Dogecoin’den Tarihi İşlem: NFT Almak İçin Kullanıldı!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 Mayıs 2022
1 görüntülenme
16445813904154

MyDoge’un kurucu başkanı Bill Lee, Dogecoin aracılığıyla BIG3’ün Aliens’in 25 Fire-Tier sürümünü 600.000 dolar karşılığında satın aldı ve bildirildiğine göre meme kripto para birimi için tarihteki en büyük ticari işlemi işaret ediyor.

DOGE’den çok konuşulacak tarihi işlem

Big3 profesyonel basketbol ligi, Amerikalı rapçi Ice Cube tarafından kuruldu ve Big3, Non Fungible Token’lerden (NFT) yararlanarak takımın haklarını satmayı seçti. Temelde Big3 ligi, Killer 3s’ün lisanslama, fikri mülkiyet (IP) ve lig onaylı ürünlerin sahipliğini sağlayan 25 Fire-tier NFT satmayı tercih etti.

Uzmanlara göre NFT satın alımının bir sonucu olarak, Bill Lee’nin sahiplik hakları, Big3 tarafından Dogecoin’in benimsenmesine yol açacak ve oyuncuların, koçların ve takımların Twitter’da sadece bir tweet ile Dogecoin ipuçlarını alabilmeleri için MyDoge cüzdanının entegrasyonunu sağlayacak. Ayrıca Aliens, MyDoge/Dogecoin’i takım formalarında, etkinliklerinde ve yayınlarında öne çıkaracak. Bill Lee, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Diğerleri maymunların ve baykuşların NFT görüntülerini satın alırken, faydalı NFT’lerin bir sonraki sınır olduğuna inanıyorum. Bir basketbol takımına sahip olmak bir rüya ve BIG3, lisanslama/IP, takım oylaması/yönetimi ve mağazacılık gibi mülkiyet hakları sunarak NFT oyununu değiştiriyor.

Dogecoin

Bill Lee ayrıca, Doge Army ve kendisinin, takımın şampiyonluk kupasını kaldırmasına yardım ederken Dogecoin’i halkın para birimi haline getirmeyi dört gözle beklediğini ifade etti.

Dogecoin (DOGE)’den ilham alan müzik

Bu arada New Yorklu rapçi Rito Rhymes, Dogecoin Foundation Trailmap’in acapella’sını yayınladı.

Son zamanlarda, birçok müzisyen Dogecoin’i şarkılara dahil etti. Rito Rhymes adıyla anılan New Yorklu bir rapçi, Dogecoin’den ilham alan müziğini yarattı ve Dogecoin Foundation Trailmap’ın acapella versiyonunu seslendirdi. Foundation Trailmap, ağ çeşitlendirmesi yoluyla Dogecoin’i güvence altına almak için bir strateji ortaya koyarken aynı zamanda yazılı, doğrulanabilir bir Dogecoin Standardı aracılığıyla Dogecoin’in ne olduğunu tanımlıyor.

Ayrıca ödeme sağlayıcılar, bireyseller, oyun geliştiriciler ve sosyal medya platformları için GigaWallet Projesi gibi ölçeklenebilir arka uç çözümlerini kullanarak Dogecoin’i altyapılarına hızla entegre etmeleri için yeni fırsatlar sunuyor. Yakında Libdogecoin ve GigaWallet projeleri şekillenmeye başlayacak. Radyodoge aracılığıyla gönderilen internet olmadan gönderilen ilk Dogecoin işlemine, geçen ay Kriptokoin.com haberlerinde yer vermiştik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin and gold investors attention fed chairman speaks qQ7N59u8
FED Başkanı Konuşuyor: Altın ve Bitcoin Sıçradı! Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın gelecek toplantılarda 75 baz puanlık bir faiz artırımına karar vermemesi ve Haziran ayı piyasa beklentileriyle çelişmesiyle altın, Bitcoin ve ABD borsasında önemli bir ralli yaşandı. Jerome Powel: 75 baz puan masada değil!...
Vural Erkan 5 Mayıs 2022