DYDX, GRT, PEPE, WOJAK Satan Balinalar Bu Coinleri Alıyor!

DYDX, GRT, PEPE, WOJAK Satan Balinalar Bu Coinleri Alıyor!
DYDX, GRT, PEPE, WOJAK Satan Balinalar Bu Coinleri Alıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda DYDX, GRT, PEPE, WOJAK gibi kripto para birimleri için balinalar harekete geçti. İşte detaylar…

DYDX ve GRT, büyük balina satışıyla karşılaştı

Lookonchain’in verileri, DYDX ve GRT’nin balinalardan gelen önemli satışlardan kaynaklanan fiyat düşüşleri kaydettiğini gösteriyor. Platform, ayrı tweetlerde Wintermute Trading’in satış öncesinde borsalara defalarca büyük miktarlarda DYDX yatırdığını ortaya koydu. Lookonchain’in gözlemlediği ilk para yatırma işlemi, Wintermute Trading’in merkezi borsalara aktardığı 1,37 milyon dolara eşdeğer 653.295 DYDX içeren bir işlemdi. Transferin ardından kurumun portföyünde 5,26 milyon dolar değerinde 2,5 milyon DYDX kalmıştır. Birkaç saat sonra Lookonchain, Wintermute Trading’in 5,08 milyon dolara eşdeğer 2,6 milyon DYDX’in merkezi borsalara transferini içeren önemli bir işlem daha gerçekleştirdiğini gözlemledi. Lookonchain’in tweet attığı saat itibariyle, Wintermute Trading’in ilk para yatırma işleminin zamanlamasının ardından DYDX fiyatı yüzde 8,5 oranında düşmüştü.

Lookonchain, GRT token ile benzer bir senaryo bildirdi. Bununla birlikte, GRT durumunda, analiz platformu birden fazla balinanın satışa yol açan önemli işlemler gerçekleştirdiğini gözlemledi. Lookonchain, balina “0xde32″nin Binance borsasına 776.000 dolara eşdeğer 6 milyon GRT yatırdığını tweetledi. Para yatırma işleminin ardından Balina, başka bir cüzdan aracılığıyla merkezi olmayan bir borsada (DEX) 100.000 dolar değerinde 750.000 GRT sattı. Satışın etkisi GRT’nin fiyatında %10’luk bir düşüşe yol açtı. Lookonchain, balinanın şu anda cüzdanda 416.000 dolara eşdeğer 3,22 milyon GRT tuttuğunu açıkladı. Ayrıca stake bir hesapta 3,25 milyon dolar değerinde 25,3 milyon GRT tuttuğunu belirtti. Lookonchain, ilk balinanın yanı sıra, borsalarda GRT yatırımı yapan diğer iki balina hakkında tweet attı. Bu balinalar KuCoin borsasına 886.000 dolar değerinde 6,8 milyon GRT token transfer etmiştir.

PEPE ve WOJAK işlemleri dikkat çekti

0xScope’a göre, 0x9df ile başlayan yeni adres 30 dakika önce Uniswap’te PEPE satmaya başladı. Veriler daha önce bu adresin bugün erken saatlerde Binance’ten yaklaşık 1,64 milyon dolar değerinde 945 milyar PEPE çektiğini bildirmişti.

Ayrıca Spot On Chain verilerine göre, 0x22ae ile başlayan meme coin işleminin akıllı para adresi 3 saat önce 2,8 milyon WOJAK sattı. Hemen ardından 527 milyon PEPE2.0 satın aldı. Adresin meme coin ticaretinde iyi olduğu ortaya çıktı. Zira şimdiye kadar SHIB, PEPE ve WOJAK ticaretiyle 1,18 milyon dolar kâr elde ettiği bildirildi.

SHIB, MATIC ve ETH balinaları harekete geçti

Etherscan.io verileri, en büyük 20. SHIB balinasının tek bir işlemle cüzdanına 1,22 milyon dolar değerinde 157,72 milyar SHIB eklediğini ortaya koyuyor. İşlem, yaklaşık 11 saat önce gerçekleşti. Bu, Balina’nın geçtiğimiz hafta içinde yaptığı ikinci büyük alım. 29 Haziran’da 1,42 milyon dolar karşılığında 183,95 milyar SHIB satın almıştı. Toplamda, Balina son yedi gün içinde 341,67 milyar SHIB satın aldı. Bunun için 2,64 milyon dolar harcadı. Balina şu anda cüzdanında 45,83 milyon dolar değerinde 5,96 trilyon SHIB tutuyor.

Diğer yandan Önde gelen bir analiz platformu olan Greeks.live tarafından sağlanan verilere göre, ETH blok çağrılarda, özellikle Buy-DEC-2200C/2400C ve Sell-DEC-3000C boğa spreadleri etrafında yoğunlaşan önemli bir artış gözlemledi. Dikkat çekici bir şekilde, 50 milyon doları aşan şaşırtıcı bir nominal değere tekabül eden 12.500’ün üzerinde set işlem gördü.

Son olarak IntoTheBlock verilerine göre, Polygon (MATIC) büyük işlem hacminde büyük bir artış görüyor. Son 24 saat içinde yüzde 2.930’luk bir artış kaydetti. MATIC’in büyük işlem hacmi 163 milyon dolar olarak gerçekleşti. Büyük işlem hacmi göstergesi, tanımı gereği, belirli bir günde balinalar ve kurumsal yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen toplam tutarın bir tahminini sağlar. Büyük işlemler IntoTheBlock tarafından 100.000 dolardan fazla transferler olarak tanımlanır. Bir artış, kurumsal oyuncuların veya balinaların aktif olarak alım veya satım yaptığını gösterebilir. Polygon 29 Haziran’dan bu yana istikrarlı bir yükselişte ve üst üste dördüncü gün yeşil renkte. MATIC, hafifçe gerilemeden önce 3 Temmuz’da üç haftanın en yüksek seviyesi olan 0,721 dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DYDX, GRT, PEPE, WOJAK Satan Balinalar Bu Coinleri Alıyor!