Reklamı kapat

EasyFi Nedir? EZ Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 7 Haziran 2022
0 görüntülenme
EasyFi nedir

EasyFi nedir? EasyFi, merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasında adından söz ettiren bir borç verme protokolüdür. Buna göre kullanıcılar, protokol aracılığıyla borç alıp verebilmekte ve faiz kazancı elde edebilmektedir. Bu makalede, EasyFi nedir, nasıl çalışır, EZ coin ne işe yarar gibi yatırımcıların cevabını aradığı soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

EasyFi nedir?

EasyFi, DeFi odaklı bir Blockchain projesidir. Proje, layer-2 üzerinde çalışan, küresel bir borç verme protokolüdür. Bu kapsamda protokol, yüksek oranda ölçeklenebilirlik ve birleştirilebilirliğe sahiptir. Ayrıca, bu özelliklerini kullanarak, kripto topluluğu tarafından benimsenmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle protokol, tamamen açık ağlarla çalışmaktadır ve açık kaynaklı bir altyapıya sahiptir. Ek olarak EasyFi, zincirler ve özel platformlar arasında varlık transferine de olanak tanımaktadır.

Projeyle dijital varlıkların ve finansal ürünlerin borç olarak alınıp verileceği bir platform yaratmak amaçlanmıştır. Bu şekilde, kullanıcılar daha kolay bir biçimde kredi işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Uçtan uca varlık gönderimini mümkün kılan platform, halka açık ağlarda çalışır. Ayrıca, açık bir ağ altyapısı ile hizmet verir. Protokol, blok zinciri işlemlerini doğrulamak amacıyla Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. Bu modelde kullanıcılar, altcoin staking yoluyla ağ doğrulayıcı olabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak platform, Ethereum ağıyla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle cüzdan entegrasyonu oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca platformun bir yerel kripto para birimi bulunmaktadır. Bu kripto para biriminin adı EZ coin’dir.

EZ coin nedir? Ne işe yarar?

Yukarıda bahsedildiği üzere EZ coin, EasyFi projesinin yerel kripto para birimidir. EasyFi diğer borç verme protokolleri gibi kredi hizmetleri sunmaktadır. Ancak, proje aynı zamanda bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak çalışmaktadır. Buna göre, varlık ticareti, madencilik ve staking yapmak mümkündür.

EZ coin’in birincil amacı, ağın merkeziyetsizliğini sağlamaktır. Yani EZ bir yönetişim tokenidir. Yönetişim tokenlerinin sahipleri, platformda alınan kararlarda oy kullanabilmektedir. Bununla birlikte yönetişim, EZ’in tek kullanım durumu değildir. EZ sahipleri, staking yoluyla blok zinciri doğrulayıcısı da olabilirler. Buna göre doğrulayıcılar, EZ tokenlerini platformun akıllı sözleşmelerine kilitleyerek işlem doğrulamaktadır. İşlem doğrulayıcıları, protokol tarafından EZ token ödülleri verilerek teşvik edilmektedir.

EasyFi nedir? EZ coin nasıl alınır?

EasyFi projesine ilgi duyan yatırımcılar EZ coin’i çeşitli kripto para borsalarından satın almaktadır. EZ’i listeleyen borsalar; Binance, Gate.io, BKEX ve Hotbit’tir. İlgili yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Ardından, cüzdanlarına EZ paritelerine uygun bir para birimi yüklemeli ve token için alım emri vermelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

nft 1
Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Gelişmeler! NFT token piyasasında gelişmeler devam ediyor. BAYC güvenlik sıkıntılarıyla karşı karşıya kalırken, eski Opensea yöneticisi hakkında soruşturma başlatıldı. Ünlü isim ve olaylarla ilgili NFT çalışmaları başlatılırken, bir filmdeki ikonik araba da NFT ve metaverse ile anılmaya başladı...
Hakan Karaca 7 Haziran 2022