Dogecoin Durmuyor: Bir Ünlü Şirket Daha Listesine Ekledi!

34b92f20 ce02 11eb bf7d 499895594eee
34b92f20 ce02 11eb bf7d 499895594eee
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin, 2021 yılında muazzam kar oranları sundu ve aylar içinde içinde popülerliğini zirveye taşıdı. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminden biri olmasına rağmen sadece bir “meme” ve gerçek kullanım durumlarından rakiplerine biraz eksik kalıyor. Ancak, DOGE’nin bir ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için ciddi adımlar atılıyor. Ayrıca, son 8 ayda DOGE ile ödeme kabul eden kullanıcı sayısınında %60 arttığı gözlemleniyor. Bu oran, 2020’den bu yana %150’nin üzerine çıktı. Sinema devi AMC’nin Dogecoin’i ödemelerde kabul edeceği haberlerinin dışında, bir şirket daha listesine DOGE ekliyor…

Neden Dogecoin tercih ediliyor?

Çünkü Dogecoin, işlemleri düşük ücretlerle yapabilmektedir ve bu da onu bir dizi küçük işlemi gerçekleştirmeye uygun hale getirmektedir. Özellikle, yüksek ağ trafiği nedeniyle işlem ücretleri daha yüksek olan Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında oldukça avantajlıdır. Böylece, fenomenlerin destekleri dışında (Mark Cuban: Halkın birimi), sinema bileti satın almaktan gayrimenkul satın almaya kadar, ödemeler için kullanılabilecek bir kripto para birimi olduğunu kanıtlıyor. Dünya çapında şu anda DOGE ödemelerini kabul eden 1.700’den fazla kullanıcı var.

dogecoin

AMC ve RedSwan Dogecoin vagonuna atladı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, AMC CEO’su Adam Aron kısa süre önce topluluğa Dogecoin’in tiyatro zinciri tarafından bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini isteyip istemediklerini soran bir Twitter anketini sonuçlandırdı. Anket, Aron’un Bitcoin’e ek olarak, eğlence devinin yıl sonuna kadar Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ödemelerini de kabul edeceğini açıklamasının ardından geldi.

Ankete katılım, CEO’nun kendi kabulüne göre çok büyüktü. Aron, anketin 4,2 milyondan fazla yorum ve 140.000 oy aldığını açıkladı. Ve oyların çoğunluğu (%77) AMC’nin Dogecoin’i kabul etmesi lehindeydi. Bu nedenle CEO, alınan mesajı değerlendiriyor ve tiyatro zincirinin artık bunun nasıl yapılacağını çözeceğini söyledi:

BÜYÜLEYİCİ! Dogecoin Anketi açık ara en çok okunan tweet’imdi. 24 saatte 4,2 milyon görüntülenme, en çok retweetlerim, en çok yanıtlarım. 140.000 oyun %77 evet %23 hayır. AMC’nin Dogecoin’i kabul etmesi gerektiğini düşündüğünüz açık. Şimdi bunu nasıl yapacağımızı bulmamız gerekiyor. Bizi izlemeye devam edin!

Aynı şekilde, ticari gayrimenkul tokenleştirme platformu RedSwan da bazı mülkleri için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başlama niyetini açıklamıştı. RedSwan, toplam değeri 36 milyon dolar olan iki mülkü listelemişti. Şirket, mülklere yatırımları her biri 1.000 dolardan başlayan fiyatlarla sabitledi ve web sitesinde, akredite yatırımcıların da (+1.000.000 dolar servet) bu mülklere yatırım yapmak için Dogecoin kullanmasına izin verileceğini duyurdu.

DOGE işlem ücretlerinin daha düşük olması bekleniyor

Elon Musk, Dogecoin topluluğunda tartışmasız en tanınmış isimdir. Geçmişte tweet’leri hem Dogecoin hem de çeşitli köpek temalı kripto projelerinin yükselmesine neden oldu. Yani milyarderin sözleri piyasada çok fazla ağırlık taşıyor. Bu sefer Musk, Dogecoin’in benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olabilecek bir şeye işaret etmek için bir kez daha sahne aldı. Milyarder, AMC’nin Dogecoin’i benimsediği son hamlesini takdir etmek içim Twitter’a gitti. Ancak Musk, Dogecoin ücretlerinin sinema bileti satın almaya uygun hale getirilmesi için ucuzlatılmasının önemli olduğunu söyledi.

Şu anda DOGE için ortalama işlem ücreti yaklaşık 0,5 dolar ve popülaritesi göz önüne alındığında, kripto piyasasındaki en düşük işlem ücretine sahip olmasa da, bir meme coin olarak oldukça düşük işlem ücretkerini koruyabiliyor. Ancak “Dogefather” Elon Musk, kripto para birimi için son zamanlarda gerçekleşen tüm benimsemeleri kolaylaştırmak için Doge’nin ücret oranının daha da düşmesi gerektiğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Durmuyor: Bir Ünlü Şirket Daha Listesine Ekledi!