Reklamı kapat

Dünyanın Banka Destekli İlk Kripto Borsası Halka Açılıyor

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 17 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Japonya’nın önde gelen bankacılık konsorsiyumu Haziran 2018’de SBI Group dijital para birimi platformunun lansmanını duyurdu. SBI Dijital Para Birimleri [SBIVC] başlıklı platform, bugünden başlayarak yeni kullanıcıları kabul etmeye başladı.

Platform takası özellikle XRP için kullanıcılarına açarken BTC/JPY VE BCH/JPY’yi de bünyesine ekledi. Bugün ve yaklaşık 7 gün önce yapılmış bu yeni takas eklemeleriyle birlikte SBI, XRP yandaşı ilk finansal kurum olarak kripto endüstrisine adımına atmış oldu.

SBI Group Başkanı ve CEO’su Yoshitaka Kitao şunları söyledi:

“XRP, diğer dijital varlıklardan daha hızlı, daha ucuz ve daha ölçeklenebilir. Dijital para birimlerinde küresel standart haline geleceğine inanıyorum. ”

Yeni hesap kayıtları halka açıldı. SBIVC web sitesi, platformda işlem yapmak için yeni bir hesap açmanın detaylarını açıkladı. SBI tarafından yapılan resmi açıklamada:

“Dijital para borsası hizmetimizin [VCTRADE] yeni hesaplarını bugün açmaya yönelik başvuruları kabul etmeye başladık.”

 Hesap Oluşturma Kriterleri

Hesabın oluşturulmasına yönelik kriterler, kullanıcının 20 ila 70 yaşlarında olması ve Japonya’da ikamet etmesi.

Açıklamada, kurumsal müşteri hesaplarının oluşturulmasına yönelik başvuruların “şu anda kabul edilmediğini” açıkça vurgulamakta. Bu, kurumsal paranın pazara hemen girişi olmadığını gösteriyor ama belki borsa bu uygulamayı gelecekte kabul edebilir.

Kitao platformun açılışında şunları söyledi:

“Bunu yaptığımız, göz açıp kapayıncaya kadar bir numara olacak, bu yüzden çok sayıda müşteri gelse bile bunu taşıyabilecek bir sistem kurabiliriz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin’e SegWit’den Sonra Gelecek En Büyük Güncelleme : Schnorr Bildiğiniz gibi kripto paralar, özellikle de Bitcoin merkezi olmayan bir para birimi ve tamamen bağımsız kişiler tarafından yönlendiriliyor. Satoshi Nakamoto’nun fikrinden sonra projedeki eksikleri görüp çözüm üreten herkes bu fikri yayınlayabiliyor ve eğer fikir topluluk tarafından benimsenirse...
Osman Kuzucu 17 Temmuz 2018