Reklamı kapat

Dogecoin Mucidi Öngörülerini Paylaştı: Büyük Bir Yükseliş…

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 gün önce
75 görüntülenme
Dogecoin Mucidi: Büyük Bir Yükseliş

Dogecoin kurucularından Billy Markus, bu hafta Reddit’te yazdığı bir mektupta, şaka olarak yarattığı kripto para birimine artan ilgiden bahsetti.

Dogecoin kurucu ‘anlayamadığını’ söylüyor

Billy Markus, Dogecoin’i yarattığı sırada Adobe mühendisi Jackson Palmer ile birlikte IBM’de çalışan bir mühendisti. Çarşamba günü Bloomberg’e verdiği demeçte, şu anda Körfez Bölgesi’ndeki bir eğitim şirketinde yazılım mühendisi olarak çalıştığını paylaştı. 2015’te projeden ayrılan Markus, “Yarı bağımsızım. Ancak birkaç saat içinde yaptığım bir şeyin artık internet kültürünün bir parçası olması garip” diyor. Projenin arkasında büyük bir yükseliş olduğunu da inkar etmiyor:

Elon Musk’ın bunun hakkında konuştuğunu görmek eğlenceli. Aptalca geliyor ama arkasında büyük bir yükseliş var.

Billy Markus Net Worth 1000x600 1 1280x720 1

Elon Musk, tweet’leriyle Dogecoin fiyatındaki son artışın arkasındaki belki de en büyük itici güç oldu. FTX krizi öncesine kadar Twitter’ı satın alma hamlesi Dogecoin’de %150’in üzerinde ralliyi tetikledi. DOGE şimdi piyasa geneli eşliğinde baskı altında kalıyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, DOGE şu anda %10’un üzerinde yükselişle piyasa öncülük ediyor.

DOGE 1 dolara ne zaman ulaşır?

Sosyal medya kullanıcıları, özellikle Twitter ve Reddit topluluğu SatoshiStreetBets’te, Dogecoin’i pompalama çağrılarına devam ederken, Dogecoin için nihai hedefleri 1 doları yakalamak. Billy Markus, Dogecoin’in Boeing, Starbucks, American Express Company ve eski işvereni IBM gibi “milyonlara hizmet sağlayan gerçek şirketlerin” değerinin üzerine çıkaracağını öngörüyor. Dogecoin bunu hak ediyor mu? Markus bu konuda “Bu, bırakın cevap vermeyi, anlayabileceğim bir şey değil” diyor.

Markus, Dogecoin etrafında inşa edilen ilk topluluğun kabul edemediği bir yöne evirilmesiyle projeden ayrıldı. Kripto para birimini yarattıktan kısa bir süre sonra hayal kırıklığına uğradı. Bununla birlikte, topluluktan bazılarının ona verdiği adla ‘Doge Mother’, Dogecoin’in “iyilik için güç olabileceğini” umuyor.

Marcus, “Pompalama ve boşaltma, yaygın açgözlülük, dolandırıcılık, kötü niyetli aktörler, başkalarından talepte bulunma, araştırmadan abartma, başkalarından yararlanma – bunların hepsi değersiz” dedi. Dogecoin kurucusu, “Dürüst olmak gerekirse, zaten zor dünyaya daha fazla olumsuzluk getirmekten daha kötü. Böyle şeyler gördüğümde – ki son 7 yılda bolca gördüm – kızmıyorum. Sadece hayal kırıklığına uğruyorum” diye ekledi

Dogecoin’in geleceği

Yine de Marcus, Dogecoin topluluğunun yıllar boyunca hizmet ettiği iyi amaçlara dikkat çekiyor:

Afrika’da su kuyuları inşa etmeye yardım etmek, hizmet köpekleri ve çocukları birbirine bağlamak ve Jamaikalı Bobsled takımının Olimpiyatlara gönderilmesine yardım etmek gibi aptalca ve eğlenceli sebepler veya bir Nascar sürücüsüne sponsor olmak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Benzinga

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin En Son LUNA Felaketi
Analist Bu Altcoin İçin Uyardı: En Son LUNA Felaketinde Görüldü! Kripto analisti Dylan LeClair, şu anda LUNA benzeri bir felakete işaret eden stake Ethereum tokenlerinin dengesizliği hakkında Twitter’dan seslendi. Stake Ethereum tokenleri LUNA fekaketine benziyor Dylan LeClair, 25 Kasım tarihli tweet’lerinde şu anda ekosistemde görülebilen Lido Staked...
Buğra Çağlar 3 gün önce