Dogecoin Çökerken Elon Musk Sonunda Konuştu: Önemli Gelişme!

Serkan Eser
Serkan Eser 22 Haziran 2021
0 görüntülenme
155578 hero

En büyük DOGE destekçisi Tesla CEO’su Elon Musk, sonunda konuştu. Elon Musk, bu fikri onaylayarak Dogecoin işlem ücretlerini düşürme girişimleri hakkındaki tartışmaya katkıda bulundu.

Elon Musk sonunda konuştu: Dogecoin hakkında bir tartışmaya katkıda bulundu!

Topluluktaki en büyük ve en etkili Dogecoin destekçisi olan Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE işlem ücretlerini düşürme girişimleri hakkında bir tartışmaya katkıda bulundu. Dogecoin geliştiricilerinden biri olan Ross Nicoll, geliştiricilerin mevcut DOGE işlem ücretlerini azaltabileceği konusuna karşı çıkanları ikna etmeyi amaçladığını tweetledi. Elon Musk, bunun üzerine yorum yaparak, ücretlerin düşürülmesinin önemli bir gelişme olacağını söyledi.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Tesla CEO’su kripto paranın işlem verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını söyledi. Ross Nicoll bu geliştiricilerden biri. Ross Nicoll tarafından ilkbaharda başlatılan bu tartışmada topluluk, madencilerin güçlü kalması için Doge ücretlerini azaltmanın en iyi yolunu tartışıyor.

Elon Musk, Doge’yi Bitcoin’den daha iyi bir ödeme birimi yapmaya çalışıyor

Mayıs ayının ortalarında Elon Musk, Doge parametrelerini Bitcoin’den daha iyi bir ödeme birimi yapmak için nasıl iyileştirilebileceğine dair vizyonunu paylaştı. Bunlar arasında DOGE işlem ücretlerini yüzde 100 azaltmak vardı. İdeal olarak Elon Musk’a göre, Dogecoin yeterince hızlı olmalı ve işlem ücretleri ucuz olmalı, çünkü DOGE ile bir fincan kahve satın almak kahvenin kendisinden daha pahalıya mal olamaz.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, o zamanlar Elon  Musk’a karşı çıktı.  Michael Saylor, dünyanın merkezi olmayan ve güvenli bir değer deposuna (Bitcoin’e atıfta bulunarak) merkezi, daha az güvenli ve enflasyonist bir değişim aracından (DOGE’ye atıfta bulunarak) çok daha fazla ihtiyacı olduğunu belirtti. MicroStrategy CEO’su konuya yönelik şunları söyledi:

Dünyanın, yukarıda tanımladığınız daha merkezi, daha az güvenli, enflasyonist değişim aracına ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla, Bitcoin gibi merkezi olmayan, güvenli, deflasyonist bir değer deposuna ihtiyacı var.

Dogecoin 2021’de ikinci en kötü gününü geçirdi! Elon Musk nerede?

Elon Musk’un son yorumları tarihi bir çöküş yaşayan DOGE fiyatını hareketlendirmedi.  Dogecoin 2021’de ikinci en kötü gününü geçirdi. Hatta bazı Dogecoin sahipleri, meme coin’i terk ettiği için Elon Musk‘u suçluyor. Dogecoin (DOGE) fiyatı, son 24 saat içinde 0,27 dolar seviyelerinden 0,16 dolar seviyelerine kadar düştü. Bu rakamlar kripto parada yüzde 70’lik bir çöküşe işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

EOS price prediction Altcoin to trend towards 2.6 next analyst
Bu 5 Altcoin’den Büyük Haberler Var! İşte Detaylar… Her zaman olduğu gibi, kripto para piyasası bugün hareketli. Bitcoin 31.200 dolara kadar düştükten sonra 32.700 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Ethereum son 24 saatte %9,2 düştü ve 1.939 dolardan işlem görüyor. Ripple ise yüzde 10’dan fazla zarar kaydediyor. Peki kırmızılarla dolu bir piyasa...
Serkan Eser 22 Haziran 2021