10’dan Fazla Tahmini Çıkan Efsane: Bu Al Coin Çökecek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
7.201 görüntülenme
Efsane: Bu Al Coin Çökecek

Bitcoin’in 2018’deki dibini doğru bir şekilde tahmin eden kripto analisti, Ocak ayından bu yana ralli yapan bir AI coin de çöküşün yakın olduğunu söyledi.

Smart Contracter, AI coin piyasasında düşüş bekliyor

Smart Contracter, 2021 boğasında Bitcoin’in 63,000 dolara pik yapacağını doğru bir şekilde tahmin etmiştiKriptokoin.com olarak analistin diğer isabetli tahminlerine bu yazıda yer verdik. Contracter, güncel analizlerinde, yapay zeka projesi Fetch.ai (FET) hakkında düşüş eğilimini dile getiriyor. Analiste göre FET’in Ocak ayından bu yana süren rallisi sona ermiş ve artık düşüşe geçmeye hazır olabilir. Smart Contracter’in en son tweet’lerine göre:

FET mevcut seviyeler tükenmiş görünüyor, son üç aydaki en güçlü altcoinlerden biriydi, en düşük seviyeden 10 kattan fazla performans gösterdi.

Analistin teknik grafiğine göre Fetch.ai, Şubat ayında başlayan üç dalgalı bir düzeltme modeli içinde mevcut seviyelerden yaklaşık %50 düşüş gösterebilir. Rallisini soğutan ve artık düşüşe geçebilecek FET ile birlikte, Smart Contracter’a göre Bitcoin’de azalan momentumun ortasında daha düşük seviyeleri ziyaret edebilir.

Smart Contracter, Bitcoin’in kısa vadede düşmesini bekliyor

Kripto analisti, FET analizlerinin ardından Bitcoin’in azalan momentumun ortasında eski diplerini görebileceğini söyledi. Öte yandan, Bitcoin’in Şubat ayındaki performansı, yatırımcıların uzun vadeli beklentiler konusunda iyimser olduğunu ortaya koyuyor. Smart Contracter’a göre bu eğilim kısa vadede yetersiz kalabilir ve BTC fiyatı 20.000 bölgesinin üzerindeki eski diplerini tekrar test edebilir:

BTC’de momentum azalıyor ve dağıtım muhtemelen devam ediyor, 24.000 dolara kadar yavaş dalgalı bir düşüş ve nihayetinde bir başka dip seviye bekleniyor.

Analistin teknik grafiğine bakış, geçen ayın sonlarında başlayan üç dalgalı düzeltme modelini tamamlayan Bitcoin’in 20.000 doların biraz üzerine düşebileceğini gösteriyor. Elliott Dalga teorisine göre, bir kriptonun fiyatının ana eğilimi beş dalgalı bir modelde hareket ederken, üç dalgalı bir modelde bir düzeltme meydana gelir. Önemli bir noktada, Şubat ayına ait veriler yatırımcıların bu düşüşlerde satın alma eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor.

On-chain verileri Bitcoin’in mevcut konumu hakkında neler söylüyor?

Bitcoin’in Şubat ayındaki performansı, kripto para piyasasının mevcut durumu ve Mart ayı beklentileri hakkında bazı bilgiler verebilir. BTC’nin kar arzı, aynı ay içinde %72,2 ile zirve yaptıktan sonra Şubat ayı sonunda %67’ye düştü. Bu düşüş, fiyatların devam edeceği beklentisiyle son zamanların en yüksek seviyelerine yakın bol miktarda birikim olduğunu teyit ediyor. Ayrıca, mevcut yatırımcılarının çoğunun Ocak ayında satın aldığını doğruluyor.

Buna karşılık, kârdaki mevcut Bitcoin arzı seviyesi hala son dört haftanın en düşük seviyesinin üzerinde. Kârdaki arz, ay boyunca %63.99’da dip yaptı. Bu metrik, %45’in altında algılanan alt aralığa ulaşmadan önce daha fazla düşüş için hala yer olduğu anlamına gelebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dogecoin Analisti Balinalar Pusuda
Dogecoin Analisti Uyardı: Balinalar Bu Seviyelerde Pusuda! On-chain analisti Ali Martinez, Dogecoin (DOGE) grafiğinde şu anda izlenmesi gereken kritik destek ve direnç seviyelerini paylaştı. Balina davranışlarına göre belirlenen seviyelerden yüklü satın alımlar gerçekleşebilir. Dogecoin (DOGE) grafiğinde balinaları harekete geçirebilecek bu seviyelere dikkat On-chain analisti...
Buğra Çağlar 4 hafta önce