Reklamı kapat

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Altcoin Çökebilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
216 görüntülenme
Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Altcoin Çökebilir!

Son zamanlarda doğru tahminleriyle öne çıkan Bitcoin ve altcoin analisti il Capo Of Crypto (Crypto Capo), en büyük kripto paralardan olan Cardano (ADA) için beklentilerini paylaştı. Analist, ADA’nın 0.16 ila 0.20 dolar seviyelerinin arasına düşebileceğini öne sürüyor. İşte detaylar…

Analist, popüler altcoin ADA için düşüş bekliyor

Daha önce birçok kripto para tahmini tutan il Capo Of Crypto (Crypto Capo), piyasa değeri ile büyük altcoin’lerden olan Cardano’dan (ADA) bahsetti. Analist Cardano (ADA) kripto para biriminin fiyatının potansiyel olarak 0,16-0,20 dolar aralığına düşebileceğini tahmin ediyor. Şu anda, ADA, geçen hafta yüzde 8.8’lik bir kayıp kaydetti. Son 24 saatte ise yüzde 1.1 oranında düşüş yaşadı. Şu anda, 0.32 dolar seviyelerinden el değiştiriyor.

Cardano Blockchain’inin yerel kripto para biriminin, yukarıda Capo tarafından belirtilen fiyat hedefine ulaşmak için yüzde 50 oranında düşmesi gerekecek. Uzmana göre güçlü 0,316 dolarlık destek seviyesi artık Cardano ayılarının hedefinde. ADA, 2021’in Eylül ayında kaydettiği 3.09 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 89 oranında düştü.  Analiste göre coin, şimdi grafiğinde başka bir “Burj Khalifa” oluşturdu.

Burj Khalifa, adını şaka Dubai’deki dünyanın en yüksek gökdeleninden alan bir patern. Bu düşüş ne kadar dramatik görünse de, önceki düşüş döngüsüne kıyasla sönük duruyor. Mart 2020’de ADA, yalnızca iki sentten işlem görüyordu. Bu, kripto para biriminin 4 Ocak 2018’de kaydedilen 1,18 dolarlık döngü zirvesinden yüzde 98,3’lük bir düşüşe işaret ediyordu. ADA, Vasil hard fork’unun ardından bir miktar yükseliş ivmesi gördü. Ancak sonra diğer kripto para birimleri ile birlikte düşüşe geçti.

Cardano ekosisteminde gelişmeler var

Bu sırada Cardano’nun (ADA) 18 Kasım’daki haftalık geliştirme güncellemesine göre, “hot swap” özelliğinde bir gelişme oldu. Hot swap; eşler arası (P2P) benimseme çerçevesi olarak işlev görür. Cardano ekibi, topluluğu çabaları hakkında güncellerken, çerçevenin bileşenlerini test etmek için çok önemli olduğunu kaydetti. Ek olarak, ağ üzerindeki işlemleri kolaylaştırmak için seri hale getirme şemalarını entegre etme çabaları vardı.

Cardano (ADA) İçin 2 Büyük Haber: Tarih de Açıklandı!

Ayrıca haftalık geliştirme raporu, Cardano’nun zincirdeki toplam işlem sayısı 54,6 milyona ulaştığı için ödeme litepaper’ı için çalıştığını gösterdi. Gelişimsel dönüm noktalarına ulaşmak için çabalara rağmen, ADA’nın sosyal ölçümleri çok az kazanım sağladı. Santiment’e göre tokenin sosyal hacmi 18 Kasım itibarıyla 33’e düşmüştü. 17 Kasım’da 293’e çıkmasına rağmen, metrikler, ADA’nın sosyal platformlarda nadiren bahsedildiğini gösterdi. Bu da muhtemelen ilgisinin azalmasına işaret etti.

Analistin önceki tahminleri

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Crypto Capo, bu yılki Bitcoin çöküşünü bilmesiyle popüler hale geldi. Daha öncesinde analist, 2021’de BTC’nin 50.000 dolara düşeceğini tahmin etti. Ayrıca üç yıl önce en büyük kriptodaki 3.500 dolara düşüşü doğru tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FINRA Kripto Para İncelemesi Başlattı! Neleri Kapsıyor?
FINRA Kripto Para İncelemesi Başlattı! Neleri Kapsıyor? ABD düzenleyicisi FINRA, kripto para şirketlerinden bu yıl 1 Temmuz ile 30 Eylül arasında “tüm bireysel iletişimlerini” devretmelerini istedi. Özdenetim organı, duyuruyu Cuma günü yaptı. Hamle, FINRA’nın kripto borsası devi FTX’in çalkantılı çöküşünün ardından kripto pazarlama uygulamalarını...
Aslı Dinçer 1 hafta önce