Reklamı kapat

Dünyadaki Tüm Bitcoin Satın Alınırsa Ne Olur?

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 17 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Bir hükümet, şirket ya da birey dünyadaki neredeyse tüm Bitcoin‘i satın alırsa ne olur? Teoride, arz ve talep yasasına dayanarak, hemen hemen tüm Bitcoin’i satın almak çeşitli şeylere yol açar.

İlk olarak, yatırımcılardan, tüccarlardan ve kullanıcılardan gelen talep en azından sabit kalır ve muhtemelen birinin tek başına Bitcoin’i satın almasıyla ortaya çıkan fiyat artışının neden olduğu spekülasyonlar önemli ölçüde artar.

Böyle bir operasyon, aşırı gizlilik ve küresel olarak bir iş birliği gerektirir. Bunu yapmanın bir yolu, dünyadaki her bir kripto para borsasında hesap açmak olabilir. Bu da aynı zamanda hemen hemen her ülkede banka hesapları açmayı ve Localbitcoins gibi ticaret sitelerinde hesap açmayı gerektirir.

Bitcoin satın alma işlemi zaman içinde de yapılabilir ve muhtemelen daha kolay ama daha maliyetli ve zaman alıcı olur.

Kim yapabilir?

150 milyar doları olan dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos, neredeyse tüm Bitcoin’leri tek başına satın alabilir. Bir şirketin bunu başarması daha da kolay: Apple, 375 milyar dolarlık varlığa ve Bitcoin piyasa değerinin 3 katından fazlasına sahip. Aslında böyle bir servete sahip birçok şirket var.

Bir milletin hükümeti de aynı şeyi yapabilirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nin 2017’de 3.98 trilyon dolarlık bir bütçesi vardı, bu bütçenin tüm Bitcoin’leri satın almak için sadece küçük bir kısmı gerekir.

Dünyadaki neredeyse tüm Bitcoin’leri satın almanın ne kadar kar elde edileceği tam olarak tahmin edilemez, çünkü bu başkalarının ellerinde ne kalacağına bağlı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dünyanın Banka Destekli İlk Kripto Borsası Halka Açılıyor Japonya’nın önde gelen bankacılık konsorsiyumu Haziran 2018’de SBI Group dijital para birimi platformunun lansmanını duyurdu. SBI Dijital Para Birimleri [SBIVC] başlıklı platform, bugünden başlayarak yeni kullanıcıları kabul etmeye başladı. Platform takası özellikle XRP için kullanıcılarına açarken BTC/JPY...
İmge Açıkbaş 17 Temmuz 2018