Dogecoin Mucidinden Şok Açıklamalar: Üretken Değil ve Toksik!

Dogecoin Mucidinden Şok Açıklamalar: Üretken Değil ve Toksik!
Dogecoin Mucidinden Şok Açıklamalar: Üretken Değil ve Toksik!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE)’nin ortak yaratıcılarından biri, DOGE topluluğun şok edici sözler söyledi. DOGE topluluğunu üretken olmamak ve toksik olmakla suçladı. İşte detaylar…

DOGE mucidinden sert eleştiriler geldi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasında en popüler topluluklardan birisi de DOGE topluluğu. Bununla birlikte, topluluk orijinal meme coin’in mucitlerinden birisini memnun edemedi. Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Billy Markus, sosyal medya platformu X’teki yeni bir başlıkta, Dogecoin topluluğunun “hiç üretken bir şey yapmadığını” söylüyor. Aynı zamanda meme-coin’in Blockchain için geliştirmenin “acı ve strese” neden olduğunu da ekliyor. Bu bağlamda Markus, şu açıklamayı yapıyor:

DOGE topluluğu aslında ne istiyor? Hiçbir zaman gerçekten üretken bir şey yaptığını görmedim. Şahsen acı ve stresten hoşlanmadıkları sürece neden birinin bu ürün üzerinde geliştirme yapacağını veya bu topluluk için herhangi bir zaman harcayacağını anlamıyorum.

Dogecoin

Billy Markus: Topluluk, Dogecoin Vakfı’na karşı toksik!

Artık Dogecoin’e bağlı olmayan Markus, topluluğun Dogecoin Vakfı’na karşı toksik olduğunu belirtiyor. Kar amacı gütmeyen kuruluşun duyurularının genellikle düşmanlık ve olumsuzlukla karşılandığını söylüyor. Markus, “Vakıf ne zaman bir şey söylese, amansız saldırılarla karşılaştı. Bu yüzden durdular. Bu da kendi çemberleri dışında hiçbir şeyi dinlemeyen düşmanca insanlarla iletişim kurmaya çalışmanın bir anlamı olmadığında mantıklı.” diyor. Ayrıca Markus’a göre Dogecoin’i geliştirmek, diğer kripto varlıkların sahip olduğu ön satış ve madencilik özelliklerinden yoksun olduğu ve topluluk fazla bağış yapmadığı için zor. Bu konuda ise Dogecoin mucidi şu yorumu yapıyor:

Soru: Dogecoin’in geliştirilmesinin ideal olarak nasıl finanse edilmesini istersiniz, çünkü diğer kripto paralar gibi ön madencilik veya ön satış yoktu? Topluluk, %95’i ilk 6 ayda olmak üzere 10 yılda toplam 40.000 dolar bağışta bulundu.

Dogecoin kurucusu 8.600 DOGE’a eşdeğer para çaldırdı!

Jackson Palmer ile birlikte orijinal meme coin DOGE’yi yaratan Billy Markus, Twitter’da Japonya’ya devam eden seyahati sırasında kendisinden önemli miktarda para çalındığını duyurdu.

Dogecoin kurucusu parasını yankesicilere kaptırdı. Açıkladığına göre hırsızlar, Markus’un 500 dolarını çaldı. Bu da kendi yarattığı kriptoda yaklaşık 8.600 DOGE’a denk geliyor. Markus’un Japonya’daki tatilinden düzenli olarak yayınladığı raporların bir parçası olan tweet’e göre, “süslü bir umumi tuvaletten çok etkilendi”. Ancak, yanlışlıkla cüzdanını orada unutmuş. Bunu fark edip hemen geri döndüğünde cüzdan oradaydı. Ancak, içindeki para yoktu. Bu konuya ilişkin olarak Markus, şunları söyledi:

Süslü bir umumi tuvaletin büyüsüne kapıldım ve yanlışlıkla bel çantamı orada unuttum. Birkaç dakika sonra fark ettim ve geri döndüğümde bel çantası oradaydı ama tüm para gitmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Mucidinden Şok Açıklamalar: Üretken Değil ve Toksik!