Dolardan seçim sonuçlarına ilk tepki geldi: Kritik eşik aşıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu tamamlandı. YSK’nın geçici sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan, bir dönem daha Cumhurbaşkanı olarak yola devam edecek. Seçimlerin ardından merak edilenlerden biri de dolar kuru oldu. Serbest piyasa dolar kuru, gece yarısı ilk işlemlerde bir önceki kapanışına göre 3 kuruşluk bir artışla 19.9963 TL seviyesinden açıldı.

Ardından gelen işlemlerde ise dolarTL için 20.0143 TL seviyeleri görüldü.

Saat 00:10 itibariyle ise serbest piyasada dolar 20.0115 TL seviyelerinden işlem görüyor.

20 TL dolar için psikolojik direnç noktası olarak kabul ediliyor.

Banka gişelerinde son işlemler 22 TL’nin üzerinde. En düşük kur 21.9782 satış kotasyonu ile Ziraat Bankası’nda. En yüksek kotasyon ise 24.5080 TL ile Akbank’ta.

Kapalıçarşı dolar kurunda ise son kotasyonlar 21.30 TL’nin üzerindeydi.

Yarın sabah piyasaların açılması ve alım-satım işlemlerinin hacim kazanması sonrasında döviz piyasalarının gerçek reaksiyonunu görmek daha sağlıklı olacak gibi görünüyor.

Seçim öncesi yabancı kurumların 25-30 TL arasında olan kur tahminleri vardı. Fakat bu kur seviyeleri için biçilen vadeler çok da net değildi.

Bu arada Tether TL paritesi ise bugün saat 18:40 civarında 20.773 TL seviyelerine geriledikten sonra an itibariyle yeniden Bitci borsasında 21.21 TL seviyelerinden işlem görüyor.

Dolardan seçim sonuçlarına ilk tepki geldi: Kritik eşik aşıldı