E-Ticaret Devi JD.com’dan Blockchain Girişimlerine Destek

Egehan Karışman
Egehan Karışman 27 Şubat 2018
0 görüntülenme

Çin’in en büyük e-ticaret platformlarından biri olan JD.com, blockchain odaklı girişimlerin gelişmesini hızlandırmak adına bir program başlatıyor.

Salı günü yapılan açıklamaya göre, “Al Catapult” isimli Mart’ta başlayacak olan program genç blockchain firmalarını hedefliyor – bu firmaların JD.com’un Çin’deki çeşitli e-ticaret ve lojistik işletmeleri ile entegre olması sayesinde uygulamalarının ölçeklenmesine yardımcı olacak.

JD.com hali hazırda en az dört blockchain girişimi için başvurulduğunu söyledi – bu başvurular Çin’den, Avustralya’dan, Singapur’dan ve Birleşik Krallık’tan geldi. JD’nin açıklamasına göre firmalar veritabanından ödemeye ve kimlik platformlarına kadar çeşitli hizmetler veriyor.

Bu girişim e-ticaret firmasının çeşitli işlemlerine blockchain’i adapte etmesi adına yapılan en son çaba.

Aralık 2017’de JD.com perakende satış devi Walmart ile blockchain teknolojisinin arz zincirindeki gıda güvenliğini takip etmesi için bir ortaklık kurmuştu.

Geçenlerde ise, JD Lojistik, JD.com’un arz zinciri kolu, lojistik alanında dağıtılmış ledger’ların kullanımı için bir blockchain ulaşım birliğine katıldı.

Bu sırada, platformun bulut bilgi işlem servis bölümü olan JD Cloud, rakibi olan internet devleri Tencent ve Baidu’nun çıkardığı blockchain benzeri hizmet ürünlerine benzer şekilde özelleştirilmiş blockchain çözümleri sunan bir online platform başlattı.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Gizemli Hacker 17.5 Milyon Dolarlık ETH’yi CoinDash’e Gönderiyor Şirketin ICO’su Temmuz ayında saldırıya uğradı ve yaklaşık 7 milyon dolar civarında kayıp olduğu söylendi. Gizemli bir hacker tarafından kullanılan bir adrese 20.000 ETH gönderildi. Bu hareket, fiilen şirketin elinde bulunan fonların değerinde büyük bir artışa yol...
Türkü Karacan 27 Şubat 2018