Dünya Ekonomik Forumu’ndan Kripto Para Öngörüleri!

259 görüntülenme
Dünya Ekonomik Forumu'ndan Kripto Para Öngörüleri

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), yeni bir raporunda, 2023 için kripto para piyasanın olası geleceğini özetliyor. Katkı sağlayanlardan Dante Disparte, kripto piyasasının mevcut ekonomik ortamının 1995’in dot-com balonuyla benzediğini söyledi. Bu süre zarfında işletmelerin çoğu yok oldu ve yalnızca en çetin şirketler hayatta kaldı.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) 2023 kripto para beklentileri

Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) göre, 2022’nin “kripto kışı”, genel olarak bir dönüm noktasıydı. Geçen yılın krizleri nedeniyle WEF, kripto paraların geleceğinin bir hükümet tarafından yayınlanan düzenleyici çerçeveler tarafından yönlendirileceği konusunda uyarıyor:

Kripto paranın aşırı riskleri hakkında alarm veren politika yapıcılar, mantıklı düzenlemeler oluşturmakta başarısız olurken, bir değil birden çok büyük ölçekli başarısızlıkla haklı çıktılar.

WEF ayrıca, gelişen piyasayı düzenlemek için adımlar atan düzenleyicilerin geleceği belirlemede etkili olduğunu gözlemledi. Ancak, vicdansız aktörlerin piyasa büyürken sektörü sömürebileceğini veya kullanmaya devam edeceğini de kaydetti.

Kripto para piyasasının büyüyen alanları

Bağımsız uluslararası kuruluş, kriptografi ve Blockchain teknolojisinin altında yatan teknolojinin daha geniş uygulamalara sahip olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, finansal hizmetler endüstrisindeki gelişmelerin dikkate değer olduğunu vurguluyor. Forum, bu pasajda Blockchain teknolojisinin kullanımını hızla benimseyen bankacılık devi JPMorgan gibi kuruluşları ayrıca seçti.

JPMorgan 2 Altcoin Seçti

Bununla birlikte, herhangi bir finans endüstrisinde olduğu gibi, vicdansız aktörlerin potansiyel olarak yükselen teknolojiyi hain amaçlar için kullanabileceklerini not etti. Ayrıca, kripto piyasasının mali kayıplar görmesine rağmen, ‘engelleyici yasakların’ en iyi hamle olduğunu vurguladı. Bunu daha geniş internetle ilişkili ahlaksızlıklarla karşılaştırdı. Raporda yer alan açıklamaya göre:

İnterneti veya e-postayı yasaklamadık. Tüm çığır açan teknolojilerle ilgili daha kalıcı yaklaşım, teknolojileri sorumlu aktörlerin ellerine teslim ederek ve bunların sorumlu kullanımını teşvik ederek zararlı etkilerini ortadan kaldırmaktır.

Benimsenme

Bu teknolojilerin yanlış ellere ciddi zarar verme potansiyeline rağmen, Cenevre merkezli forum, modern ekonomik araç setinin öngörülebilir gelecekte kripto paraları ve Blockchain’leri temel bileşenler olarak kullanmaya devam edeceğini belirtiyor. Raporun öne çıkan başlıkları şu şekilde:

  • 2022, piyasa değerinde 2 trilyon dolarlık kayıpla korkunç bir yıldı.
  • Artık kripto teknolojisinin ve Blockchain altyapısının daha düzenlenmiş ve yerleşik kurumlara devredildiğini görebildik.
  • Kriptografi ve Blockchain’ler, modern ekonomik araç setinin ayrılamaz parçaları olmaya devam edecek.

Bu arada rapor, stablecoin’lerin istikrarla büyüyen hacminden de bahsediyor. Diğer sektörlerin yanı sıra finansal hizmetlerin merkezindeki deneyler hız kesmeden devam ediyor. Kriptokoin.com olarak stablecoin’ler hakkında Japonya’dan gelen önemli bir habere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Yönetici: Bu Altcoin Yüzde 1.000 Yapabilir! En İyisi
Ünlü Yönetici: Bu Altcoin Yüzde 1.000 Yapabilir! En İyisi Crypto Venture Capital’in kurucusu, ADA’nın 2023 için tutulacak en iyi altcoin olduğunu belirtiyor. Bir analiste göre, altcoin daha düşük seviyeler belirleme eğilimini ortadan kaldıracak. Böylece, boğalar ADA’yı daha yüksek seviyeler belirlemeye zorlayacak. Dan Gambardella: Bu altcoin 10x...
Vural Erkan 1 ay önce