Dogecoin Mucidi Şoke Etti: DOGE Bu Seviyeleri Görmeyecek!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 22 Haziran 2022
0 görüntülenme
20782

Dogecoin kurucusu Billy Marcus, Dogecoin’in bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanmıyor. Kripto piyasasında devam eden türbülans ışığında, birçok yatırımcı; DOGE dahil olmak üzere tüm coin’lerin ve tokenlerin tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kaydettiği geçen yılki büyük ralliyi deneyimleyebilmeyi diliyor. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Dogecoin yatırımcıları ralli beklentisinde

Eski güzel günleri hatırlatan “cocochaneladai” adlı kullanıcı, kripto para birimi 0,74 dolara ulaştığında görülen Dogecoin grafiğini paylaştı. Twitter kullanıcısı bir tweet’te “Bunu tekrar görmek için sabırsızlanıyorum #Dogecoin #DogecoinToTheMoon” dedi. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Marcus, tweet’e yanıt vererek, DOGE meraklılarının kripto para birimini tekrar tüm zamanların en yüksek seviyesinde görmeme olasılığının olduğunu belirtti.

Marcus’a göre Dogecoin, bireysel ve kurumsal yatırımcılar arasında büyük ölçüde benimsenmesi de dahil olmak üzere kripto para birimi için birçok başarı ile sonuçlanan harika bir yıl geçirdi. Ancak aşağıdaki ifadeleri kullandı:

DOGE’u 0,74 dolarda bir daha asla göremeyebiliriz. 2021 garip bir yıldı ve Dogecoin distopyaya kapıldı.

Marcus haklı mı?

Bazılarına göre, Dogecoin ortak yaratıcısı büyük ölçüde haklı olabilir. DOGE, piyasadaki diğer kripto para birimleri gibi sabit bir arza sahip değil. Dogecoin meraklılarından gelen çağrılara rağmen, proje geliştiricileri bu çağrıları görmezden geldi. Çünkü sorunu düzeltmeye yönelik herhangi bir çaba kripto paranın güvenliğini tehlikeye atabilir. Buna ek olarak, Dogecoin, kripto para biriminin popüler teknoloji devi Elon Musk’tan aldığı büyük destek nedeniyle geçen yıl 0.74 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Bu Haber Dogecoin Fiyatını Uçurdu: İşte Olanlar!

Tesla’nın kurucusu, kripto para zirveye ulaşmadan önce meme coin hakkında fiyatını artıran olumlu tweetler atmıştı. Şu anda Musk’ın Dogecoin’e yönelik eylemleri ona 258 milyar dolarlık bir dava açılmasına neden oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere davacı; DOGE’un bir piramit şemasını olduğunu ve Musk’ın bunu desteklediğini iddia etti.

Docgecoin’in yıl bazında düşüşü

Mayıs 2021’de DOGE, kripto para birimi için tüm zamanların en büyük rallisi olarak; 0.74 dolara kadar yükselmişti. Birçok yatırımcı kripto para biriminin 1 dolara yükseleceğine inanmaktaydı. Bununla birlikte, popüler meme coin; tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.74 dolara ulaştıktan aylar sonra, muazzam bir şekilde düştü. Yatırımcıların dilekleri asla gün ışığına çıkmadı. Yıl başından bu yana işler kötüden daha kötüye gitti. DOGE, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 90 kadar altında işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BN WR549 3l5No OR 20171219223153 scaled
2 Popüler Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu! Neler Oluyor? Hindistan’daki en büyük iki Bitcoin ve altcoin borsası para çekme işlemlerini devre dışı bıraktı. Yatırımcılar, bu durumdan mutlu değil. İşte detaylar… İki Bitcoin borsası işlemleri askıya aldı Hindistan’daki en büyük ve en popüler iki kripto borsası hakkında...
Aslı Dinçer 22 Haziran 2022