Dubai polisi suçluları uçan bisikletlerle yakalayacak

mcgregor
mcgregor 17 Ekim 2017
0 görüntülenme

Evet, yanlış duymadınız bu gerçek. Ve evet, bu tehlikeli.

Dubai Polis kuvvetininn araç filosu için aşırı lüks araçlar satın almasına herkes aşina. Sokaklarda polisleri Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador ve Ferrari FF kullanırken gördüğünde artık kimse şaşırmıyor. Aynı polis gücü kıskanılacak garajına bir de yenisini ekledi: uçan bisiklet. Evet, bu gerçek. Ve evet, tehlikeli görünüyor. “Akrep” adı verilen bu araç, Hoversurf adlı bir Rus şirketi ile geliştirildi ve geçen hafta Körfez Bilgi Teknolojisi Fuarı’nda ilk defa segilendi.

Autoblog’a göre, bu Hoverbike, havada 5 metreye kadar uçabilir, 65 kilometre hızla hareket edebilir ve sürücü de dahil olmak üzere 330 kiloya kadar ağırlık taşıyabilir. Dubai polisi acil durumlar ortaya çıktığında diğer polisleri engellemeden, ara yollardan uçan bisiklet ile suçluyu yakalamayı planlıyor. Resmi kaynaklardan edinilen bilgilere göre “hoverbike”ların yenileri de yolda.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türkiye’ye en çok yatırım Avrupa’dan AA muhabirinin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerinden derlediği bilgilere göre, 2017’nin ocak-ağustos döneminde yurt dışındaki yerleşik kişilerin Türkiye’deki doğrudan yatırımları, 2016’nın aynı dönemine kıyasla yüzde 28,8 artarak 4 milyar 851 milyon dolar oldu. Söz konusu tutar, geçen...
mcgregor 17 Ekim 2017