Dogecoin Fiyatı Önümüzdeki Aylarda 10x Yapacak mı?

Dogecoin Fiyat Tahmini: 1 Dolar Olur Mu? Yoksa Bu 3 Coin Daha mı İyi? (Sponsorlu)
Dogecoin Fiyat Tahmini: 1 Dolar Olur Mu? Yoksa Bu 3 Coin Daha mı İyi? (Sponsorlu)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde, Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı devraldı. Bu durum, Dogecoin fiyatı için bir katalizör görevi gördü. Piyasa değeri ile en büyük meme coin, son yedi günde yüzde 120’den fazla yükseldi. Bu nedenle, topluluğun Dogecoin’in “aya” gideceğine dair beklentisi ayyuka çıktı.  Peki, önümüzdeki süreçte neler olabilir?

Dogecoin fiyatı, piyasada iyimserliğe yol açtı

Dogecoin fiyatı, teknik gelişmeler dışında, daha çok Elon Musk’ın tweet’lerinden etkilenmekte. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonucu, DOGE’un Twitter ile entegre edeceğine dair söylentiler var. Bu sırada birçok analist, kripto para biriminin Dogecoin’in gelecekteki yönünü tahmin etmeye devam ediyor. Popüler bir analist olan CryptoKaleo, DOGE’un “altcoin sezonunun” önünü açacağını öne sürdü.  Twitter’da, DOGE/BTC paritesinin hareketlerine işaret etti. Bunun “mini bir altcoin sezonuna” yol açacağını belirtti.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi meme token, son yedi günde yüzde 100’ün üzerinde sıçrama yaptı. Kripto para topluluğundaki bazı insanlara göre ortam, Ethereum merge’ünden bu yana ilk kez bu kadar iyimser. Diğer yandan, günlük işlem miktarı da fiyattaki artış sonucu belirgin şekilde arttı. Santiment, toplam 100.000 dolar tutarındaki DOGE işlemlerinin sayısında artışa da işaret etti. Her iki işlem de “balinaların” Dogecoin tokenlerine olan talebini artırdığını gösteriyor.

Musk ve Twitter planları

Musk ilk olarak Nisan ayında Twitter’ı devraldığından bahsettiğinden beri plan önemli ölçüde değişti. Yaz aylarında milyarder isim anlaşmadan çekilmeye çalıştı. Ancak Twitter, anlaşmanın gerçekleşmesini sağlamak için dava açtı. Şimdi, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson dahil olmak üzere birçok ünlü isim, Dogecoin’in Musk liderliğinde Twitter’ın para birimi haline geleceğini öngörüyor. En azından, ödeme/bahşiş hizmetleri için kullanılacak bir birim olacağını düşünmekteler.

Dogecoin Cardano'yu Bile Geçti

Peki, piyasa ve Dogecoin şu anda ne durumda? Şu anda Dogecoin boğaları, haftalık kazançlarının silinmesini önlemek için kilit destek alanlarını savunmakta. En büyük meme coin’inde kazançlar bir hafta içinde yüzde 100 işaretini aştı. Bu nedenle kripto para piyasasını durdurulamaz bir ralli ile süslemeye devam ediyor. Son 24 saat içinde Dogecoin fiyatı, yükseliş görünümünü yüzde 21 artırdı.  Kripto para birimi, 14.7 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı ve bu açıdan 8. sıraya yerleşti. Yine de, DOGE’un 0.73 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında olduğunu belirtmekte fayda var. Coin, o zamandan bu yana yüzde 84 oranında düşüş yaşadı. Mevcut fiyatı, 0.1164 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Fiyatı Önümüzdeki Aylarda 10x Yapacak mı?