Reklamı kapat

Dünyanın En Büyük Beşinci Bankası Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 17 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Mitsubishi UFJ Finans Grubunun (MUFG) bankacılık bölümü 2019 yılının başlarında kendi kripto parasını çıkarmayı planlıyor.

Cointelegraph haberine göre ulusal kanalları NHK, MUFG Coin adı verilen kriptonun test süreci 100,000 civarında hesap sahibiyle denenecek.

Dünyanın en büyük beşinci bankası olan MUFG token yapma fikrini ilk olarak Ocak’ta belli etmişti ve gerçekleştirerek bunu yapan ilk Japon bankası olacak. Planlar ise ilk olarak 2016’da yapılmaya başlanmıştı.

MUFG Coin’in özellikle para birimi fonksiyonlarına sahip olması bankanın temel hedefi, test sürecinde kullanıcılar mevduatlarını direk coine çevirecek bir uygulama indirecekler. NHK raporuna göre bir MUFG bir yene denk olacak.

NHK’e göre kullanıcılar parayı “restoran ve mağazalarda ödeme yapmak için” kullanmanın yanı sıra havale gibi işlemler için de kullanabilecek.

Cointelegraph- William Suberg

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin’i Yasaklayan Çin’den Resmi Kripto Para Değerlendirmesi: Ethereum Zirvede Bitcoin ve kripto paralar hakkında resmi olarak ilk değerlendirmeyi yapan devlet aynı zamanda onları ilk olarak yasaklayanlardan da birisi oldu: Çin! Butün, 17 Mayıs’ta Çin Endüstriyel Bilgi Gelişimi Dairesi (ÇEBG), aylık değerlendirme endeksini açıklayarak 28 kripto koini...
Serkan Eser 17 Mayıs 2018