Dünyanın En Büyük Dokuzuncu Ekonomisinden Bitcoin Yasası!

Justice
Justice
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya’nın Temsilciler Meclisi özel komitesi, ülkede Bitcoin kullanımını yasallaştırmak için bir ‘Bitcoin Yasası’ çıkardı. Ülkenin Federal Milletvekili Aureo Ribeiro, Bitcoin’i milyonlarca hayatı değiştirme potansiyeli olan dünya çapında bir para birimi olarak nitelendirdi. Düzenlemenin büyük vergi yükümlülükleri getirebileceği de düşünülüyor. Twitter’dan düşüncülerini paylaşan yerli bir avukat, kripto paraların banka kontrolüne alınacağını ve ağır vergilere tabi tutulacağını söyledi…

Bitcoin (BTC)’in küresel kabulü için dev bir adım!

Brezilya parlamentosu tarafından Bitcoin (BTC)’in tanınması, ülke dünyanın en büyük dokuzuncu ekonomisi olduğu için küresel kabul için büyük bir atılımdır. Bununla birlikte, tasarının büyük kısmı, cezanın üçte iki oranında artırıldığı kripto ile ilgili suçlarla ilgili düzenlemeleri sıkılaştırmaya odaklandı. Daha önce kripto para aklama 6-10 yıl hapisle cezalandırılırken, yürürlüğe giren yeni düzenlemelerle bu süre 16 yıla çıkacaktı. Onaylanan yasa tasarısı uygulanmadan önce Oda Genel Kurulu tarafından incelenecek. Federal Milletvekili Aureo Ribeiro şunları söyledi:

Yeni kripto düzenlemeleri, kripto para hizmetlerinin sağlanmasında dolandırıcılık suçlarını simgeliyor, kripto paraların tanımını oluşturuyor ve düzenlemesi ile ilgileniyor.

Ünlü Türk Bitcoin Borsasından Düzenleme Talebi: 100 Milyon TL Şart!

Federal Milletvekili, ağır para cezaları ve cezaların dolandırıcıları caydıracağı için yeni düzenlemelerin yatırım fırsatlarını iyileştireceğini iddia etti. Ribeiro ayrıca şunları ekledi:

Piyasa (Kripto) Brezilya’da ilerleyecek ve ayarlanacak. Milyonlarca Brezilyalıyı aldatmak için teknolojiyi kullanan vurguncular artık olmayacak.

Brezilyalılar kripto düzenlemelerinden memnun değil!

Batıdaki Bitcoin savunucuları tasarıyı kripto kabulünün harika bir işareti olarak nitelendirdi, ancak Brezilyalılar aksini düşünüyor. Vatandaşlardan biri, yeni düzenlemelerin kriptoya ağır vergiler getirdiği ve bankaları piyasanın kurallarını koyma konusunda lider yaptığı için iyi bir şey olmadığını iddia eden bir tweet’e yanıt verdi. Gün içinde şunlar konuşuldu:

Merhaba, ben Brezilyalı bir avukatım ve bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kriptoyu vergilendirmek istiyorlar ve bankanın lider olmasını ve kuralları söylemesini istiyorlar. 

Brezilya dışında Panama, finans piyasasında Bitcoin ve Etheruem kullanımını yasallaştırmak için bir yasa tasarısı da sundu. El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir ihale olarak benimsemesi, Brezilya, Arjantin, Paraguay gibi diğer birçok ülkenin ilgisini çekmesine ve Orta Amerika ulusunun ayak izlerini takip etmeyi düşünmesine yol açan bir domino etkisi yarattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dünyanın En Büyük Dokuzuncu Ekonomisinden Bitcoin Yasası!