Dogecoin Mucidi, Bu Altcoin Kurucusuna Ateş Püskürdü!

Dogecoin Mucidi, Bu Altcoin Kurucusuna Ateş Püskürdü!
Dogecoin Mucidi, Bu Altcoin Kurucusuna Ateş Püskürdü!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin adresleri, fiyat beş ayın en yüksek seviyesine ulaştığında kârda %65’e yükseldi. Cardano kurucusu Dogecoin (DOGE)’un sonunda kullanım durumuna sahip olduğunu söyledi. Ayrıca, DOGE ile ilgili bir teklif yaptı. DOGE mucidi, buna cevap vermekte gecikmedi.

Karda olan Dogecoin adres sayısı yükseldi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin fiyatı birkaç ayın en yüksek seviyelerini gördü. Bu durumda kârdaki adres sayısı önemli ölçüde arttı. IntoTheBlock verilerine göre, para cinsinden Dogecoin adresleri Mayıs ayının en düşük seviyesi olan %48’den %65’e yükseldi. Dogecoin, 29 Ekim’de bir ralliyle 0,082 dolardan 0,151 dolara fırladı. Bu arada DOGE, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter anlaşmasını neredeyse tamamladığına dair raporların ortaya çıkmasından sonra 25 Ekim’den beri yükseliyor.

Yatırımcılar, Twitter anlaşmasının başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından Dogecoin’in sosyal medyada ödeme olarak kullanılma olasılığını hesaplıyorlar. Bu yüzden DOGE boğaları çılgına döndü. Son yükseliş, Dogecoin’in toplam adreslerinin daha büyük bir bölümünü oluşturan Dogecoin ‘hodlers’ için faydalı görünüyordu. IntoTheBlock, Dogecoin’i bir yıldan uzun süredir elinde tutan adreslerin, şu anda %69 olduğunu söylüyor. Adreslerin %28’i ise varlığı bir yıl boyunca elinde tutuyor. Ayrıca, DOGE, holder’ların %3’ünün bir aydan az bir süre boyunca elinde.

Dogecoin

Büyük işlemler %111 arttı

Büyük işlem ani artışları genellikle kurumsal oyuncuların veya balinaların artan etkinliğiyle ilişkilendirilir. IntoTheBlock’a göre bu işlemler 100.000 doları aştı. Ayrıca, Dogecoin için son 24 saatte %111 arttı. Whale Alert’e göre, 5.771.679 dolar değerinde 44.485.413 DOGE, Coinbase’e taşındı. Buna ek olarak, 13.058.970 dolar değerinde 99.999.998 DOGE daha Binance’e gitti. Ayrıca son zamanlarda, cüzdanlar arasında 21.187.444 dolar değerinde 160.000.000 DOGE karıştırıldı.

Dogecoin mucidi, ADA mucidine sert çıktı!

Elon Musk’ın Twitter satın alımını tamamlaması, DOGE’nin bir haftada %100’ün üzerinde fiyat artışının neden oldu. Dogecoin etrafındaki yeni ‘eski’ hype, kimseyi kayıtsız bırakmadı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, konuya katılmak için acele etti. Ayrıca orijinal meme coin’in yeni bir versiyonunu yaratmayı önerdi. Buna, “Cardano’da kuantum sonrası ultra hızlı DOGE” dedi.

İlginç bir şekilde oyların %80’i lehte oldu. Bununla birlikte, özellikle Dogecoin’in yaratıcısı Shibetoshi Nakamoto takma adlı Billy Markus, Hoskinson’ın önerisini beğenmedi. Markus’a göre, Cardano kurucusunun teklifi ikiyüzlü. Çünkü daha önce Dogecoin’den nefret ediyordu. Hatta Nisan 2021’de son derece sert bir şekilde DOGE’ye balon dediği bir video kaydetti.

Hoskinson, Elon Musk’ın Twitter’a gelmesiyle DOGE’nin gerçek kullanım durumunun ortaya çıktığını söyledi. Böylece, 200 milyonluk bir kullanıcı tabanı kazanacağını iddia ederek bu iddiaya karşı çıktı. Ancak, Dogecoin kurucusunun görüşüne göre bu, en azından henüz konuyu değiştirmiyor.

DOGE, piyasa değeri sıralamasında ADA’yı geride bıraktı

Cardano ve Dogecoin münakaşalarının arka planında, son günlerin fiyat hareketi de  yer alıyor. Çünkü, CoinMarketCap’in piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri sıralamasında DOGE, ADA’yı geçti.

Bununla birlikte, ADA’nın kendisi de son yedi gün içinde yükseldi. Kripto para birimi Pazartesi günkü açılış fiyatından %17 daha yüksek haftayı kapattı. Şu an itibariyle, iki projenin kapitalizasyonları arasındaki fark şu anda 1,5 milyar dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Mucidi, Bu Altcoin Kurucusuna Ateş Püskürdü!