Uzmanlardan Dogecoin, Litecoin ve ETH Tahminleri Geldi!

Vural Erkan
Vural Erkan 17 Ağustos 2021
40 görüntülenme
shutterstock 760682413

Finder’daki katılımcıların çoğu, Litecoin fiyatının (LTC)  2021’in sonunda 266 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ancak uzmanların %81’i, LTC’nin ilgi düzeyini kaybettiğini ve ilk 10’daki sırasını geri kazanamayacağını düşünüyor.

Finder anketleri, Dogecoin (DOGE) fiyatlarının 2025 yılına kadar 1,21 dolar ve 2030 yılına kadar 3,60 doları bulacağını gösteriyor. Aynı uzmanların bir başka raporunda, Ethereum (ETH)’nin bu yıl 4500 dolara ve 2025 yılına kadar 18.000 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Litecoin yeniden ilk 10’a girebilecek mi?

Litecoin’in (LTC) 2021’in sonunda 266 dolar olması bekleniyor. Bu, ürün karşılaştırma sitesi Finder’dan 42 Fintech uzmanı tarafından yapılan bir raporda yayınlanan ortalama bir tahmin. Kriptokoin.com haberlerinden bildiğiniz üzere Litecoin, eski Google mühendisi Charlie Lee tarafından 2011 yılında “Bitcoin’in lite versiyonu” olarak piyasaya sürüldü. Litecoin, en az on yıl boyunca ilk on sırada yer aldı. Ancak daha sonra rekabet onu aşağıya itti. LTC şimdi 12.53 milyar dolarlık piyasa değeri ile 14. sırada yer alıyor.

Litecoin

Son üç gündür kripto para 175 ile 187 dolar arasında işlem görüyor. Verilerimize göre, yazının yazıldığı sıralarda LTC 178 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, Finder uzmanlarının %76’sı kripto paranın bir daha ilk on zirveyi göreceğinden şüphe ediyor. Tüm grubun üçte biri, Charlie Lee’nin LTC satışının “Litecoin’in itibarını zedelediği” görüşündeydi. Bununla birlikte, katılımcıların %24’ü LTC’nin ilk ona geri döneceğini düşünüyor. Bunların %15’i yıl sonuna kadar, %9’u ise 2025’e kadar bu dönüşün olacağını tahmin ediyor.

Litecoin ve piyasa görünümü

Bazı Finder katılımcıları, Litecoin’in hala marka bilinirliğine sahip olduğuna inanıyor. Konuya ilişkin olarak katılımcılardan biri olan Trade the Chain’in kurucu ortağı Ryan Gorman, şunları kaydetti:

Litecoin, PayPal, Venmo vb. gibi yeni platformlara eklenen ilk kripto varlıklardan biri olduğu için, bu alanda yeni olan kişiler Litecoin ile ticaret yapmaya devam edecek. Bu yerleşik destek, çoğunluğun ilgisiz olmasına rağmen değer kazanmaya devam etmesine yardımcı olacaktır.

Ayrıca Coinmama CEO’su Sagi Bakshi ve Thomson Reuters teknoloji uzmanı Joseph Raczynski de katılımcılar arasındaydı. East London Üniversitesi Kıdemli Öğretim Üyesi Dr. Iwa Salami de ekibin bir parçasıydı. Katılımcıların %81’i Litecoin’in ilgi düzeyini kaybettiği konusunda hemfikir.

Litecoin

Kripto paranın görünümü konusunda farklı görüşler var

Öte yandan bir katılımcı, dijital varlığa yönelik güçlü bir yükseliş görünümü olduğu tezini sürdürdü. Muhalif uzman, LTC’nin gelecek her yıl için 900 dolar, 3.000 dolar ve 6.000 dolar seviyelerine ulaşacağını tahmin ediyor. LTC’nin yıl sonuna kadar 180 dolara ve 2025 yılına kadar 300 doların üzerine çıkacağını söyleyen All Nodes CEO’su Konstantin Boyko-Romanovsky tarafından desteklendi. Konstantin Boyko-Romanovsky açıklamasına şunları ilave etti:

Litecoin’in fiyatı, gözlemlenmesi çok ilginç olan Bitcoin’in fiyatı ile her zaman ilişkili görünmüyor. Ancak, LTC’nin 10 yıl sonraki fiyatını tahmin etmeyi daha da zorlaştırıyor.

Farklı olarak, Canberra Üniversitesi’nde kıdemli öğretim görevlisi olan John Hawkins, yaklaşık 80 dolar ile en düşük LTC tahminine sahipti. John Hawkins bunun nedeni olarak şu açıklamayı yaptı:

Litecoin artık çok az medya profiline sahip ve Bitcoin’e göre hiçbir avantajı yok gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin prices drop 2
Profesyonel Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere Olacak! Kripto analisti William Suberg’e göre, Bitcoin 48.000 dolarlık satış duvarını aşarsa, bir short squeeze BTC’yi 50.000 doların çok üzerine çıkarabilir. Aralık davranışı altta yatan dirence yönelik bir saldırıya işaret etmeye devam ederken, Bitcoin (BTC) Salı günü 47.000...
Vural Erkan 18 Ağustos 2021