Dogecoin, SHIB, BNB, THETA: İşte Bu Hafta Görülecek Seviyeler!

Dogecoin 2 Still.0
Dogecoin 2 Still.0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti ve trader’ı Ekta Mourya, popüler altcoin Dogecoin (DOGE), THETA, SHIB ve BNB trader’larını bu hafta nelerin bekleyebileceğine dair tahminlerini paylaştı. Peki 4 altcoin projesinde bu hafta neler olabilir? İşte tahminler ve seviyeler…

İşte popüler analistten Dogecoin, SHIB, BNB ve THETA tahminleri

Ekta Mourya: Dogecoin fiyatlarında pozitif hava sürüyor!

19 Mayıs’ta yaşanan büyük piyasa çöküşüyle beraber kripto trader’ları, Bitcoin biriktirmek yerine artık altcoin projelerine odaklanmaya başladı. Ekta Mourya’ya göre bu durum, DOGE, THETA ve BNB gibi en büyük altcoin’lerde artan yatırım akışı ve işlem hacimlerindeki artışlar ile beraber de artık bariz hale geldi. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Bitcoin 36.000 dolar bandında sınırlı hareketler yapmaktayken, bahsedilen altcoin’ler son zamanlarda grafiklerinde getiri elde etti.

Dogecoin fiyatları, %25 oranında değer kazanmasının ardından 0.39 dolar seviyesine tırmandı. Bu tırmanış analiste göre, büyük oranda bir düşüş sonrası toparlanma süreci olabilir. Ekta Mourya’ya göre, DOGE için sosyal hacim %30 kadar bir azalış gösterse de bu meme kripto parası halen tüm ilgiyi üzerinde toplamayı başarıyor. Toparlanma süreciyle birlikte DOGE’a olan talep arttı ve Ekta Mourya’ya göre, büyük yatırımcılar DOGE’a yöneldi. Ekta Mourya, bu durumun, Dogecoin fiyatlarının satış baskısına direnmesine ve DOGE’daki pozitif havanın devamına katkıda bulunduğunu düşünüyor.

Efsanevi Analist: Ethereum, Cardano ve Algorand Bu Seviyeleri Görecek!

Trader, SHIB ile ilgili ayı lehine bir görüşe sahip

Yukarıdaki grafik Dogecoin’un sosyal hacimdeki değişimler ile fiyatı arasındaki ilişkiyi gösteriyor. Analist, düşüşün ardından bu ilişkinin büyük oranda sabit kaldığını düşünüyor. DOGE muadillerinden olan SHIB’in seyreltilmiş piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre kısa süre önce, %25.86 oranında arttı ve işlem hacmi ise azaldı.

Ekta Mourya, işlem hacmindeki düşüşün, trader’ların SHIB biriktirdiğine işaret ettiğini ve bunun sonucunda da fiyatların uzun vadede satış baskısına daha iyi dayanabileceğini söylüyor. İki meme kripto parası da toparlanma sinyalleri verse de Dogecoin’da olduğundan daha fazla sayıdaki trader, SHIB ile ilgili ayı lehine bir görüşe sahip. Düşüşün ardından toparlanmaya başlayan SHIB fiyatları %5 artış yaşamıştı.

Analist: THETA 12 dolara doğru bir ralli yaşayabilir!

THETA ise kısa süre önce grafiklerinde %12’lik bir artış gösterdi. Altcoin 8,9 dolar seviyesinden işlem görüyor. Borsalar arasında işlem hacmi %30 yükselse de THETA fiyatları halen kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat değerinden %50 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. THETA’nın piyasa değeri ise 9 milyar dolar civarında bulunuyor. Ekta Mourya’ya göre mevcut toparlanma dalgasının devam etmesi muhtemel ve fiyatlar da önümüzdeki hafta 12 dolar seviyesine çıkabilir.

Ekta Mourya: BNB fiyatları toparlanıyor, 450 dolar hedef tahtasında olabilir!

THETA’nın neredeyse 10 katı kadar bir piyasa değerine sahip olan BNB, günlük bazda trader’lara %12’lik bir getiri sağladı. Kısa bir süre önce 393 dolardan işlem gören altcoin, bu yükselişi, Binance Smart Chain’e (BSC) yapılan güncellemelere borçlu gibi görünüyor. Aynı DOGE ve SHIB’de olduğu gibi BNB için de işlem hacimleri düşüş gösterdi. Ancak analiste göre, piyasadaki HODLer’lar sayesinde satış baskısına direnç gösterildi. Ekta Mourya BNB ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi:

BNB fiyatları, gördüğü dip noktasından sonra toparlanmaya başladı. Piyasa değerinin yükselişe geçmesi ve trader’lar arasındaki olumlu görüşler ile beraber BNB’nin 450 dolara doğru bir ralli gerçekleştirmesi daha yüksek bir olasılık haline geldi.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altcoin tahmini için “Ünlü Trader, Radarındaki 5 Altcoin’i Paylaştı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin, SHIB, BNB, THETA: İşte Bu Hafta Görülecek Seviyeler!