konu olmuştu. Contessoto’nun gündem olduğu sırada kripto para piyasasında yükseliş hissiyatı hakimdi. Dolayısıyla yatırımcının toplam net değeri yaklaşık 2 milyon dolardı. Ancak, piyasadaki son düşüşlerle beraber tek bir günde 167.000 dolarlık bir kayıp yaşadı. Bunun yanı sıra portföyünün değeri 831 bin dolara düştü. Ancak, Contessoto bunlara rağmen şaşırtıcı bir tutum sergiliyor…

Dogecoin milyoneri, bir günde 167.000 dolardan fazla kayıp yaşadı

Kriptokoin.com olarak daha önce de aktardığımız gibi Contessoto, Dogecoin’e yatırım yaparak milyoner olduktan sonra aniden dünya çapında ün kazandı. Contessoto, hayat boyu biriktirdiği 250.000 dolarlık ilk yatırımını kullanarak Dogecoin’in değerinin yükselmesiyle zengin olma hayalini gerçekleştirdi.

Ünlü Milyarder, Dogecoin'e Dikkat Çekti ve Yatırım Tavsiyesi Verdi!

Ancak, yükselişin ardından Dogecoin fiyatı sürekli bir dalgalanma yaşadı ve hatta düştü. Özellikle, son birkaç gün içerisinde Çin hükümetinin kripto para birimleri üzerindeki baskısına yönelik pek çok haberin dolaşmaya başlamasıyla tüm kripto para piyasası kırmızıya döndü. Yatırımcılar panikledikçe BTC, ETH, BNB veya DOGE gibi birçok kripto para birimi anında satış gördü.

Contessoto, DOGE’dan umutlu!

Piyasaya hâkim olan bu satış dalgasıyla, Contessoto’nun yalnızca Dogecoin’den oluşan portföyü önemli ölçüde düştü. Elindeki varlıklar, sadece bir günde 167.000 dolardan fazla düştü ve portföyünde sadece 831.538.88 dolar kaldı. Yine de Glauber Contessoto, DOGE’a karşı olumlu bir tutum sergilemeye devam ediyor. Yatırımcı, “Düne kadar milyonerdim. Bitcoin ve Ethereum’da son fiyat hareketlerinden etkilenmeseydi endişelenirdim. Bu Dogecoin yatırımını yaptığımda en az bir yıl elimde tutmayı planlamıştım. Eninde sonunda milyoner olacağımı bildiğim için birikimlerimi yatırdım,” ifadelerini kullandı.

Ripple ve Dogecoin Tahmini: “Büyük Bir Düzeltme Olabilir!”

Şu anda bir Dogecoin milyoneri olmasa da Contessoto, kripto para biriminin geleceği konusunda iyimserliğini koruyor. Coin’in fiyatı her düştüğünde daha fazla DOGE aldığını belirtiyor. DOGE 0.2 doların altına düştüğünde bile satmayı reddettiğini söylüyor. Contessoto’nun planları da değişmiş görünüyor. Yatırımcı, Dogecoin’i bir yıldan daha uzun tutmaya karar verdi ve “kısa vadede ne olursa olsun önemli değil,” dedi. Ancak söylediklerine göre portföyü 10 milyon dolara ulaştığında Dogecoin’lerinin %10’unu satacak, geri kalanı ise yatırım olacak kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

cryptocurrency coins SOIN19158 927053734 is 1560x880
BTC, ETH, XRP, DOGE, SOL, DOT, EOS: 200 Bin Trader REKT Oldu! Bitcoin (BTC), dün neredeyse 29.000 doların altına iniyordu. Diğer altcoin’leri de beraberinde, diğer altcoin’leri de aşağı yönlü bir sarmal içine soktu ve son birkaç hafta süresince görülen en büyük tasfiye günlerinden biri yaşandı. BTC, ETH ve birçok...
Aslı Dinçer 23 Haziran 2021