Dogecoin’i Unutun! Bu 3 Meme Coin’den Koşu Bekleniyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 29 Kasım 2022
1.154 görüntülenme
Dogecoin (DOGE)'i Unutun Koşu Bekleniyor

Dogecoin (DOGE), rakiplerinden gelen yeni duyuruların ortasında gölgede kalıyor. Üç büyük rakibi, Kasım ayının sonlarına doğru ciddi adımlar attı.

Dogecoin rakipleri önemli duyuruları hazırlıyor

Dogecoin’den sonra piyasanın en büyük üç meme coin projesi, gelişmekte olan ekosistemlerinde önemli yenilikleri yakında duyurmaya ve uygulamaya hazırlanıyor. Bunlar elbette Floki Inu (FLOKI) ve BabyDoge, ve Shiba Inu’ydu. BabyDoge, bir geri alım mekanizması uyguladığını ve token takaslarıyla tüm işlem çiftleri için ücretlerin yakıldığını bildirdi. Şimdiye kadar tüm token arzının %41’inden fazlasını yakarak SHIB ile benzer aynı kulvarda ilerliyor. Etkinlik 1 Aralık gibi erken bir tarihte gelecek. Bu sayede BabyDoge, eskisinden daha hızlı bir yakma mekanizmasına sahip olacak.

FLOKI’ye gelince, meme projesi yakın bir tarihte Binance ile Twitter toplantısı gerçekleştirdi. Genel olarak beklentiler, Floki Inu’nın Binance ve ayrıca OKX’te listelenmesiyle ilgiliydi. Ayrıca toplantıdan Binance Pay’de FLOKI kullanımına ilişkin bir haberde sızdı. Twitter toplantısına 30.000 kişi katılmıştı ve bu haber öncesinde FLOKI fiyatı %25 arttı. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu makalede yer verdik.

Shiba Inu teknik olarak potansiyel bir ralliye işaret ediyor

Tarihsel verilere göre, Shiba Inu fiyatı başka bir büyük fiyat hareketine hazırlanıyor. En büyük rakibi Dogecoin, Ekim ayı sonlarında Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından yükseldiğinde, analitik firması Santiment, SHIB’nin tarihsel olarak Dogecoin rallilerini takip ettiği sonucuna vardı. Santiment ilgili tweet’te şöyle yazdı:

DOGE ve SHIB gibi meme coin’ler konusunda çitin hangi tarafında olursanız olun, onların ralli anları yaşadıkları inkar edilemez. Shiba Inu tarihsel olarak Dogecoin rallilerini takip etmiştir.

Dogecoin’in Twitter haberleriyle %150’nin üzerinde ralli yaptığı esnada, Shiba Inu da doğal olarak onunla birlikte bir koşuya çıktı. İkinci en büyük meme coin, 29 Ekim’de 0,0000151 dolarlık zirveye temas etti. Şu anda, Dogecoin son 24 saatte %10 ve geçen hafta %30 ralli yapıyor. SHIB ise bu ralliye tarihsel olarak olduğu gibi bir tepkiyi henüz veremedi. Şimdi beklentiler, Shiba’nında Dogecoin rallisini takip etmesi yönünde.

Balinalar birikime devam ediyor

WhaleStats’tan gelen veriler, ilk 100 Shiba Inu balinasının SHIB bakiyesinde %0,2’lik hafif artış olduğunu gösteriyor. Bu üst düzey sahiplerinin, milyarlarca token ile akan SHIB fonlarına sahip olduğu göz önüne alındığında, %0,2’lik hafif artış faydalıydı. Bu birikim eğilimi devam ederse, SHIB fiyatı artan talebe cevap vermek zorunda kalacak. Yukarıda belirtilen tüm nedenlere rağmen, piyasa trendlerini yakından takip etmek daha gerekli olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, DOGE, Altın ve Gümüş Hangisi Korur
Bitcoin, DOGE, Altın ve Gümüş: Hangisi Çöküşte Sizi Korur? Artan resesyon riskiyle birlikte, Bitcoin tutmaya devam mı etmeli yoksa yatırımları altın veya gümüşe taşımak daha mı mantıklı? Altın mı, gümüş mü, Bitcoin mi? Enflasyonun neden olduğu küresel çaplı resesyon riski, Fed’in şahin kararlarıyla birlikte daha da...
Buğra Çağlar 29 Kasım 2022