XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

e-Ticaret Devinden Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 22 Ocak 2019
14 görüntülenme

Japon e-ticaret firması Rakuten şirket yapılarında değişime gideceklerini açıkladı, Cointelegraph Japan’in 21 Ocak haberine göre kripto ödemelerini içeren yeni bir sisteme geçecekler.

‘Japonya’nın Amazonu’ olarak bilinen Rakuten aslında geçtiğimiz Ağustosta farklı yan ürünlerini yeniden düzenleyerek güvenilirliklerini arttırmayı ve karar alma mekanizmalarını geliştirmeyi istediklerini söylemişti.

Şimdi firma ödeme yöntemleri Spotlight Inc.’ı yeniden adlandırarak Rakuten Payment diyecek ve sistem aynı zamanda Bitcoin ve kripto para borsası olarak da çalışacak.

Firmanın 18 ocak tarihli basın açıklamasına göre yeniden yapılandırmanın diğer parçaları gibi Rakuten Payment da 1 nisanda çalışmaya başlayacak.

Açılışının ardından iki açıdan da kullanılabilir olacak: Rakuten’in geçen Ağustosta edindiği Everybody’s Bitcoin için kripto para borsası ve Rakuten Edy için ön ödemeli kart servisi.

Yetkililer basın açıklamasında şöyle söyledi:

“Güvenilirliği arttırmak, işletme verimini yükseltmek ve kaynak kullanımını optimize etmek adına firma ayrılığıyla Group Reorganization için hazırlanıyorduk. Ayrıca bu sayede Rakuten Ekosistemi büyüyüp gelişecek ve firma değeri maksimuma ulaşacak.”

Rakuten yıllardır kripto dünyasıyla ilgileniyor, ilgisi ilk olarak 2015’te Bitcoin’i  ödeme yöntemi olarak kabul etmekle başladı.

Piyasaya bu yaklaşım  SBI Group gibi diğer Japon internet varlıklarını da göstermiş oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase Bitcoin Balinaları ve Kurumsal Yatırımcılar İçin Yeni Havale Sistemi Yaratıyor Kripto borsası Coinbase; Asya, İngiltere ve Avrupa’daki kurumsal müşteriler için sınır ötesi banka havale işlemini başlatıyor. Coinbase Salı günü yapılan bir duyuruda, nakit ödemelerin henüz mevcut olmadığı ülkelerdeki müşteriler için şirketin artık ABD dışındaki banka hesaplarının gelen...
Aslı Dinçer 22 Ocak 2019