Dogecoin’deki Bu Düşüş Formasyonu Ne Zaman Devreye Girecek?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 21 Temmuz 2021
2 görüntülenme
dog 6394502 1280 768x512 1

Elon Musk, alışıldığı üzere memecoin göndermeli paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor. Tesla’nın CEO’su kısa süre önce Twitter profil fotoğrafını Shiba Inu’yu içeren bir resimle değiştirdi. Kripto meraklıları ve gözlemcileri de, grafiklerde oldukça sessiz kalan Dogecoin’e dikkat çekti. Ardından, DOGE %15’lik bir artışla yanıt verdi, ancak patlayıcı hareketin devamında piyasaya güç kaybettiği için yükselişe devam edemedi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, yazının yazıldığı sıralarda Dogecoin, %1.29 gerileyerek 0.1716 dolardan işlem görüyor. Uzman analist “Saif Naqvi”nin DOGE’da oluşan formasyon için yorumlarını aktarıyoruz.

Dogecoin ve Bitcoin korelasyonu olumsuz etkiliyor

Analiste göre Dogecoin’in grafiğine daha yakından bakıldığında, sıçramanın Elon Musk’ın Twitter etkisinden bağımsız bir dizi nedenden dolayı tetiklenmiş olabileceği gözlemleniyor. Bu tür olaylar kripto piyasalarında zaman zaman yaşanmaktadır. Örneğin, 200-SMA’nın (yeşil) altındaki bir hareket, fiyatta keskin bir artışa yol açan güçlü bir alıcı ile karşılanabilir.

Ayrıca ralli, 0.17-0.16 dolarlık bir savunma bölgesinde tetiklenmiş olabilir. Bunlarla birlikte, 0.75’lik Bitcoin ile güçlü korelasyon, işlem gören fiyatların daha geniş pazarla birlikte aşağı yönlü hareket ettikçe, bir kez daha başladı. Analiste göre DOGE 0.161 doların altında kapanmayı başarırsa, 0.120 dolara doğru %26 daha düşüş mümkün olabilir. Bu, aynı zamanda analiste göre DOGE’un alçalan üçgeninden bir kırılmaya da yol açacaktır.

DOGE teknik analiz

Teknik kısımda analist, RSI’ın son birkaç hafta içinde aşırı satım bölgesine yaklaştığını ve henüz bir geri dönüşün olmaması nedeniyle, piyasada ciddi bir zayıflığın oluştuğunu gözlemliyor. On Balance Volume, analistin belirttiği üzere, satış baskısının satın alma baskısını aşmaya devam etmesiyle düşüşünü sürdürdü. Ayrıca, Aroon yükselişi %0’a yakınken, Aroon düşüşü %100’e yakındı, bu durum analiste göre henüz herhangi bir geri dönüş belirtisi göstermeyen güçlü bir düşüş eğilimine işaret ediyor.

İlginç Gelişme: Coinbase'e Milyonluk Dogecoin Davası!

Sonuç olarak, kısa devre Dogecoin piyasasında gitmenin yolu, analiste göre olmuştur ve yatırımcılar da ilerlemek için aynı stratejiyi benimsemelidir. Ancak, başka bir “short” pozisyona girmeden önce, analiste göre 0.161 doların altında bir hareketin onaylanması beklenmelidir. Tersi durum, yükseliş sonucu, 0.215 dolarda bulunan günlük 20-SMA’nın (kırmızı) üzerinde bir harekete bağlı olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ae332f6b 6354 4758 937c 6efab0385087 1
5 Analist: Altın Fiyatları İçin Sırada Bu Seviyeler Var! Hedge fonları hala altın fiyatları üzerinde yükseliyor, ancak duyarlılık değişiyor gibi görünüyor. Ayrıca bazı analistler, değerli metalin çok az yeni bir ivme görmesi nedeniyle hissiyatın değişebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Sıcak altın fiyatları tahminlerime birlikte bakalım… Altın fiyatları kritik...
Serkan Eser 21 Temmuz 2021