2 Analist: Dogecoin Fiyatı İçin Bu Seviyeler Geliyor!

pobreza ser millonario dogecoin arriesgada inversion criptomonedas joven inspirado elon musk 2309999
pobreza ser millonario dogecoin arriesgada inversion criptomonedas joven inspirado elon musk 2309999
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin, bugün USDC tarafından CoinMarketCap’te onuncu sıraya geriledi. İkisi arasındaki piyasa değeri farkı, yazının yazıldığı sırada 213.4 milyon dolarda nispeten aşılabilir olsa da, analist Samuel Wan’a göre olay hala tartışmalı meme coin için sürekli bir anlam kanamasını temsil ediyor. Dogecoin’e olan ilgiyi canlandırma girişimlerine rağmen, sıkı destekçiler tarafından yoğun bir şekilde desteklenen 1 dolarlık fiyat hedefi giderek daha uzağa bakıyor. Bunu akılda tutarak, DOGE’nin gününün geldiğini kabul etmenin zamanı geldi mi? İki uzman kripto analisti temel ve teknik analizlerle cevaplıyor…

Dogecoin eski ihtişamını geri kazanmaya çalışıyor

Analist Samuel Wan’a göre kripto yatırımcıların kalplerini ve zihinlerini ele geçirmek söz konusu olduğunda, Dogecoin ilk sırada yer alıyor. Öyle ki, hepsi de etkisinin sadece bir kısmını elde etmeyi uman sayısız taklitçi üretti. Birçok yönden, yatırımın sadece “meme’ler için” olabileceğini göstererek kripto davasını son derece geliştirdi.

Tenis Yıldızı Dogecoin’i Büyük Övdü! Peki Para Akıttı Mı?

Aynı zamanda, bu “satış noktası” kendi çöküşüdür, çünkü bazıları, belirgin bir kullanım durumu olmayan bir meme tokeninin sahip olduğu piyasa değerini oluşturabileceğinin saçma olduğunu iddia eder. Böyle bir kişi, DOGE’nin popülaritesinin, güvenilirlik ve meşruiyet için çabalayan bir piyasaya engel olduğu temelinde patlayan finans danışmanı Ric Edelman’dır:

Ciddi değildi. Yasal bir kullanım durumu yoktur. Finansal piyasada güvenilirlik ve meşruiyet yaratma veya SEC tarafından onaylanma çabalarında kripto topluluğuna herhangi bir fayda sağladığını düşündüğüm bir şey değil.

Dogecoin ekibi hazırlanıyor

Yatırımcı ilgisini geliştirmek ve yeniden kazanmak için Dogecoin’in arkasındaki ekip hamleler yapıyor. İlk olarak, Dogecoin Vakfı’ndaki yönetim yapısının resmileştirilmesi vardı ve bu aynı zamanda Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’i danışman olarak dahil etmeyi de içeriyordu. Bununla birlikte, Ethereum ile daha fazla entegrasyondan söz ediliyor. Ethereum’un ETH 2.0’da yaptığı gibi, Proof-of-Work’ten daha çevresel olarak sürdürülebilir bir Proof-of-Stake modeline olası bir geçiş dahil. Bunun yanı sıra, Mark Cuban tarafından yönlendirilen DOGE’yi bir ödeme token’i olarak yeniden paketleme girişimi de var. Ancak CoinMarketCap sıralamasındaki düşüşüne dayanarak, yatırımcıların ikna olmadığı görülüyor.

Dogecoin'le İlgili Çarpıcı Gerçek: Ya Borsalarda Kilitli ya da Balinalarda!

DOGE teknik analiz

Dogecoin, Mayıs ayının başlarında zirvede, ATH seviyesi olan 0,74 dolara ulaştı ve bu da %13.000’lik inanılmaz bir YTD kazancını temsil ediyordu. O zamanki 95 milyar dolarlık piyasa değeri, onu milyonlarca insana hizmet veren birçok gerçek dünya şirketinden daha değerli kıldı. Bunu, tek kullanım durumunun “memler için” olduğu gerçeğiyle bağdaştırmak zordu. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde bir tür canlanma görmüş olsak da, 0,35 dolar, üstesinden gelinmesi zor bir direnç seviyesi olduğunu kanıtladı. 7 Eylül’deki %30’luk düşüş, o zamandan beri dar kapsamlı harekete yol açtı. analistlere göre güçlü destek 0.17 dolar seviyesinde bulunabilir ve tüm hesaplara göre, önümüzdeki günlerde bu seviyenin olası bir yeniden testi DOGE için yap ya da öl ikilemini temsil ediyor.

Bu arada Solana, Avalanche ve Terra’nın yükselişine dayanarak, yatırımcıların artık ciddi projeleri tercih ettiği görülüyor. Dogecoin Vakfı, güvenilirliğini artırarak elini denerken, yatırımcılardan Dogecoin (DOGE)’i ciddiye almalarını istemek belki de bu noktada çok ileri bir adımdır.

DOGE yakında havlayacak mı?

Yazım sırasında, DOGE bulunduran cüzdanların %60’ına yakınının kayıp olduğu not edildi. IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money indikatörü de aynı şeyi sundu. Herhangi bir günde, artan yatırım getirisi, piyasaya yeni yatırımcıları çekmeyi başarır. Ancak, mevcut getiri durumu bir teşvik işlevi görmemektedir. Ayrıca, Messari’nin verileri, meme coin’in ağ-değer-t0-işlem oranı açısından oldukça ilginç bir eğilimin altını çizdi. Bu oran, piyasa değeri ile transfer hacimleri arasındaki ilişkiyi ölçer. NVT yüksek olduğunda, ağ değerinin ağ üzerinde aktarılmakta olan değeri geride bıraktığını gösterir.

Genellikle böyle bir eğilim, herhangi bir alt değerin uzun vadeli değerlemesinde olumlu bir şekilde kaybolma eğilimindedir. Aynısı Ethereum ile de gözlemlendi. Ancak DOGE’de durum böyle olmadı. NVT düşük olduğunda altcoin’lerin fiyatı her zaman pompalanır. 15 Ağustos’ta DOGE’nin fiyatı 0,3 dolarlık yerel zirvedeyken, düzeltilmiş NVT 33,96’ya kadar düştü. Ayrıca, fiyatın ATH’sinde olduğu SNL destanı sırasında, NVT 16.47 kadar düşüktü.

Santiment verileri Dogecoin için neler söylüyor

Ekli grafikten de görülebileceği gibi, mevcut seviye (333) aşırı derecede yüksek ve geleneğe göre DOGE’nin rallisini sürdürmek için uygun değil. Ayrıca, kripto paranın fiyatı Ağustos ayında hafifçe yükseldiğinde, geliştirme faaliyeti canlanma belirtileri göstermeye başlamıştı. Aslında, bu metrik 10 gün içinde 8’den 13’e dik bir eğime tanık oldu. O zamandan beri aynı durum oldukça durgun kaldı. Bunu söyledikten sonra, aktif geliştirici sayısının da son zamanlarda düşüşte olduğunu da belirtmek gerekir. Yazım sırasında aktif olarak çalışan sadece 1 geliştirici vardı. Aslında, GitHub deposundaki gönderiler de son zamanlarda oldukça durağandı.

Son olarak kolektif duygu, yazının yazıldığı sıralarda ek olarak düşüşteydi. Bu nedenle, analist Lavina Daryanani’ya göre önümüzdeki günlerde DOGE’nin fiyatının yükselmesini beklemek mantıklı değil. DOGE mevcut seviyelerini korumayı başarırsa, analiste göre bu başlı başına meme coin ve sadık topluluğu için bir zafere eşdeğer olacaktır. Geriye dönüp bakıldığında, tıpkı 1 dolar gibi 0,5 dolarlık kıyaslama da bu noktada ulaşılabilir olmaktan uzak görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2 Analist: Dogecoin Fiyatı İçin Bu Seviyeler Geliyor!