Reklamı kapat

Dolar’ın Ateşi Alınamıyor, Dolar Rekor Tazeledi

Osman Kuzucu
Osman Kuzucu 6 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Geçtiğimiz aylarda Türk Lirasi diğer para birimleri karşısında değer kaybetmeye başlamış ve özellikle son bir ay içerisinde bu değer kaybı çok yüksek oranlara ulaşmıştı. Yalnızca TL değer kaybetmekle kalmamış, enflasyon da son yılların en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Konu ile ilgili hükümet kaynakları gerekli müdahalenin yapılacağını ve gerekli önlemlerin alınacağını söylese de Dolar biraz önce yeni bir rekora imza attı.

Dolar 5.42’yi Gördü!

Gün içerisinde yukarı yönlü hareket eden Dolar’ın ateşi malesef alınamıyor. Güne 5.08 ile başlayan dolar Türkiye saati ile 23.38’de yeni bir rekor kırdı ve 5.42’yi gördü. Hemen ardından düşüşe geçen dolar şu sıralar 5.30-5.35 seviyelerinde seyrediyor.

Gün içindeki dolar yükselişi TC Merkez Bankası’nın da dikkatini çekmişti ve bir müdahale gelmişti ancak bu müdahale yeterli olmadı ve günlük olarak 1 Amerikan Doları TL karşısında %5 değer kazandı.

BIST100’de Düşüşte

Gün içerisindeki Dolar yükselişinden Borsa İstanbul da nasibini aldı. Haftaya düşüş ile başlayan borsa yaklaşık 1.45 puan düşüş yaşayarak günü %1.5 düşüş ile 94.173 puan ile kapattı.

Haftaya kötü şekilde başlayan Türk Lirası için hükümet veya Merkez Bankası tarafından bir müdahale yapılıp yapılmayacağı henüz belirsizken resmi makamlardan da konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. TL’nin bu değer kaybının nedeni ise Amerika’nın siyasi yaptırımları ve ekonomik ambargo iddiaları olarak gösteriliyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Telegram ve Binance’i Kullanan Vurguncular 825 Milyon Doları Cebe Attılar Kripto paralarda fiyat manipülasyonu yapıldığına dair iddialara bir yenisi daha eklendi. ABD’nin prestijli gazetesi Wall Street Journal 5 Ağustos’ta yayınladığı bir makale ile Telegram gibi servisleri kullanan pump-dump gruplarının 2018 yılında yarattığı etkiyi okurları ile paylaştı. Yayınlanan...
Serkan Eser 7 Ağustos 2018