Reklamı kapat

Dogecoin Mucidi: Bu Olursa Kripto Paralar İçin Oyun Biter!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
3 görüntülenme
Dogecoin Mucidi: Bu Olursa Kripto Paralar İçin Oyun Biter!

Dünyanın en büyük meme coin’i olan Dogecoin (DOGE)’in mucidi Shibetoshi Nakamoto, yeni açıklamalar yaptı. Shibetoshi, Binance veya Tether’in çöküş yaşaması durumunda piyasanın “büyük bir mega pazar çöküşüne” tanık olacağını varsayıyor. İşte detaylar…

Dogecoin kurucusundan piyasadaki çöküşe yönelik yorumlar

Dogecoin’den Shibetoshi Nakamoto, kripto borsası Binance’in veya stablecoin ihraççısı Tether’in çöküşünün tüm sektörü ciddi şekilde istikrarsızlaştırabileceğine inanmakta. Çöküşün “oyunun büyük bir kısmının sona erdireceğini” düşünmekte. Ayrıca insanlara kripto para alanına girmeden önce uygun araştırma yapmalarını söyledi. Sektör özelliklerini anlamaya çalışmalarını tavsiye etti.

SHIB, DOGE Değil: O Altcoinler

Meme coin Dogecoin’in mucidi Billy Markus, daha çok Shibetoshi Nakamoto olarak biliniyor. Amerikalı yazılım mühendisi ayrıca, çok fazla merkezileşmenin “büyük bir zayıflık” olduğunu fark eden kişi sayısının arttığını belirtti.  Bu farkındalığın iyi olduğunu söylese de, “siz satın aldığınızda da durum böyleydi” diye ekledi.

“Mega çöküş” beklentisi

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Shibetoshi’nin varsayımına katılanlar arasındaydı. Böyle bir potansiyel erimenin şüphesiz bir şekilde “oyunun bittiğine işaret edeceğini” söyledi.  Yine de DOGE yaratıcısı, potansiyel çöküşün “kripto paranın ölümü” anlamına gelmeyeceğini söyledi. “Büyük bir mega piyasa çöküşünü” tetikleyeceğine inanmakta. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX ile yaşanan son fiyasko da dahil olmak üzere geçmişteki hemen hemen her kriz, kripto katılımcıları arasında ciddi pazar düşüşlerine ve paniğe yol açtı.

SHIB, DOGE ve LUNC: Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor!

Belirsizlik ayrıca eleştirmenlerin Bitcoin’i “ölü” ilan etmesine neden oldu. 460’tan fazla “ölmesine” rağmen, birincil kripto para birimi hala piyasada. Dünyadaki varlığını genişletmeye devam ediyor. El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi sıkıntılı ekonomilerde yasal bir para haline geliyor. Bu sırada, çok sayıda yatırımcı varlığı sınırlı arzı nedeniyle enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor.

Diğer borsalar nasıl hareket ediyor? 

Bazı piyasa katılımcıları, FTX krizinin domino etkisi yaratmasını ve diğer borsaları bataklığa sürüklemesini bekliyordu. En büyük kripto para platformu Binance, bilançosunun istikrarlı olduğunu garanti etti. Hatta acil durumlarda müşterileri korumak için “Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonunu” (SAFU) 1 milyar dolara yükseltti.

Piyasanın Gözü Bu 3 Altcoin'de: Büyük Gün Geliyor!

Ayrıca şirket, çalkantılı zamanlarda zor durumdaki projelere yardımcı olabilecek bir sektör kurtarma fonu başlattı. Binance, FTX’in art arda gelen olumsuz etkilerini daha da azaltmak için, normalde güçlü ancak likidite krizinde olan projelere yardımcı olmak için bir kurtarma fonu oluşturuyor.  Diğer yandan Coinbase de fonlarında sıkıntı olmadığına dair bir blog gönderisi paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Not Alın: Bu 5 Altcoin Yatırımcılarına Zarar Yazdırdı!
Not Alın: Bu 5 Altcoin Yatırımcılarına Zarar Yazdırdı! Geçtiğimiz hafta boyunca bazı altcoin projeleri, büyük düşüşler kaydetti. Düşüşler, özellikle FTX borsasının iflasından sonra borsa tokenlarında yoğunlaşmış gibi duruyor. İşte detaylar ve analist Valdrin Tahiri’nin bu hafta en çok düşen 5 altcoin’e yönelik tahminleri… Crypto.com borsasının...
Aslı Dinçer 2 hafta önce