Dogecoin Fiyatı Uçuyor: DOGE Cardano’yu Bile Geçti!

Dogecoin Cardano'yu Bile Geçti
Dogecoin Cardano'yu Bile Geçti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin fiyatı geçen haftadan bu yana %110’un üzerinde ralli yaparak piyasa değeri açısından 8.sıraya yükseldi. Piyasa genelinden bağımsız hareketi sayesinde Cardano ve Solana’yı bile geride bırakıyor.

Dogecoin, 2x’lik ralli ardından ilk 5’e doğru ilerliyor

En büyük meme coin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın heyecanla beklenen Twitter satın alma haberi ardından ralli yapıyor. Cumartesi günü, yaklaşık 10 gibi kısa bir sürede %60’tan fazla değer kazandı. Böylece, piyasa değeri açısından Cardano’yu (ADA) geride bıraktı. Dogecoin şu anda sekizinci en büyük kripto para birimi. Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ı satın almasını tamamladıktan sonra, bu habere ilk tepki veren Dogecoin oldu. Başta satın almaktan vazgeçtiğini söyleyen Musk, davanın son gününde U dönüşü yaptı. Son rallinin katalizörü, Musk’ın Dogecoin’i Twitter’a dahil edebileceğine dair söylentilerdi.

Elon Musk Twitter için kripto para entegrasyonun zeminin hazırlıyor

Kripto para yatırımcıları uzun zamandır Twitter’da bir araya geliyor. Önceki yıllarda, profil resimlerini kripto desteklerinin bir işareti olarak “lazer gözlü” kendi resimleriyle değiştirdiler. Fırlayan veya çakılan fiyatlar her zaman Twitter’da gündem oldu. Musk’da Twitter’in büyük fenomenlerinden biri. Bu nedenle, topluluk her zaman Twitter’in Blockchain teknolojisini benimseyeceğinden emindi. Bu destek Musk’ın tercih ettiği token olan Dogecoin’e olan ilgiyi artırmaya yardımcı oldu. Sonuç olarak, Musk’ın nihayet anlaşmayı imzalaması alıcıların eline satın almak için bir koz verdi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Tesla CEO’su bu hamlenin ‘insanlığa yardım etmek’ için olduğunu söylüyor.

Elon Musk dışında, Twitter zaten kriptoya kendi adımlarını atıyordu. Kurucu ortak ve eski CEO Jack Dorsey, piyasanın tanınan Bitcoin boğalarından biridir. Dorsey liderliğinde şirket, kullanıcıların Bitcoin ile bağış yapmasına izin veren bir özellik sundu. Twitter ayrıca bir Kripto bölümü kurdu ve Bluesky’yi başlattı. Dorsey’in geçen Kasım ayında ayrılmasından bu yana Twitter, belirli bir grup geliştirici için NFT profil resimleri ve USD Coin stabilcoin ödemeleri ekledi.

Şu anda Musk liderliğindeki bu çabalara ne olacağı belli değil. Twitter satın alımını bir araya getirirken Musk, kriptoya olan bağlılığından vazgeçmiş gibi görünüyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Mayıs ayında Musk’ın anlaşma için finansmanına 500 milyon dolar taahhüt etti. Bildirildiğine göre kriptonun sosyal medya şirketi için nasıl yararlı olabileceğini araştırmaya odaklanan bir ekip oluşturuyor. Twitter anlaşmasıyla ilgili davanın bir parçası olarak yayınlanan bir dizi kısa mesajda Musk, başlangıçta sosyal medyada ücretsiz konuşmayı teşvik etmek ve istenmeyen postaları azaltmak için Blockchain kullanmayı tartıştı. Ancak daha sonra “Blockchain için Twitter mümkün değil” diye yazdı. Her şeye rağmen, X-App adlı bir uygulamayla neler yapacağı zaman içinde ortaya çıkacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Fiyatı Uçuyor: DOGE Cardano’yu Bile Geçti!